اخبار

بندر آستارا با آغاز پروژه جدید لایروبی پذیرای تمامی کشتی های عبوری دریا خزر خواهد شد

بندر آستارا با آغاز پروژه جدید لایروبی پذیرای تمامی کشتی های عبوری دریا خزر خواهد شد
عصر امروز با حضور معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ، مدیرکل بنادر گیلان ، فرماندار استارا و جمعی از مسئولان این شهرستان پروژه لایروبی بندر آستارا آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی ،طبق برنامه اداره کل  بنادر و دریانوردی استان گیلان حجم لایروبی این بندر به‌ میزان دویست هزار متر مکعب وعمق ٦ متر به ارزش سه میلیارد تومان انجام می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان در این مراسم با توجه به تاکید استاندار گیلان  و نماینده مردم آستارا در مجلس گفت: بندر آستارا یکی از بنادر مهم استان گیلان و حتی منطقه به‌شمار می‌رود که امیدواریم با تعامل دستگاه‌های ذیربط شاهد توسعه آن باشیم.

چراغی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های اداره کل بنادر گیلان پیگیری صدور کد گمرکی منطقه ویژه جهت عملیاتی شدن منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا است  افزود: از مسئولان مربوطه   تقاضا داریم هر چه سریعتر نسبت به صدور کد گمرکی این منطقه اقدام کنند تا مردم شریف این شهرستان شاهد استفاده از  مزایای این منطقه باشند.

پروژه های در دست اقدام در بندر استارا خرید یکدستگاه لایروب ، ساخت یک پست اسکله غلات ، ساخت ترمینال غلات با ظرفیت ٣٠ هزار تن با هدف واردات و ترانزیت غلات از طریق بندر استارا و همچنین جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی برای ایجاد مراکز تولید و ارزش افزوده بندری و تقویت تجهیزات تخلیه و بارگیری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان، بندر چند منظوره آستارا برای تخلیه و بارگیری کشتی‌های ۲ هزار و ۵۰۰ تنی پیش بینی شده بود که و پس از انجام عملیات لایروبی، ظرفیت پذیرایی از  کشتی ۵ هزار تنی را خواهد داشت.

۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ۲۰:۱۵
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱,۳۲۳