اخبار

تدوام صادرات محمولات سنگ گچ از مجتمع بندری امام خمینی(ره)

تدوام صادرات محمولات سنگ گچ از مجتمع بندری امام خمینی(ره)
به دنبال اتخاذ تمهیدات تشویقی برای صادرکنندگان و صاحبان کالا با هدف تحقق شعار اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال، بارگیری دومین محموله ی صادراتی سنگ گچ در مجتمع بندری امام خمینی(ره) به وزن ۵۶ هزار تن انجام گردید.

به گزارش روابط عمومی، معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به رضایت صاحبان کالا از تدوام خدمات و تمهیدات عملیاتی به کار گرفته شده در مجتمع بندری امام خمینی(ره) و به منظور تقویت روند صادرات کالا از این بندر، محموله ی دوم سنگ گچ با بهره گیری از باکت مکانیکی بارگیری شد.

گرایلو در ادامه افزود: برخورداری این مجتمع بندری از محوطه های وسیع دپوی کالا، تجهیزات مناسب بارگیری و همچنین عمق مناسب اسکله ها با ظرفیت بالا برای پذیرش شناورهای با ابعاد بزرگ، موجب استقبال روزافزون صاحبان کالا از این بندر بزرگ تجاری برای تدوام صادرات کالاهای معدنی گردیده است.

وی در تشریح مزایای افزایش بارگیری مواد معدنی از مجتمع بندری امام خمینی(ره) بیان داشت: ادامه ی روند بارگیری مواد معدنی از جمله سنگ گچ از این بندر موجب افزایش حجم تولیدات آماده ی صادرات گردیده و علاوه بر تشویق صاحبان کالا به صادرات، فرصت های اشتغال و درآمدزایی بیشتری را برای بازرگانی منطقه فراهم می سازد.

معاون دریایی و بندری با اشاره به دسترسی این مجتمع بزرگ بندری به آزادراه ها و جاده های مواصلاتی و همچنین راه آهن سراسری و تجربه ی کافی در بارگیری انواع مصالح ساختمانی و مواد معدنی؛ روند بارگیری این نوع کالا از بندرامام خمینی(ره)را بسیار مطلوب و رو به رشد عنوان کرد.

تداوم بارگیری محمولات صادراتی گچ 4 تداوم بارگیری محمولات صادراتی گچ 3 تداوم بارگیری محمولات صادراتی گچ 2  
 

۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۳:۳۱
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۴۴۸