"شناور مجاز" شناوری است که از مبادی مجاز تردد کند و تحت نظارت بازرسان اداره حفاظت و ایمنی دریانوردی باشد در شرایط نامساعد جوی، از سفر دریایی خودداری نمایید شوخی های خطرناک در شناور یکی از مهمترین عوامل ایجاد حادثه است شناخت و رعایت نکات ایمنی ارائه شده توسط ناظرین و بازرسان ایمنی، مهم‌ترین اصل در سفرهای دریایی است و رعایت آن ضامن سلامت شما است آلودگی دریا، محیط زیست و زندگی میلیون ها انسان را تهدید می کند ساعات ازدحام مسافران در بنادر 8:30 تا 11 صبح است، لذا بهتر است جهت رفاه خود و خانواده محترمتان، ساعات دیگری جهت حضور در بنادر مسافری انتخاب نمایید با رعایت نکات ایمنی، جان خود و فرزندان دلبندتان را بیمه کنید پس از سوار شدن به شناور، بلافاصله با وسایل ایمنی و راه های خروج اضطراری آن آشنا شوید سوار شدن به شناورهای غیرمجاز مخاطرات زیادی را به دنبال خواهد داشت و کسی (حتی بیمه) مسئولیت آن را قبول نمی کند عجله در هنگام سوار و پیاده شدن به شناور (قبل از پهلوگیری کامل)، از عوامل بروز حادثه است

تجارت دریایی؛ زمینه همکاری مشترک ایران و مالزی/ هیات بلند مرتبه سرمایه گذاری مالزی به ایران می آید

در نشست مشترک نمایندگان سازمان بنادر و هیات مالزیایی، زمینه های توسعه روابط ترانزیتی و تجارت دریایی دو کشور بررسی شد.
تجارت دریایی؛ زمینه  همکاری مشترک ایران و مالزی/ هیات بلند مرتبه سرمایه گذاری  مالزی به ایران می آید

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، روز گذشته هیات مالزیایی متشکل از فعالان حوزه دریایی و بندری و بخش خصوصی، جهت آشنایی با فرصت های سرمایه گذاری و توسعه همکاری های دو جانبه و مشارکت بخش خصوصی در زمینه های مستعد سرمایه گذاری، در تهران با معاونین و مدیران سازمان بنادر دیدار و گفتگو داشتند.

این دیدار که با هدف طرح مسائل و پرسش های مالزیایی ها و تشریح امکانات و مزایایی تجارت دریایی و ترانزیت کالا از ایران برگزارشده بود، مقدمه سفر یک هیات بلند پایه سرمایه گذاری، در آینده نزدیک را فراهم کرد.

  تسریع توسعه همکاری های بین المللی در دوره مدیریت جدید سازمان

عبدالله جعفری؛ رئیس هیات ایرانی و نماینده سازمان بنادر و دریانوردی در این نشست گفت: با آغاز دوره مدیریت جدید سازمان بنادر و دریانوردی، توسعه روابط و همکاری های تخصصی در عرصه بین المللی با تاکید بیشتری در حال پیگیری است.

وی افزود: در این چشم انداز،  کشورهای آسیایی و آسیای جنوب شرقی که دارای تشابه فرهنگی هستند، مانند کشور مالزی که در صنعت دریانوردی جهان، جایگاه خوبی دارد در اولویت همکاری ها قرار گرفتند.

 در نشست مشترک نمایندگان سازمان بنادر

 

آغاز ارتباط دریایی و بندری ایران و مالزی پس از 15 سال

 رئیس هیات ایرانی اظهار کرد: این نشست، آغاز ارتباط لجستیک، حمل و نقل بندری و همکاری های تخصصی بندری و دریایی دو کشور بعد از 15 سال است که با هدف رفع ابهامات و زمینه سازی برای توسعه همکاری ها است.

بازدید هیات مالزیایی از بندر شهید رجایی

وی ادامه داد: هیات مالزیایی در سفر 4 روزه خود به تهران از سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان سرمایه گذاری خارجی و گمرک بازدید می کند و در نهایت با سفر به بندر شهید رجایی با امکانات، محوطه های عملیاتی و ظرفیت های توسعه ای آشنا می شود.

جعفری ضمن تشریح موقعیت استراتژیک ترانزیتی ایران در منطقه گفت:در این نشست جایگاه سازمان بنادر به عنوان مرجع رسمی دریایی کشور و بنادر مهم و بین المللی ایران به مالزیایی ها معرفی شد .

حمل و نقل ترکیبی؛ مورد توجه مالزیایی ها

رئیس اداره ترانزیت و موافقتنامه های سازمان بنادر و دریانوردی عنوان کرد: روش های حمل و نقل ترکیبی ، جزو علایق و مسائل هیات مالزیایی بود که تمام امکانات در این زمینه برای آنها تشریح شد. از جمله اینکه زمان و هزینه ترانزیت از بندر شهید رجایی و چابهار و میزان صرفه جویی در وقت و مخارج تبیین شد.

وی ادامه داد: در بنادر شمالی نیز توافقنامه های همکاری ایران، آذربایجان و روسیه به اطلاع هیات مالزیایی رسید.سازمان بنادر و دریانوردی با کشورهای متعددی در حال رایزنی است و با حضور در جلسات و نشست های مختلف داخلی و بین المللی به دنبال معرفی هر چه بهتر مزایای بنادر ایران و جذب سرمایه گذاری خارجی و توسعه و رونق مضاعف تجارت دریایی کشور است.

 

 

 

 

 

  

۲۴ دی ۱۳۹۶ ۱۰:۲۶
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۰,۹۶۸

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید