"شناور مجاز" شناوری است که از مبادی مجاز تردد کند و تحت نظارت بازرسان اداره حفاظت و ایمنی دریانوردی باشد در شرایط نامساعد جوی، از سفر دریایی خودداری نمایید شوخی های خطرناک در شناور یکی از مهمترین عوامل ایجاد حادثه است شناخت و رعایت نکات ایمنی ارائه شده توسط ناظرین و بازرسان ایمنی، مهم‌ترین اصل در سفرهای دریایی است و رعایت آن ضامن سلامت شما است آلودگی دریا، محیط زیست و زندگی میلیون ها انسان را تهدید می کند ساعات ازدحام مسافران در بنادر 8:30 تا 11 صبح است، لذا بهتر است جهت رفاه خود و خانواده محترمتان، ساعات دیگری جهت حضور در بنادر مسافری انتخاب نمایید با رعایت نکات ایمنی، جان خود و فرزندان دلبندتان را بیمه کنید پس از سوار شدن به شناور، بلافاصله با وسایل ایمنی و راه های خروج اضطراری آن آشنا شوید سوار شدن به شناورهای غیرمجاز مخاطرات زیادی را به دنبال خواهد داشت و کسی (حتی بیمه) مسئولیت آن را قبول نمی کند عجله در هنگام سوار و پیاده شدن به شناور (قبل از پهلوگیری کامل)، از عوامل بروز حادثه است
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی :

دنبال از رده خارج کردن لنج ها نیستیم/سازمان بنادر تنها به دنبال بهبود وضعیت ناوگان دریایی است

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: نوسازی شناورهای سنتی و کشتی های قدیمی باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.
دنبال از رده خارج کردن لنج ها نیستیم/سازمان بنادر تنها به دنبال  بهبود وضعیت ناوگان دریایی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی،نادر پسنده در پنل تخصصی بیست و پنجمین همایش ارگان های دریایی افزود:هر چه سن ناوگان و شناورهای دریایی  بالاتر برود به همان اندازه از ایمنی آنها کاسته خواهد شد، به همین خاطر نوسازی و جایگزینی شناورهای قدیمی با کشتی های جدید از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند.

 

وی با اشاره به اینکه موضوع نوسازی ناوگان دریایی به خصوص شناورهای قدیمی و سنتی موضوع تازه ای نیست، تاکید کرد: در تمامی دستورالعمل ها  و قوانین نیز موضوع رسیدگی به شناورهای سنتی در نظر گرفته شده است و در واقع مقررات نیز از اجرای آن دفاع می کند.

 

هنوز اتفاقی برای تعویض شناورهای فرسوده نیفتاده است

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر اینکه مدت های طولانی است که  در خصوص تعویض و جایگزینی شناورهای سنتی و قدیمی صحبت می شود اما تا امروز اتفاق عملیاتی خاصی در این حوزه نیفتاده است.

 

وی در توضیح منابع مالی که می توان از آنها برای تعویض و جایگزینی شناورهای قدیمی استفاده کرد نیز گفت: به عنوان مثال می توان از سود حاصل از ته لنجی ها و سود به دست آمده از تفاوت هزینه سوخت برای تعویض شناورهای سنتی استفاده کرد.

روش های مختلف برای تعویض شناورهای فرسوده

 

پسنده با اشاره به اینکه می توان از چند روش مختلف برای نوسازی  تعویض شناورهای سنتی بهره برد تاکید کرد: استفاده از محل وجوه اداره شده سازمان، صندوق توسعه ملی نیز می تواند به عنوان منابع مالی در نظر گرفته شود. در واقع مسئولان می توانند از یارانه و 4وام کم بهره یا بدون بهره برای تعویض شناورهای سنتی استفاده کنند.

 

وی همچنین تاکید کرد که سازمان متبوع وی تنها به دنبال  بهبود وضعیت ناوگان دریایی به خصوص شناورهای با سنین بالاست و به هیچ عنوان به دنبال آن نیست تا شناورهای سنتی مانند لنج ها را از رده خارج کند.شناورهای قدیمی مانند لنج ها می توانند با کمی تغییر و بهبود وضعیت در بخش های مختلفی مانند شناور تفریحی خدمت رسانی کنند.

۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ۱۷:۱۲
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۱,۳۹۸

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید