اخبار

وزیر راه در جمع خبرنگاران توضیح داد:"سامانه همراه دریانورد" پاسخگوی مردم و شاغلان حوزه دریا

وزیر راه در جمع خبرنگاران توضیح داد:"سامانه همراه دریانورد" پاسخگوی مردم و شاغلان حوزه دریا
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تمام تلاش ما این است که در آستانه عید نوروز امکان سفرهای دریایی مناسب را فراهم و عملیات بازرگانی را تسهیل کنیم، گفت: امسال ۶۹ کشتی مسافری را با ۹ هزار صندلی به این امر اختصاص داده‌ایم که امکان خوبی را برای جابجایی مسافران نوروزی به وجود می‌آورد.

به گزارش‌ روابط عمومی ،  در حاشیه همایش مدیران سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص افتتاح سامانه «همراه دریانورد» گفت: این سامانه مانند سامانه ۱۴۱ که برای بخش جاده‌ای است برای بخش دریایی ایجاد شده است و همه مردم می‌توانند این سامانه را به صورت اپلیکیشن در گوشی‌های همراه خود داشته باشند.

وی ادامه داد: خاصیت این سامانه این است که تمام اطلاعات بنادر را در اختیار همه مردم ایران قرار می‌دهد، چه افراد معمولی و چه افرادی که حرفه آنها در حوزه حمل ونقل دریایی باشد می‌توانند سفارش‌های خود و اقدامات عملی مثل سفارش بار را از طریق همین سامانه و در واقع گوشی موبایل خود انجام دهند. برای مثال اگر راننده‌ای می‌خواهد نوبت بار بگیرد به جای اینکه مدت‌ها در بندر وقت بگذارد و ازخانواده خود دور باشد می‌تواند برای نوبت بار از طریق همین سامانه اقدام کند. لذا امیدواریم مشکل صف‌های بلند کامیون‌ها در بنادر از بین برود و این سامانه منجر به ساماندهی کامیون‌ها در بنادر شود.

آخوندی با بیان اینکه تمام تلاش ما این است که در آستانه عید نوروز امکان سفرهای دریایی مناسب را فراهم و عملیات بازرگانی را تسهیل کنیم، ادامه داد: مردم می‌توانند تمامی بلیط‌های سفر دریایی خود را با استفاده از همین سامانه مستقیما از گوشی موبایل خود خریداری کنند و تمام اطلاعات را به دست آورند.

وزیر راه و شهرسازی هم‌چنین خبرداد در سال جاری ۶۹ کشتی مسافری با ۹ هزار صندلی به حمل و نقل دریایی اختصاص یافته که امکان خوبی را برای جابجایی مسافران نوروزی به وجود می‌آورد. وی گفت: برای کسانی که قصد دارند وسائل نقلیه خود را به جزایر ببرند حدود ۱۹۰۰ حمل‌کننده خودرو در نظر گرفته‌ایم.

آخوندی خبرداد : امسال امکان سفر دریایی را از بندرعباس به سمت جزیره هرمز فراهم کردیم که مردم بتوانند به جزیره هرمز سفر کنند و این شرایط  برای توسعه جزیره هرمز و نیز جزیره هنگام بسیار مناسب است. هم چنین برای نوروز امسال سفرهای گردشی دریایی از بندرعباس به سه خور تیاپ، آذینی و خور خلاصی فراهم شده است که امکان خوبی برای توریست‌های دریایی است.

وزیر راه و شهرسازی به ایمنی سفرهای دریایی اشاره کرد و گفت: ۲۱ فروند شناور برای اقدامات امداد و نجات در نظر گرفتیم. امکانات هلی‌کوپتری هم مکمل این تعداد شناور خواهد بود و این مجموعه اقدامات ما برای تسهیل حمل و نقل دریایی و تجارت دریایی است.

وی هم‌چنین با اشاره به دو رونمایی دیگر در حوزه دریایی، گفت: سایتی به عنوان سامانه جامع اطلاعات دریایی رونمایی شد که هرکسی بخواهد هر تاسیساتی را کنار دریا ایجاد کند می‌تواند از طریق این سایت درخواست خود را اجرا کند ضمن اینکه می‌تواند اطلاعات کلیه بنادر را داشته باشد. اطلس مکران نیز که رونمایی شد اطلسی است که با توجه به سرمایه‌گذاری زیادی که در حوزه مکران انجام گرفته، تمام امکانات سواحل مکران را آماده و ارایه کرده است، این اطلس چه برای افراد ملی و چه بین‌المللی که علاقه‌مند به سرمایه گذاری در مکران هستند تمام اطلاعات سواحل مکران را در بر دارد.

 

۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ۱۰:۰۸
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۴۵۱