اخبار

ستاد مرکزی در بندر شهید حقانی راه اندازی شد

ستاد مرکزی در بندر شهید حقانی راه اندازی شد
با حضور مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و جمعی از مسوولان، ستاد مرکزی طرح ساماندهی سفرهای دریایی نوروز ۹۶ این استان در پایانه مسافری بندر شهید حقانی آغازبکار کرد.

به گزارش روابط عمومی ، "اله مراد عفیفی پور" در حاشیه آیین راه اندازی ستاد مرکزی ساماندهی سفرهای دریایی هرمزگان در بندرشهید حقانی به خبرنگاران گفت: در طرح نوروزی امسال که از امروز ۲۵ اسفندماه آغاز شده و به مدت ۲۰ روز ادامه خواهد داشت، ۱۱۸فروند شناور مسافری و خودرویی با ۶ هزار و ۹۵۱ صندلی و ظرفیت حمل ۲ هزار و ۴۸۰ دستگاه خودرو در ۱۲ مسیر دریایی خدمات خود را به مسافران و گردشگران دریایی ارائه می کنند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ابراز داشت: شناورهای یاد شده شامل ۶۰ فروند شناور مسافری و ۵۸ فروند شناور لندینگ کرافت است که در شرق، غرب و مرکز هرمزگان فعالیت می کنند.

وی اضافه کرد: علاوه بر این، ۲۸ فروند شناور خدماتی و ۱۵ شناور همیار ناجی نیز خدمات خود را از امروز تا ۱۵ فروردین سال آینده به مسافران و گردشگران نوروزی ارائه می کنند.

عفیفی پور ابراز داشت: ۱۴ ایستگاه غواصی در بنادر برای ارائه خدمات در زمان اضطرار استقرار یافته است.

وی از گردشگران و مسافران خواست تا برای حفظ جان خود و خانواده هایشان از سفر با شناورهای غیرمجاز پرهیز کنند.

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: هیچ نوع نظارتی برشناورهای غیر مجاز وجود ندارد که این امر ایمنی استفاده کنندگان را با چالش روبه رو خواهد کرد.

وی ادامه داد: اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان نسبت به شناسایی این شناورها اقدام و از فعالیت آنها جلوگیری می کند و سایر دستگاه های مسئول هم باید در این خصوص وظایف خود را انجام دهند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ابراز داشت: موارد ایمنی در شناورهایی که در بنادر و اسکله های مجاز تردد می کنند در طول سال مورد کنترل و بازرسی قرار داشته که این امر امنیت سفرهای دریایی را در این محل ها و شناورها تضمین می کند.

عفیفی پور افزود: بروشورهای راهنما و معرفی کننده بنادر مسافری مجاز و ظرفیت های دریایی هرمزگان تهیه شده است که در اختیار مسافران نوروزی قرار می گیرد.

 وی در پاسخ به سوالی در خصوص پیش بینی های صورت گرفته برای شرایط نامساعد جوی ابراز داشت: تمهیدهای لازم در این خصوص اندیشیده شده و علاوه بر آن مسافران می توانند با مراجعه به سایت دریاسفر و پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان آخرین وضعیت آب و هوایی و پیش بینی های تغییرات جوی را مشاهده کرده و سفر خود را برمبنای آن برنامه ریزی کنند.

۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ۰۸:۵۷
مرکز روابط عمومی |