اخبار سازمان بنادر و دریانوردی

بنادر سبز استراتژی جدید اروپا
بندر آنتورپ بلژیک با همکاری ذینفعان بندری در اروپا، برنامه ای 5 ساله برای سبز کردن بنادر دریایی اروپا ارائه کرده اند.
ارزیابی وضعیت پیشرفت تکالیف و برنامه‌های کلان حوزه معاونت برنامه‌ریزی و توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر در سال۱۴۰۰/ هدف، نهایی رسیدن به وحدت رویه و روند اجرایی یکسان در کل کشور است
با حضور معاون برنامه ریزی سازمان بنادر صورت گرفت؛
نشست ارزیابی وضعیت پیشرفت برنامه‌ها، اهداف تکالیف حوزه معاونت برنامه‌ریزی و توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی، به صورت ویدئو کنفراس و با حضور عضو هیات عامل و معاون برنامه ریزی و توسعه منابع سازمان بنادر برگزار شد.
تشریح برنامه هاى سازمان بنادر در حوزه بندرى و اقتصادى به منظور تحقق شعار سال ١٤٠٠/ جزییات طرح هاى سرمایه گذارى بندرى، صنایع تولیدى و تبدیلی/ اقدامات سازمان بنادر برای مانع زدایى از فعالیت هاى صنعتى و تولیدى در پسکرانه بنادر
معاون امور بندرى سازمان بنادر اعلام کرد:
معاون امور بندرى و اقتصادى سازمان بنادر و دریانوردى در تشریح برنامه هاى این سازمان در حوزه بندرى و اقتصادى به منظور تحقق شعار سال ١٤٠٠ به ویژه در پسکرانه بنادر، گفت: طرح هاى سرمایه گذارى بندرى، طرح هاى صنایع تولیدی و تبدیلی محورهاى اصلى تعریف شده در این زمینه است.
سازمان بنادر و دریانوردی در پشتیبانی از شرکت‌های سازنده داخلی پیشرو و الگو است/ بستر فرهنگ خرید از داخل را نهادینه کنیم
رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:
رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد: سازمان بنادر و دریانوردی در حمایت و پشتیبانی از شرکت‌های دانش‌بنیان از طریق تولید تجهیزات مورد نیاز بندری و دریایی، پیشرو و الگو است.
حمایت جدی سازمان بنادر از تولید بار اول تجهیزات فناورانه بندری و دریایی/ برنامه‌ریزی برای تامین تجهیزات ایمنی دریانوردی توسط شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی/ آغاز ساخت ۴۲ فروند انواع شناور مورد نیاز عملیات بندری در سال جاری
معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم امضای قرارداد تولید تجهیزات فناورانه الکترونیکی و مخابراتی بنادر کشور تاکید کرد:
معاون وزیر راه و‌ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر حمایت جدی سازمان بنادر از تولید تجهیزات فناورانه بندری و دریایی، گفت: برای تامین تجهیزات بندری و دریایی از طریق تولید داخل در قالب قرارداد با شرکت‌ها و تولیدکنندگان داخلی، بخش زیادی از تجهیزات مورد نیاز را تامین می کنیم.
امضای ۴ قرارداد تولید بار اول تجهیزات فناورانه الکترونیکی و مخابراتی بنادر کشور با شرکت های دانش بنیان/ ایجاد سامانه‌ یکپارچه آنلاین کنترل و نظارت بر عملکرد لایروب‌ها/ طراحی و ساخت سامانه راداری تحلیل رفتار موج در بندر چابهار
با حضور مدیرعامل سازمان بنادر صورت گرفت؛
با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، ۴ قرارداد تولید بار اول تجهیزات فناورانه الکترونیکی و مخابراتی بنادر کشور با شرکت های دانش بنیان امضاء شد.
تشکیل کارگروه‌های مشترک با دستگاه های ذیربط برای مقابله با کرونا در بندر امام(ره)/ رصد ویژه تمامی کشتی‌ها از مبادی بنادر هند و برزیل
مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: تمام کشتی‌ها از مبادی بنادر هند و برزیل به صورت ویژه رصد می شود تا از شیوع ویروس کرونا جلوگیری شود.
امضای قرارداد 384 میلیاردی بخش خصوصی در بندرامیرآباد/ کارخانه تولید خوراک آماده دام و طیور در بندر امیرآباد احداث می شود
اولین قرارداد سرمایه گذاری بخش خصوصی در سال جدید به ارزش 384 میلیارد ریال در زمینه احداث کارخانه تولید خوراک آماده دام و طیور در بندرامیرآباد به امضاء رسید.
