اخبار

تسریع و تسهیل در صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری پرورش ماهی در قفس در سواحل استان بوشهر

تسریع و تسهیل در صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری پرورش ماهی در قفس در سواحل استان بوشهر
در راستای نیل به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، تسریع و تسهیل فرآیند صدور مجوز به منظور طرح‌های پرورش ماهی در قفس در آبهای استان بوشهر یکی از اولویت‌های اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر است.
به گزارش روابط عمومی، معاون فنی ونگهداری بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در راستای توسعه سرمایه‌گذاری در امور پرورش آبزیان، صدور مجوزهای پرورش ماهی در قفس در سواحل استان بوشهر تسریع می‌گردد.
 مسعود قاسمیان درنشست کارگروه تخصصی کمیته ساماندهی و مدیریت استان بوشهر با بیان اینکه این استان  از ظرفیت بالایی در حوزه سواحل برخوردار است اظهار داشت: بنادر استان بوشهر از ۹۳۷ کیلومتر مرز دریایی خلیج فارس برخوردار می باشند که این مهم ظرفیت بالایی برای اجرای طرح‌های مختلف در عرصه سواحل و دریا فراهم کرده است.
وی با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری در سواحل یکی از اولویت‌های استان بوشهر است افزود: در راستای نیل به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، تسریع و تسهیل فرآیند صدور مجوز به منظور طرح‌های پرورش ماهی در قفس در آبهای استان بوشهر یکی از اولویت‌های این حوزه است.
معاون فنی ونگهداری بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه طرح پرورش ماهی در قفس در سواحل استان بوشهر بررسی و مورد ارزیابی قرار می‌گیرد خاطر نشان کرد:  تمامی دستگاه‌های ذیربط تسهیلات و تمهیدات لازم  برای تسهیل و کوتاه کردن پروسه اخذ مجوزهای لازم بمنظور پرورش ماهی در قفس در دستور کار خود قرار دهند.
قاسمیان با تاکید بر تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در استان  بوشهر افزود: پرورش ماهی در قفس از روش‌های مدرن  آبزی پروری است که  به منظور تکثیر گونه‌های مختلف ماهیان با توجه به شرایط اقلیمی و اکوسیستمی در محیط های آبی مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. 
وی با بیان اینکه در این طرح قفس یا سبدهای شناور در موقعیت مشخص و عمق مناسب دریا بصورت شناور قرار داده می‌شوند تصریح کرد: هم اکنون نوار ساحلی خلیج‌فارس در بنادر استان بوشهر از جمله مناطق مستعد این صنعت آبزی پروری جدید به شمار می‌آید .
معاون فنی ونگهداری بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه در سال گذشته تعداد ۱۸ متقاضی سرمایه‌گذاری پرورش ماهی در قفس به اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر مراجعه  کرده‌اند، گفت:  برنامه‌ها و طرح‌های نزدیک به ۷۰ درصد از متقاضیان پرورش ماهی در قفس در آبهای استان بوشهر در دست اقدام و بررسی صدور مجوزهای لازم قرار گرفته است.
۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۱۵:۳۵
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲۸۰