اخبار

آسیابانپور اعلام کرد:ثبت 9 میلیون ترابری مسافران دریایی در جزیره عجایب هفتگانه خلیج فارس

آسیابانپور اعلام کرد:ثبت 9 میلیون ترابری مسافران دریایی در جزیره عجایب هفتگانه خلیج فارس
سرپرست اداره بنادر و دریانوردی قشم از ترابری بیش از 9 میلیون نفر سفر دریایی و تخلیه و بارگیری بالغ بر 4 میلیون تن انواع کالای نفتی و غیر نفتی در بنادر جزیره عجایب هفتگانه خلیج فارس طی هشت ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ، "مرتضی آسیابانپور" طی نشستی به تشریح تازه ترین گزارش آماری از عملکرد مجموعه بنادر و دریانوردی قشم در زمینه جابجایی کالا و مسافر طی هشت ماهه سال ۹۶ پرداخت.

وی در ابتدای اظهاراتش به اقدامات چشمگیر صورت گرفته مربوط به ترابری مسافران دریایی در جزیره عجایب هفتگانه خلیج فارس اشاره کرد و ضمن اشاره به جایگاه نخست بنادر قشم در زمینه ترابری مسافران دریایی در سطح بنادر کشور، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ترابری 9 میلیون و 166 هزار و 155 نفر سفر در این جزیره به ثبت رسیده است.

سرپرست اداره بنادر و دریانوردی قشم به عملکرد این بنادر در خصوص جابجایی بار و کالاهای تجاری اشاره و تصریح کرد: از آغاز سال جاری تا ابتدای آذرماه، 4 میلیون و 152 هزار و 851 تن انواع کالاهای نفتی و غیر نفتی در بنادر این جزیره تخلیه و بارگیری شد.

وی با بیان اینکه حجم عمده این کالاها شامل 4 میلیون و 72 هزار و 136 تن مربوط به کالاهای غیر نفتی بوده است، افزود: همچنین 80 هزار و 815 تن فرآورده های نفتی نیز از ابتدای سال جاری تاکنون در بنادر قشم تخلیه و بارگیری شده است.

صادرات و واردات 192 هزار تن انواع کالا

آسیابانپور خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تا ابتدای آذرماه، تخلیه و بارگیری 192 هزار و 252 تن کالاهای صادراتی و وارداتی در بنادر این جزیره به انجام رسید.

وی اضافه کرد: طی این مدت هشت ماهه، 112 هزار و 850 تن کالای صادراتی طی مدت یاد شده بارگیری شد و همچنین 86 هزار و 402 تن محموله های وارداتی نیز در همین دوره زمانی، تخلیه شد.

سرپرست اداره بنادر و دریانوردی قشم، عمده محموله های تجاری غیر نفتی را شامل کالاهایی همچون مواد معدنی، قیر، لوازم الکترونیکی، لوازم یدکی خودرو و مواردی از این قبیل عنوان کرد.

به گفته این مقام مسئول، سه میلیون و 836 هزار و 131 تن کالای غیر نفتی در بنادر جزیره قشم کابوتاژ شد.

بیش از4600 TEU کانتینر جابجا شد

سرپرست اداره بنادر و دریانوردی قشم در پایان از تخلیه و بارگیری چهارهزار و 653 TEU کانتینر طی هشت ماهه سال جاری در بنادر بهمن و کاوه خبر داد.

۱۴ آذر ۱۳۹۶ ۱۳:۲۲
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱,۲۹۸