اخبار

رشد بازار نفتکش‎های متوسط از سال 2018

پیش بینی می شود توسعه زیرساخت‎های نفتی آمریکا و افزایش صادرات نفت این کشور در سالهای آتی منجر به رشد و بهبود در بازار کشتی‎های نفتکش متوسط از سال 2018 شود

 شرکت کشتیرانی  نفتی Teekay در گزارشی اعلام کرد: افزایش صادرات دریایی آمریکا تاثیر مثبتی بر روی بازار کشتیهای نفتکش خواهد گذاشت، اما با این وجود حجم صادرات نفت تاثیر اساسی بر نرخ حمل محموله ها نخواهد داشت.

در نیمه اول سال 2017 میلادی، برنامه سنگین بارگیری کشتی های نفتکش بزرگ، به احتمال زیاد بر نرخ حمل کالا تاثیر منفی خواهد گذاشت، تغییرات مثبت تقاضا ناشی از افزایش صادرات نفت آمریکا می تواند اثرات منفی افزایش ناوگان کشتیهای نفتکش را تا حدودی خنثی کند.

افزایش صادرات نفت آمریکا از خلیج مکزیک و همچنین ساخت یک پایانه دیگر برای کشتیهای نفتکش  افرامکس  صادرات این کشور را بالاتر خواهد برد. اینها نشانه هایی از بهبود وضعیت بازار کشتیهای نفتکش متوسط است.

نفت صادراتی آمریکادر سال 2015 میلادی، پیش از برداشته شدن ممنوعیت صادرات نفت آمریکا روانه کانادا می شد. اما امروزه به مشتریانی در آسیا و اروپا ارسال می شود و در نیمه دوم سال 2016 صادرات نفت آمریکا افزایش چشمگیری یافته است. از ابتدای سال 2015 تا کنون صادرات نفت آمریکا به آسیا 83 هزار بشکه در روز، و به مشتریان اروپایی 55 هزار بشکه در روز افزایش یافته است.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶ ۱۴:۵۶
تعداد بازدید : ۶۶۴