اخبار

با حضور نمایندگان ایران نشست پیش کنفرانس دیپلماتیک برای تغییر وضعیت و جایگاه اتحادیه چراغهای دریایی در پاریس برگزار شد

با حضور نمایندگان ایران نشست پیش کنفرانس دیپلماتیک برای تغییر وضعیت و جایگاه اتحادیه چراغهای دریایی در پاریس برگزار شد
نشست پیش کنفرانس دیپلماتیک برای تغییر وضعیت و جایگاه اتحادیه چراغهای دریایی و تبدیل آن از یک سازمان غیر دولتی به یک سازمان بین الدول در پاریس و به مدت دو روز از تاریخ ۱۸ لغایت ۱۹ آوریل ۲۰۱۷ برگزار شد.

انتظار می رود این تغییر وضعیت،  پس از برگزاری حد اقل دو نشست دیگر  و با برگزاری کنفرانس دیپلماتیک در سال ۲۰۱۸ و در کشور کره جنوبی جهت تصویب کنوانسیون موجد آن  اجرایی گردد.

 در اولین پیش نشست کنفرانس دیپلماتیک که در پاریس برگزار شد ، نمایندگان سازمان بنادر و دریانوردی: علی شفایی هریس و اکبر رستمی و ماندانا منصوریان  و دبیراول سفارت ج.ا.ایران در فرانسه ، آقای ستار احمدی حضور یافتند.

در این اجلاس همچنین هیاتهایی از ۵۸ کشور متشکل از هیاتهای دیپلماتیک و مراجع دریایی و شرکت های تولید کننده تجهیزات و علایم کمک ناوبری حضور داشتند.

 علاوه بر این دبیر کلI MO وIHO نیز ضمن حضور، دیدگاههای خود را نسبت به این تغییر ابراز نمودند. هیات ج.ا.ایران نیز مواضع خود را طی ۸ بند قرایت نمود که برخی از آنها توسط کشور های حاضر مورد تایید قرار گرفت.

بعلاوه پانل حقوقی و مسوول تهیه پیش نویس کنوانسیون از هیات ایران درخواست نمود تا متن پیشنهادی خود را برای ماده جدیدی که پیشنهاد کرده بود، به دبیرخانه ارسال کند.ج.ا.ایران این حق را برای خود محفوظ داشت که پیشنهادات کلی و ماهوی خود را تا وقت مقرر(حداکثر پایان سپتامبر ۲۰۱۷) بصورت مشروح و مکتوب به دبیرخانهIALA اعلام نماید. دبیر کل آیمو در دیدار با نماینده ثابت جمهوری اسلامی ایران در سازمان بین المللی دریانوردی در حاشیه این نشست، از حضور فعالانه هیات ایرانی و اهتمام به موضوعات دریایی و ایمنی دریانوردی تقدیر نمود.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۱:۱۴
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۳۲۳