اخبار سازمان بنادر و دریانوردی

امکان صادرات آخال حبوبات از مبدا بندر کنگان مهیا شد/ زیرساخت‌های کنگان آماده نقش آفرینی برای صادرات به کشورهای حوزه خلیح فارس
رئیس بندر و دریانوردی کنگان گفت: با زیرساخت‌های احداثی و همچنین هماهنگی صورت گرفته با دستگاه‌های اجرایی، این بندر آماده نقش آفرینی برای صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس است.
کاهش تراز سطح آب دریا چالش جدی کشورهای حاشیه خزر است/ برنامه جامع و مدون سازمان بنادر برای ارتقا تجهیزات دریایی و لایروبی
معاون دریایی سازمان بنادر در نشست کمیته لایروبی بنادر شمالی:
عضو هیأت عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: کاهش تراز سطح آب دریای خزر مختص ایران نیست و این چالش جدی گریبانگیر همه کشورهای حاشیه خزر است.
امضای تفاهم نامه گسترش روابط تجاری میان بندر آبادان و بندر واصلیه عراق/ راه‌اندازی خط کشتیرانی بین بندر آبادان و بندر
در بازدید سرکنسولگر ایران در بصره و تعدادی از سرمایه گذاران عراقی از بندر آبادان صورت گرفت؛
مدیر بنادر و دریانوردی آبادان از امضای تفاهم نامه میان بنادر آبادان و بندر واصلیه سیبه عراق در راستای توسعه روابط متقابل تجاری و راه اندازی خط کشتیرانی تجاری و مسافری در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
باید فرصت‌های اقتصادی دریا شناسایی شود/ نیازمند ایجاد جذابیت در شهرهای ساحلی کشور جهت مهاجرت مردم هستیم
رییس هیات مدیره انجمن صنفی دریانوردان:
رییس هیات مدیره انجمن صنفی دریانوردان با تاکید بر لزوم شناسایی فرصت‌های اقتصادی دریا در کشور، گفت: نیازمند ایجاد جذابیت‌های مالی، رفاهی و معیشتی در شهرهای ساحلی هستیم تا اینگونه شاهد مهاجرت مردم از استان‌های مرکزی کشور به نوار ساحلی باشیم.
با حکم علی‌اکبر صفایی، معاون وزیرراه‌وشهرسازی ومدیرعامل سازمان بنادر ودریانوردی، برادر بسیجی وحید کماسی به عنوان سرپرست فرماندهی پایگاه مقاومت بسیج اداری و الفجر سازمان بنادر و دریانوردی منصوب شد.
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی منصوب شد
با حکم علی‌اکبر صفایی، معاون وزیرراه‌وشهرسازی ومدیرعامل سازمان بنادر ودریانوردی، مهدی فرمهینی فراهانی به عنوان مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی منصوب شد.
معین بنادر استان خوزستان و بندر خرمشهر گلستان منصوب شد
با حکم علی‌اکبر صفایی، معاون وزیرراه‌وشهرسازی ومدیرعامل سازمان بنادر ودریانوردی، چنگیز جوادپور با حفظ سمت به عنوان معین بنادر استان خوزستان و بندر خرمشهر گلستان منصوب شد.
رفع موانع سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر امام(ره) / توسعه تجارت دریامحور با سرمایه‌ گذاری ۳۱ هزار میلیارد ریالی در بنادر
معاون مهندسی سازمان بنادر خبر داد:
عضو‌هیات عامل و معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی از رویکردهای مدیریتی برای شتاب در رفع موانع سرمایه گذاری بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) خبر داد و گفت: در حال حاضر به منظور تحقق توسعه تجارت دریامحور، برای ۸۶ پروژه زیرساختی ۳۱ هزار و ۴۰۸ میلیارد ریال سرمایه گذاری دولتی صورت گرفته است.
شاهد مدیریت تحول‌گرا در اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان هستیم
استاندار گیلان گفت: درست به مانند آنچه در اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در حال انجام است باید شاهد مدیریت تحولی در گیلان باشیم زیرا تنها راه موفقیت و پیشرفت استان گیلان توجه به همین مهم است.
مهدی فرمهینی فراهانی مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی شد
معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در حکمی، مهدی فرمهینی فراهانی را به سمت مدیر‌کل امور دریایی این سازمان منصوب کرد.
