بسمه تعالی

سپاس خداوندی را سزاست که توفیق خدمت در سرزمین ایران و نظام جمهوری اسلامی را نصیب ما گرداند . همکاران این سازمان در سال گذشته موفق شدند تا دستاوردهای جدیدی را در عرصه دریا و بندر به وجود آورند و بنادر  و آبهای سرزمینی  را  که از مزیت‌های بزرگ  این   دیار کهن است،  برای حمل و نقل بیش از 90% از کالاهای بین المللی کشور و عملیات گردشگری دریائی  ارتقا  دهند.
تأکید بر اقتصاد دریا محور که از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و دولت تدبیر و امید می‌باشد ، سرلوحه سیاست‌های سازمان قرار گرفته است.توسعه سواحل مکران و بندر چابهار در این راستا ادامه خواهد یافت . تلاش جهت ارتقای سطح خدمات و سرعت عملیات و در نتیجه ایجاد فضای رقابت  در بنادر محوری  نظیر بندر شهید رجایی و توسعه ترانزیت در کریدور شمال جنوب از اقدامات و سیاستهای اصلی سازمان  قلمداد می شود. افزایش مشارکت‌های مردمی و بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری و همچنین کاهش هزینه‌های حمل و نقل از مهمترین برنامه‌های سازمان در سال 1393 بوده  که خوشبختانه با موفقیت هایی همراه بوده است و در سال جدید ادامه پیدا خواهدکرد.
انعقاد قرارداد سرمایه‌گذاری بالغ بر15000 میلیارد ریال، کاهش میزان نوبت کشتی‌ها و رشد گردشگری و مسافر‌های دریائی از  دستاوردهای این سیاست  است.
این سازمان آمادگی خود را جهت بهبود و ارتقای  خدمات دریائی و بندری  اعلام می کند  و ضمن تشکر از هم‌دلسوزان و متخصصین دریانوردی کشور در ارائه نظرات ارزشمند، امیدوار است تا  همچنان از همفکری و همزبانی  همه صاحب نظران بهره مند  باشد.

 تصویر پیام مدیر عامل

محمد سعیدنژاد
معاون وزیر و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی