اخبار

تمام اقدامات به امید نجات خدمه نفتکش است/جسد یافت شده هنوز تشخیص هویت نشده است/برای کمک به نفتکش حادثه دیده فراخوان بین المللی دادیم

تمام اقدامات به امید نجات خدمه نفتکش است/جسد یافت شده هنوز تشخیص هویت نشده است/برای کمک به نفتکش حادثه دیده فراخوان بین المللی دادیم
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت:تمام اقدامات کمیته رسیدگی به وضعیت نفتکش حادثه دیده ایرانی به امید نجات خدمه آن است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر ودریانوردی ،محمد راستاد در بخش خبری ١٩ شبکه خبر درباره اقدامات صورت گرفته برای مهار آتش نفتکش ایرانی که چند روز پیش با کشتی باری تصادم کرده بود،افزود:نمی توان با قطعیت گفت که فردا آتش نفتکش خاموش می شود منتهی آتش رو به کاستن است  و روند نسبت به روزهای گذشته بهتر شده است.بدین جهت امیدواریم که با اطفاء و یا کمترین حریق گروه امدادو نجات بتواند وارد کشتی شود.
وی درباره احتمال زنده ماندن خدمه نفتکش اظهار داشت:تمام اقدامات کمیته ویژه رسیدگی به وضعیت نفتکش که به دستور ریاست جمهوری تشکیل شده است به امید نجات پرسنل است.اولویت ما نجات خدمه است.

 

مدیریت عملیات اطفاء حریق با دولت چین است
معاون وزیرراه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که همکاری چینی ها برای اطفاء حریق چگونه بوده است،افزود:مدیریت صحنه عملیات با دولت چین است چرا که در آبهای تحت مسولیت آن چنین حادثه ای رخ داده است.کیفیت عملیات مهار آتش بهبود پیدا کرده است و این امیدواری وجود دارد که عملیات روند بهتری داشته باشد.تمام رایزنی و تلاش ما برای ورود به نفتکش است.

 

فراخوان بین المللی دادیم
وی با بیان اینکه برای اطفاء حریق نفتکش سانحه دیده از طریق سازمان جهانی دریانوردی فراخوان بین المللی دادیم اظهار داشت:نماینده ایران در سازمان جهانی دریانوردی با دبیرکل آیمو دیدار داشت و خواسته شد که از امکانات امداد و نجات سایر کشورهای اطراف استفاده کنیم.از ژاپن و کره جنوبی تجهیزات در حال ارسال است.
راستاد درباره تشخیص هویت جسد پیدا شده نیز گفت:از بین ٣٢ خدمه نفتکش تنها جسد یک فرد یافت شده اما هنوز تشخیص هویت آن انجام نشده است.بنا شده شرکت ملی نفتکش این موضوع را پیگیری کند.
 
۲۱ دی ۱۳۹۶ ۲۰:۱۸
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲۶۰