تخلیه 15.6 میلیون تنی کالاهای اساسی در بنادر کشور/ اعلام میزان تخلیه تفکیکی 7 کالا تا پایان آبان 1401
طی 8 ماهه نخست سال جاری حدود 15.6 میلیون تن کالاهای اساسی در بنادر کشور تخلیه شده است.
آغاز تخلیه یک فروند کشتی گندم در بندر شهید رجایی/ تخلیه و بارگیری۴۰ هزار تن مواد اولیه فولادسازی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از آغاز تخلیه یک فروند کشتی حامل گندم به وزن ۶۵ هزار و ۵۰۰ تن در بندر شهید رجایی خبرداد و گفت: ۴۰ هزار تن مواد اولیه فولاد سازی های کشور نیز در حال تخلیه و انتقال به استان‌های مقصد است.
بررسی آخرین وضعیت پیشرفت‌ پروژه‌های عمرانی مجتمع بندری امام خمینی(ره)
در جریان بازدید معاون مهندسی سازمان بنادر صورت گرفت:
در جریان سفر عضو هیأت عامل و معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی و مدیران این معاونت از منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره)، آخرین وضعیت پیشرفت پروژه‌های عمرانی بخش دولتی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، همچنین فرآیندهای تعمیر و نگهداری مراکز مخابراتی و تجهیزات دریایی و بندری بررسی شد.
سرپرست پایگاه مقاومت بسیج سازمان بنادرودریانوردی منصوب شد
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی در حکمی وحید کماسی را به سمت سرپرست پایگاه مقاومت بسیج شهدای والفجر این سازمان منصوب کرد.
آمادگی بنادر بوشهر برای پذیرش کشتی‌های حامل کالای اساسی تا ظرفیت ۳۰ هزار تن
مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر از آمادگی پذیرش کشتی‌های حامل کالاهای اساسی تا ظرفیت ۳۰ هزار تن در بنادر بوشهر خبر داد.
آغاز تعمیرات زیرآبی و اساسی ۳ فروند یدک‌کش راهنمابر در بندر شهید رجایی/ نوسازی ۲ فروند اسکله فلزی شناور بندر قشم/ تعمیرات
معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از آغاز داکینگ و تعمیرات زیرآبی و اساسی یدک‌کش‌های ثارالله و احد و همچنین شناور راهنمابر قیام ۷ بر روی سرسره تعمیراتی بندر شهید رجایی خبر داد.
تخلیه و بارگیری میلیون 142 میلیون تن کالا در بنادر ایران تا پایان آبان 1401/ عملیات کانتینری 12 درصد افزایش یافت
میزان تخلیه و بارگیری کالا در بنادر مالکیتی و حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی تا پایان آبان سال جاری، معادل 142میلیون و 768 هزار و ۹۸۳ تن بوده که در قیاس با مدت مشابه سال گذشته، رشد 8 درصدی را نشان می‌دهد.
تقدیر ازفرمانده بسیج سازمان بنادر در مراسم گرامیداشت هفته بسیج با حضور سرپرست وزارت راه و شهرسازی
در مراسم گرامیداشت هفته بسیج و با حضور سرپرست وزارت راه و شهرسازی، از فرمانده بسیج سازمان بنادر ودریانوردی به عنوان پیشکسوت و بسیجی نمونه تقدیر شد.
رونق اقتصادی کشور درصورت بهره گیری از ظرفیت مجتمع بندری انزلی
استاندار گیلان در بازدید از مجتمع بندری انزلی:
استاندار گیلان در بازدید از زیرساخت و توانمندی های مجتمع بندری انزلی گفت: با توجه به سیاست‌ها و برنامه‌های راهبردی دولت و هماهنگی بین دستگاهها از ظرفیت های بندری استان گیلان برای رونق اقتصادی این منطقه و کشور بهره بیشتری گرفته می شود.
رئیس اداره بنادر و دریانوردی استان گلستان منصوب شد
با حکم علی‌اکبر صفایی، معاون وزیرراه‌وشهرسازی ومدیرعامل سازمان بنادر ودریانوردی، نوراله عباسی رئیس اداره بنادر و دریانوردی استان گلستان منصوب شد.
صفحه ۱ از ۵۰۰