اخبار

رشد ۹۲ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندرخرمشهر

رشد ۹۲ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندرخرمشهر
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از رشد ۹۲ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در این مجتمع بندری از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ، عادل دریس گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۹۱ هزار و ۶۴۵ تن تخلیه و بارگیری کالا در بندرخرمشهر به ثبت رسیده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۹۲ درصدی را نشان می دهد.

به گفته وی  از این میزان ۲۵۰ هزار  و ۹۷۸ تن به تخلیه و ۵۴۰ هزار و ۶۶۵ تن به بارگیری اختصاص دارد.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر با اعلام صادرات کالا به میزان ۱۵۸ هزار و ۸۱۱ تن به کشور کویت افزود: طی این مدت ۳۳۵هزار و ۳۲۷ تن کالا به کشور عراق نیز صادر شده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش هشت برابری دارد.

وی با اعلام افزایش ۱۴ برابری صادرات کلینکر از بندرخرمشهر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۴۲ هزار و ۴۹۶ تن کلینکر از مجتمع بندری خرمشهر به کشورهای عراق و کویت صادر شده است.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر در پایان به صادرات بیش از یک هزار و ۶۴۸ تن تره بار و مواد غذایی با کانتینر یخچالی به کشور کویت طی این مدت اشاره کرد.

بندرخرمشهر به دلیل موقعیت استراتژیک و نزدیکی به بازار پر مصرف کشورهای عراق و کویت بهترین پتانسیل استفاده از ظرفیت ممکن در بخش کالاهای فله را داراست.

این بندر تاکنون سابقه صادرات متوسط سالانه بیش از ۷۰۰ هزار تن سیمان و مصالح ساختمانی به کشور عراق را داشته است.

 رشد 92 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندرخرمشهر

۲۱ شهریور ۱۳۹۶ ۱۷:۵۸
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۹۱۶