"شناور مجاز" شناوری است که از مبادی مجاز تردد کند و تحت نظارت بازرسان اداره حفاظت و ایمنی دریانوردی باشد در شرایط نامساعد جوی، از سفر دریایی خودداری نمایید شوخی های خطرناک در شناور یکی از مهمترین عوامل ایجاد حادثه است شناخت و رعایت نکات ایمنی ارائه شده توسط ناظرین و بازرسان ایمنی، مهم‌ترین اصل در سفرهای دریایی است و رعایت آن ضامن سلامت شما است آلودگی دریا، محیط زیست و زندگی میلیون ها انسان را تهدید می کند ساعات ازدحام مسافران در بنادر 8:30 تا 11 صبح است، لذا بهتر است جهت رفاه خود و خانواده محترمتان، ساعات دیگری جهت حضور در بنادر مسافری انتخاب نمایید با رعایت نکات ایمنی، جان خود و فرزندان دلبندتان را بیمه کنید پس از سوار شدن به شناور، بلافاصله با وسایل ایمنی و راه های خروج اضطراری آن آشنا شوید سوار شدن به شناورهای غیرمجاز مخاطرات زیادی را به دنبال خواهد داشت و کسی (حتی بیمه) مسئولیت آن را قبول نمی کند عجله در هنگام سوار و پیاده شدن به شناور (قبل از پهلوگیری کامل)، از عوامل بروز حادثه است

آسیابانپور اعلام کرد:ثبت 9 میلیون ترابری مسافران دریایی در جزیره عجایب هفتگانه خلیج فارس

سرپرست اداره بنادر و دریانوردی قشم از ترابری بیش از 9 میلیون نفر سفر دریایی و تخلیه و بارگیری بالغ بر 4 میلیون تن انواع کالای نفتی و غیر نفتی در بنادر جزیره عجایب هفتگانه خلیج فارس طی هشت ماهه نخست سال جاری خبر داد.
آسیابانپور اعلام کرد:ثبت 9 میلیون ترابری مسافران دریایی در جزیره عجایب هفتگانه خلیج فارس

به گزارش روابط عمومی ، "مرتضی آسیابانپور" طی نشستی به تشریح تازه ترین گزارش آماری از عملکرد مجموعه بنادر و دریانوردی قشم در زمینه جابجایی کالا و مسافر طی هشت ماهه سال ۹۶ پرداخت.

وی در ابتدای اظهاراتش به اقدامات چشمگیر صورت گرفته مربوط به ترابری مسافران دریایی در جزیره عجایب هفتگانه خلیج فارس اشاره کرد و ضمن اشاره به جایگاه نخست بنادر قشم در زمینه ترابری مسافران دریایی در سطح بنادر کشور، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ترابری 9 میلیون و 166 هزار و 155 نفر سفر در این جزیره به ثبت رسیده است.

سرپرست اداره بنادر و دریانوردی قشم به عملکرد این بنادر در خصوص جابجایی بار و کالاهای تجاری اشاره و تصریح کرد: از آغاز سال جاری تا ابتدای آذرماه، 4 میلیون و 152 هزار و 851 تن انواع کالاهای نفتی و غیر نفتی در بنادر این جزیره تخلیه و بارگیری شد.

وی با بیان اینکه حجم عمده این کالاها شامل 4 میلیون و 72 هزار و 136 تن مربوط به کالاهای غیر نفتی بوده است، افزود: همچنین 80 هزار و 815 تن فرآورده های نفتی نیز از ابتدای سال جاری تاکنون در بنادر قشم تخلیه و بارگیری شده است.

صادرات و واردات 192 هزار تن انواع کالا

آسیابانپور خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تا ابتدای آذرماه، تخلیه و بارگیری 192 هزار و 252 تن کالاهای صادراتی و وارداتی در بنادر این جزیره به انجام رسید.

وی اضافه کرد: طی این مدت هشت ماهه، 112 هزار و 850 تن کالای صادراتی طی مدت یاد شده بارگیری شد و همچنین 86 هزار و 402 تن محموله های وارداتی نیز در همین دوره زمانی، تخلیه شد.

سرپرست اداره بنادر و دریانوردی قشم، عمده محموله های تجاری غیر نفتی را شامل کالاهایی همچون مواد معدنی، قیر، لوازم الکترونیکی، لوازم یدکی خودرو و مواردی از این قبیل عنوان کرد.

به گفته این مقام مسئول، سه میلیون و 836 هزار و 131 تن کالای غیر نفتی در بنادر جزیره قشم کابوتاژ شد.

بیش از4600 TEU کانتینر جابجا شد

سرپرست اداره بنادر و دریانوردی قشم در پایان از تخلیه و بارگیری چهارهزار و 653 TEU کانتینر طی هشت ماهه سال جاری در بنادر بهمن و کاوه خبر داد.

۱۴ آذر ۱۳۹۶ ۱۳:۲۲
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۴۰,۵۲۸

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید