اخبار

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران:

سال97 باید سال ماندگاری در توسعه دریایی باشد

سال97 باید سال ماندگاری در توسعه دریایی باشد
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت:سپاه برای پشتیبانی و حمایت از طرح های توسعه ای دریا محور آمادگی کامل دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی،سردار علی فدوی در بیست و پنجمین همایش هماهنگی ارگان های دریایی ،افزود: نیروی دریایی سپاه تمام توان خود را برای پشتیبانی سازمان بنادر، شیلات و محیط زیست، خصوصی ها بکار خواهد گرفت و از هر حرکتی برای توسعه  دریا محور حمایت و پشتیبانی خواهد کرد.باید همگی اراده کنیم تا طبق تصمیم گیری های مسوولان بخش دریایی  به وظایف و تکالیف خود عمل کرده و اجازه ندهیم تا موانع و مشکلات، منافع و طرح های بزرگ کشور را تحت تاثیر قرار دهد.
وی اذعان داشت: ایران یک کشور بسیار بزرگ است و توانسته در بسیاری از حوزه ها تاثیر گذار باشد حال باید تلاش کنیم که این تاثیر گذاری در حوزه دریا نیز به وجود بیاید.
 
 
اعمال قوانین باید از سوی سازمان بنادر صورت گیرد
وی  اذعان کرد: ایران در خلیج فارس و عمان در سخت ترین وجه ممکن اعمال حاکمیت کرده است و حدود 10 سال است که بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی یک آبراهه ای مشخص شده است تا کشتی ها از آن مسیر حرکت کنند این در حالی است که هنوز هیچ کشتی جرأت نکرده است که از این قانون تخطی کند.
 
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران اظهار کرد: اعمال قوانین باید از سوی سازمان بنادر صورت گیرد این عمل باید در بخش های خصوصی و دولتی داخلی صورت گیرد تا خارجی ها نیز بدانند که ایران باید اعمال حاکمیت کند.
 
وی اشاره کرد:دریا نقش اساسی در حیات کشورمان دارد قسمت اعظم درآمد کشور از دریا و ساحل است؛ نفت، گاز، تجارت و حمل و نقل همگی از موضوعاتی است که در دریا به آن پرداخته می شود بنابراین توجه به برنامه های دریایی باید خیلی فراتر از این موضوعات باشد.

 

سال97،سال ماندگاری دریا
سردار فدوی اذعان کرد: امیدواریم به برکت تلاش های مسوولان در کل این سالها و برکت خون شهدای دریایی دوران انقلاب و جنگ استفاده کنیم و سال 97 را سال ماندگاری در حوزه دریا و توسعه دریایی کنیم همه شرایط فراهم است توانمندی و زیرساخت و قابلیت های مجموعه های مختلف بالقوه در اختیار دارند.
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۵۷
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱۵۰