اخبار

اولین نشست کارگروه ملی اجرایی سازی موافقتنامه سه جانبه ترانزیتی چابهار برگزار شد

اولین نشست کارگروه ملی اجرایی سازی موافقتنامه سه جانبه ترانزیتی چابهار برگزار شد
اولین نشست کارگروه ملی اجرایی سازی موافقتنامه چابهار با حضور مدیرعامل محترم سازمان و جمعی از مدیران و مسئولین سازمان بنادر و دریانوردی، وزارت راه و شهرسازی،‌وزارت امورخارجه،‌سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای،‌شرکت راه آهن،‌گمرک، ‌منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار، مرزبانی ناجا و سایر نهادهای ذیربط،‌در سازمان بنادر و دریانوردی برگزار گردید.

در این نشست مهندس سعیدنژاد، ‌مدیرعامل محترم سازمان و مهندس اسلامی، معاون محترم امور بندری و مناطق ویژه و نمایندگان سایر ارگان ها و نهادها به بیان دیدگاه ها و نکته نظرات خود در خصوص اهمیت بندرچابهار و مشکلات موجود و راهکارهای اجرایی سازی موافقتنامه پرداختند. در نهایت مقرر گردید کمیته ای متشکل از نمایندگان هر یک از نهادهای ذیربط تشکیل گردیده و این کمیته به  بررسی موضوعات مختلف در حوزه بندرچابهار و موافقتنامه مذکور و مرتفع نمودن مشکلات پیش روی بپردازد.

لازم به ذکر است متن  این موافقتنامه تحت عنوان "موافقتنامه تاسیس دالان حمل و نقل و ترانزیت بین المللی بین جمهوری اسلامی ایران،‌ هندوستان و افغانستان" موسوم به موافقتنامه سه جانبه ترانزیتی و به اختصار”موافقتنامه چابهار“در سوم خرداد ماه سال 1395 و با  حضور رؤسای جمهوری اسلامی ایران و افغانستان و نخست وزیر هند به امضای وزرای حمل و نقل سه کشور رسید.

 

۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۱۵:۴۳
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲۴۱