اخبار

انفجار مجدد مانع از حضور تکاوران در نفتکش شد/ارسال 300 تن فوم برای اطفای حریق /نگران غرق شدن نفتکش سانچی هستیم/شعله ور شدن آتش از دقایقی پیش

انفجار مجدد مانع از حضور تکاوران در نفتکش شد/ارسال 300 تن فوم برای اطفای حریق /نگران غرق شدن نفتکش سانچی هستیم/شعله ور شدن آتش از دقایقی پیش
نایب رئیس کمیته امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت:یدک کش های آتش خوار چین وژاپن شب گذشته به جهت مسایل فنی عملیات اطفا ء حریق را متوقف کردند و اکنون تکاوران به خاطر شعله ور شدن آتش امکان حضور در نفتکش را ندارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوری،محمد مهدی برومندی که با تیم بررسی سانحه نفتکش سانچی به چین رفته است با بیان این مطلب افزود:بارها تاکید داشتیم که یدک کش های آتش خوار به صورت شبانه روزی فعالیت کنند تا حریق با سرعت بیشتری اطفاء شود.اما یدک کش های ‍‍‍‍ژاپنی و چینی دیشب عملیات اطفا ء‌حریق را متوقف کردند و برای این کار نیز دلایل فنی آوردند. آنها گفتند شب امکان اطفای حریق نیست.

وی توضیح داد:تیم امداد و نجات نفتکش سانچی مدعی شده است  با توجه به نوع بار نفتکش ،ریختن آب و فوم می تواند باعث اشتعال و یا حتی منهدم شدن آن شود.اما تاکید ایران این بود که کشتی های آتش خوار فعالیتشان شبانه روزی باشد.اکنون نفتکش دما بسیار بالای دارد و وجود گازهای سمی اجازه نمی دهد تکاوران ایرانی  که در منطقه حضور دارند به سمت کشتی بروند.البته انفجاری هم که دقایقی پیش رخ داد مانع جدی بر سر راه حضور تکاوران شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه در نشست مشترک بین ایران،چین و ژاپن از آنها خواسته شد که فوم پاشیده شود تا دمای نفتکش کاهش پیدا کند تصریح کرد: 300 تن فوم آماده شده که قرار است توسط 4 آتش خوار به سمت نفتکش سانچی پاشیده شود.متاسفانه موج 3 تا 4  متری اطراف نفتکش سبب شده عملیات فوم پاشی با سرعت انجام نشود.به نظر می رسد اگر دیشب عملیات اطفای حریق انجام شده بود اکنون شاهد شعله ور شدن آتش نبودیم.

وی یادآورشد:در مقطع فعلی نگرانی ما از غرق شدن نفتکش است. لذا باید تمام جوانب فنی رعایت شود تا کشتی منهدم نشود.با اطفای حریق می توان به خدمه نفتکش دسترسی پیدا کرد.

 

 

 

۲۴ دی ۱۳۹۶ ۰۹:۵۹
تعداد بازدید : ۲۸۳