اخبار

مدیرعامل سازمان بنادر در همایش مدیران خبر داد:آغاز طرح ساماندهی سفرهای دریایی نوروزی از ۲۵ اسفند‌

مدیرعامل سازمان بنادر در همایش مدیران خبر داد:آغاز طرح ساماندهی سفرهای دریایی نوروزی  از ۲۵ اسفند‌
طرح ساماندهی سفرهای دریایی نوروز سال ۹۶ از ۲۵ اسفند‌ماه ۹۵ آغاز می‌شود و تا ۱۵ فروردین‌ماه ۱۳۹۶ ادامه ‌دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در نشست سالانه مدیران ارشد سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام این خبر ،  ادامه داد: طرح نوروزی امسال هم در‌‌ پنج حوزه «ایمنی سفر»، «ایمنی بندر»، «ایمنی شناور»، «شرایط اضطرار» و «اطلاع رسانی» عملیاتی می‌شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی درباره راه‌اندازی حمل‌ونقل مسافری دریایی در بنادر شمالی کشور بیان کرد: اصولاً در دریای خزر کشتیرانی مسافری به دلیل شرایط دریا پاسخگو نیست ضمن آنکه چهار کشور دیگر حاشیه دیگر خزر‌ (آذربایجان، روسیه، ترکمنستان و قزاقستان‌) هم ‌حمل‌ونقل قوی مسافری در دریای خزر ندارند.

سعیدنژاد بیان کرد: دریای خزر از نظر امواج، موج‌های بلندتری از دریاهای آزاد دارد و امکان صدور مجوز برای شناورهای مسافری در آن هم به سختی فراهم است، بنابراین اغلب سفرهایی دریایی ما در بنادر جنوبی کشور متمرکز شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد:‌ خط کشتیرانی ما در شمال، بیشتر به صورت خدمات ساحلی می‌تواند مورد توجه باشد با توجه به آنکه مردم به مناطق شمالی علاقه زیادی دارند و گردشگر زیاد به سواحل شمال کشور می‌رود سازمان بنادر و دریانوردی، تخفیف‌های ویژه‌‌ای را اعمال کرده است تا کسانی که می‌خواهند در زمینه گردشگری دریایی و تفریحی در خزر سرمایه‌گذاری کنند، امکانات مناسبی داشته باشند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تأکید کرد:‌ البته سرمایه‌گذاری در این حوزه فقط باید توسط بخش خصوصی باشد‌.

بر اساس این گزارش ، سازمان بنادر و دریانوردی ‌تاکنون ۶۰ فروند شناور مسافری با ظرفیت ۶ هزار و ۹۵۱ صندلی برای طرح نوروزی آماده شده است، ‌همچنین ۵۸ فروند شناور لندینگ کرافت با ظرفیت ۲هزار و ۴۸۰ دستگاه آماده انتقال خودروهای مسافران دریایی است که همه در جنوب کشور است.

طبق اعلام سازمان بنادر، در ایام نوروز، فعالیت در بنادر پهل و لافت و چارک شبانه‌روزی است‌.در بنادر حقانی، ذاکری و هرمز نیز آمادگی ترابری مسافران تا ساعت ۱۲ شب وجود دارد و هر زمان مسافر در بنادر حضور داشته باشند، ناوگان مسافری فعال خواهند بود.

بنا به گفته مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی، مذاکراتی با تعاونی ها صورت گرفته است تا هیچ گونه افزایش قیمت بلیت شناورها در نوروز ۹۶ نداشته باشیم و صرفا در کلاس بندی شناورها تفاوت قیمت وجود دارد.

در ایام نوروز در بنادر جنوب کشور، ۲۸ فروند شناور خدماتی و ۱۵ شناورهای جستجو و نجات و همیار ناجی فعالیت خواهند داشت.

‌مسافران نوروزی حتماً برای انجام سفر دریایی از مسیرها، بنادر و شناورهای مجاز استفاده کنند و از تردد با شناورهای روباز و غیراستاندارد که در شرایط نامساعد جوی به سودجویی می پردازند، پرهیز ‌کنند.

۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ۱۰:۰۴
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۴۵۳