اخبار

صابری اعلام کرد: طرح نوروز۹۶ سفرهای دریایی امروز کلید خورد

صابری اعلام کرد: طرح نوروز۹۶ سفرهای دریایی امروز کلید خورد
مدیریت بنادرغرب هرمزگان از آمادگی کامل ناوگان مسافری دریایی بنادرغرب هرمزگان برای خدمات دهی به میهمان نوروزی در ۳ مسیر دریایی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی  ، "محمود صابری" مدیریت بنادر غرب هرمزگان اظهار داشت: طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی از امروز ۲۵ اسفندماه کلید می خورد و به مدت ۲۰ روز تا ۱۵ فروردین ماه ۹۶ ادامه خواهد داشت که تمهیدات لازم و امکانات متعدد ایمنی برای مسافران اندیشیده شده تا با خاطری آسوده به مقاصد دریایی و ساحلی هرمزگان و جزایر زیبای خلیج فارس سفر کنند.

وی افزود: ۳ بندر در حوزه غرب هرمزگان خدمات سفرهای دریایی را انجام می دهند که با زیر ساخت های ایجاد شده در حوزه مسافرت های دریایی، ۱۳ شناور مسافری،یک شناور رو-رو  و ۲۸ لندینگ کرافت در طرح سفرهای نوروزی مسیرهای غرب استان هرمزگان خدمات رسانی  خواهند نمود و پیش بینی می شود ۲۰۰ هزار نفر تردد مسافر در این بنادر انجام پذیرد.

این مقام مسئول افزود: یک فروند شناور “رو-رو” با ظرفیت ۶۰۰ مسافر و ۱۲۰ دستگاه خودرو و دو فروند شناور مسافری در مسیر لنگه _ابوموسی و دبی هر یک به ظرفیت ۲۵۰ نفر در بندر لنگه فعال خواهد بود.

به گفته صابری، ناوگان بندر چارک با تعداد ۲۶ فروند لندینگ کرافت هر یک با ظرفیت متوسط ۳۵ خودرو و تعداد ۹ فروند شناور مسافری پذیرای مسافران جزیره کیش خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: دو فروند لندینگ کرافت هر یک با ظرفیت ۴۰ خودرو و یک فروند شناور مسافری با ظرفیت ۲۸۰ نفر آماده ترابری مسافران در مسیر بندر آفتاب به کیش است.

صابری اضافه کرد: همچنین برای ایمن سازی مسیرهای دریایی، چندین فروند شناور خدماتی و شناور همیار ناجی آماده بکار شده و تیم های بازرسی و امداد نجات وغواصی مستقر شده اند تا میهمانان نوروزی، سفرهای خاطره انگیز دریایی را به صورت ایمن تجربه کنند.

مدیریت بنادرغرب هرمزگان زیباسازی بصری بنادر مسافری، نصب بنرهای اطلاع رسانی، توصیه های ایمنی و نکات مربوط به محیط زیست دریایی در بنادرغرب هرمزگان را از دیگر اقدامات صورت گرفته اعلام کرد.

وی با تأکید بر لزوم رعایت مباحث فنی در شناورهای مسافری گفت: شناورها باید الزامات برنامه ریزی شده را رعایت کنند و توجه داشته باشند که تمامی مسیرهای دریایی توسط VTS و  AISکنترل می شود.

این مقام مسؤول همچنین از مسافران و میهمانان نوروزی نیز خواست تا ضمن مطالعه بروشورهای ایمنی سفرهای دریایی به توصیه های فرماندهان شناورها توجه جدی داشته باشند و در زمینه رعایت محیط زیست دریایی نیز کوشا باشند.

لازم به ذکر است، مدیریت بنادر غرب هرمزگان از مسافران نوروزی خواست تا برای سفر از سرزمین اصلی به جزایر زیبای خلیج فارس حتما از بنادر و مسیرهای دریایی مجاز تردد کنند. 

۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ۱۳:۱۷
مرکز روابط عمومی |