جزییات «تست سریع کرونا» در قطب مسافری دریایی کشور اعلام شد
مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر:
مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی از انجام تست سریع کرونا در پایانه مسافری دریایی شهیدحقانی به عنوان قطب مسافری دریایی کشور خبر داد و گفت: این اقدام در راستای مقابله با شیوع کووید19 در دستور کار سازمان بنادر قرار گرفته است.
ساز و کار جدید سازمان ملل برای حمایت از حقوق دریانوردان
سازمان ملل با همکاری نهادهای حامی حقوق دریانوردان، راهکاری را ارائه کرده است تا مانع نقض حقوق کارگران و دریانوردان در زنجیره تامین کالا باشند.
بنادر آسیایی در صدر جدول بهترین بنادر دنیا از نظر عملکرد
بر اساس شاخص جهانی عملکرد بنادر کانتینری، بنادر آسیایی در 50 رتبه برتر قرار گرفتند.
لایروبی “شنبه‌بازار روگا” بندرانزلی آغاز شد
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با اشاره به آغاز لایروبی شنبه‌بازار روگا بندرانزلی گفت: با توجه به عدم انجام لایروبی طی ۳۴ سال گذشته، با انباشت گل‌ولای بیش از ۶۰ هزار مترمکعب مواجه هستیم.
عزم راسخ سازمان بنادر برای ایجاد زیرساخت مورد نیاز برای فعالیت بخش خصوصی/ تشریح آخرین وضعیت بندر فریدونکنار به عنوان اولین بندر واگذار شده به بخش خصوصی
معاون امور بندری سازمان بنادر اعلام کرد:
عضو هیات عامل و معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به عزم راسخ این سازمان در ایجاد زیرساخت هاى مورد نیاز برای فعالیت بخش خصوصی، گفت: مشارکت سازمان بنادر و بخش خصوصى موجب شده تا شاهد ارتقاء وضعیت و عملکرد بنادری باشیم که به بخش خصوصی واگذار شده است.
بازگشت شرکت هاى کشتیرانى و خطوط دریایی خارجی به حمل و نقل دریایى ایران پس از احیاى برجام قطعی است/ صنعت دریایی و دریانوردان آماده دوران پساتحریم‌ باشند/  آسیب های جدی به حوزه دریایى و بندرى به دلیل تحریم ها وارد شد
دبیر انجمن صنفی دریانوردان:
دبیر انجمن صنفی دریانوردان با اشاره به اینکه پس از احیاى برجام؛ بازگشت شرکت هاى کشتیرانى و خطوط دریایی خارجی به حوزه حمل و نقل دریایى ایران قطعی است، گفت: ضرورت دارد، صنعت دریایی و دریانوردان آماده دوران پسا تحریم‌ باشند.
نجات یک فروند قایق صیادی در آبراه اروند خرمشهر
یک فروند قایق صیادی در آبراه اروند با تلاش نیروهای امداد و نجات بندر و دریانوردی خرمشهر از خطر غرق شدن نجات یافت.
آغاز عملیات اجرای سه پروژه توسعه ای در بندر تجاری فریدونکنار
عملیات اجرایی ۳ پروژه توسعه ای و عمرانی در بندر فریدونکنار که شامل ساختمان گمرک، دستگاه مکنده غلات و ایجاد ۱۲ سوله است،آغاز شد.
پهلوگیری کشتی حامل شکر خام در بندر شهید بهشتی چابهار
عملیات تخلیه و بارگیری کشتی حامل کالای اساسی شکر و گندم در بندر چابهار در حال انجام است.
آزمایش پهبادها در عملیات بین کشتی و بندر در سنگاپور/ افزایش ایمنی تردد بین بندر و کشتی ها در لنگرگاه
سنگاپور روشی نوین برای تحویل بسته و محموله بین لنگرگاه و بندرگاه را آزمایش می کند.
بهره برداری از سه پروژه جدید سرمایه گذاری در بندر شهیدرجایی تا پایان سال جاری/ احداث مخازن نگهداری فرآوردهای نفتی
هم راستا با پروژه های فاز سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی و احداث سه پست اسکله نفتی، سه پروژه سرمایه گذاری دیگر در حال انجام است که تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
خرید و اهدای 26 میلیارد ریال تجهیزات برای بیمارستان امام علی(ع) چابهار از سوی سازمان بنادر/ ایجاد کریدور لجستیکی و پارک 100 هکتاری بهاران؛ دو پروژه بزرگ سازمان بنادر در چابهار/ قدردانی نماینده چابهار از توجه سازمان بنادر به مسئولیت‌های اجتماعی
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خرید و اهدای تجهیزات بیمارستانی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی به بیمارستان امام علی(ع) چابهار در راستای کمک به مسئولیت های اجتماعی، گفت: ایجاد کریدور لجستیکی و پارک 100 هکتاری بهاران؛ دو پروژه بزرگ دیگر این سازمان در چابهار است.