اخبار سازمان بنادر و دریانوردی

پهلوگیری ۲ کشتی کالای اساسی در بندر چابهار
۲ کشتی حامل ۱۳۵ هزار تن کالای اساسی در بندر چابهار پهلوگیری شد.
پیشرفت 44 درصدی پروژه تعمیرات اساسی علائم دریایی آبراه خورموسی
پروژه تعمیرات اساسی بیکن‌ها با اعتباری بالغ بر 231 میلیارد ریال با هدف ایمن‌سازی آبراه خورموسی تا پایان تیرماه 44 درصد پیشرفت داشته است.
با بزرگترین کشتی های کانتینری دنیا آشنا شوید
طبق اطلاعات اتاق بین المللی حمل و نقل دریایی، در حال حاضر بیش از 50 هزار کشتی تجاری در اقیانوس ها فعالیت می کنند، در این گزارش می خواهیم شما را با بزرگترین کشتی های کانتینری دنیا از نظر ظرفیت آشنا کنیم.
پایانه جدید کانتینر یخچالی در بندرامیرآباد در حال احداث است/ بندرامیرآباد قطب صادرات کالاهای کانتینری در شمال کشور می شود
مدیرکل بنادر ودریانوردی امیرآباد گفت: با احداث پایانه جدید کانتینر یخچالی به زودی بندرامیرآباد قطب صادرات کالاهای کانتینری در شمال کشور می شود.
انتقال صنایع آب بر به پسکرانه های بندری یک ضرورت است/ لزوم ورود مجلس و دولت برای جانمایی مناسب صنایع‌ آب‌‌بر و هزینه‌بر
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه انتقال صنایع آب بر به پسکرانه های بندری به ویژه جنوب کشور، یک ضرورت است، گفت: مجلس و دولت نسبت به جانمایی مناسب صنایع‌ آب‌‌بر و هزینه‌بر ورود کنند.
امداد رسانی به خدمه کشتی تجاری مستقر در لنگرگاه بندر نوشهر
به خدمه کشتی تجاری در آب های ساحلی محدوده بندر نوشهر امدادرسانی صورت گرفت.
آمونیاک، سوختی مناسب برای تحول در منابع انرژی کشتی ها
مطالعات جدید حاکی از آن است که آمونیاک می تواند گزینه ای جذاب برای جایگزینی سوخت کشتی ها در راستای کاهش آلایندگی های زیست محیطی باشد.
اجرای پروژه زمینی کردن خط 63 کیلو ولت بندر شهید رجایی
پروژه زمینی کردن خط 63 کیلو ولت بندر شهید رجایی با پیشرفت فیزیکی 55 درصدی از ابتدای سال جاری در حال اجرا است.
پسکرانه بنادر؛ محل مناسبی برای فعالیت های صنعتی و تولیدی است/ ایجاد کارخانجات صنعتی و تولیدی در پسکرانه بنادر را می توان قانونی کرد
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی:
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید ایجاد کارخانجات تولیدی و صنعتی در پسکرانه بنادر به عنوان یک قانون مدنظر قرار گیرد، گفت: دولت باید در زمینه انتقال صنایع به نوار ساحلی مکلف شود و بودجه لازم در این خصوص را تخصیص دهد.
افتتاح یک ترمینال بندری بین المللی جدید در ایتالیا
یک ترمینال کانتینری جدید با عنوان MITO of Sardinia با تمرکز بر عملیات کانتینری و صادرات از بندر ساردینیا در ایتالیا افتتاح شد.
راه اندازی پایگاه واکسیناسیون کرونا در بندرامام(ره)
پایگاه واکسیناسیون علیه ویروس کرونا با هدف تسهیل دسترسی کلیه اقشار کارکنان مجتمع بندری امام خمینی(ره) به واکسن کرونا با همکاری شبکه بهداشت و درمان منطقه در این مجتمع بندری راه اندازی شد.
پیشرفت 18 درصدی احداث شبکه گازرسانی به مجتمع بندری امام(ره)
پروژه احداث شبکه گازرسانی به مجتمع بندری امام خمینی(ره) با 18 درصد پیشرفت فیزیکی وارد مراحل عملیاتی مطلوبی شده است.
۳ فروند لنج صیادی در بندر کنگ هرمزگان طعمه حریق شد/ این حادثه  تلفات جانی و جرحی نداشت
۳ فروند لنج در بندر صیادی کنگ هرمزگان طعمه حریق شد که با تلاش تیم های امدادی از خشکی و دریا این آتش سوزی مهار شد.
مزایای فوق العاده انتقال صنایع آب‌بر به پسکرانه های بندری/ کاهش هزینه حمل‌و‌نقل، اشتغال آفرینی، کاهش تنش آبی و تبدیل بنادر به هاب لجستیک منطقه/ اعلام آمادگی مجلس برای استفاده از ظرفیت برنامه هفتم توسعه در راستای توسعه بندری و دریایی کشور
رییس کمیته بنادر مجلس عنوان کرد:
رییس کمیته بنادر و دریانوردی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حوزه دریایی و بندری از مزایای فوق العاده‌ای برای انتقال صنایع آب‌بر به نوار ساحلی برخوردار است، گفت: کاهش هزینه حمل‌و‌نقل، اشتغال آفرینی و کاهش تنش آبی، از مهم ترین مزایای بندری و دریایی کشور است.
افزایش تردد کشتی های روسیه از قطب شمال به عنوان مسیری جایگزین
روسیه به توسعه کشتیرانی از طریق قطب شمال ادامه می دهد و از این مسیر به عنوان یک مسیر جایگزین سریع تر نسبت به کانال سوئز استفاده خواهد کرد.
شکستن حلقه تحریم با تجهیز ناوگان دریایی بندرشهید رجایی/ افزایش تجارت کشور با طرح های توسعه ای سازمان بنادر
گزارش؛

تحریم‎های بین‌المللی و شیوع ویروس کرونا مانع از توسعه زیر ساخت های بندری در مجتمع بندری شهید رجایی نشد و دولت در آخرین ماه های فعالیت خود توانست با ایجاد یک پست اسکله و افزودن ۳۱ هکتار به پسکرانه این بندر، حلقه تحریم را در صنعت دریایی و بندری بشکند.
رشد 10 درصدی میزان عملیات تخلیه و بارگیری بنادر ایران تا پایان تیرماه/ تخلیه و بارگیری 46 میلیون تن کالا در چهارماهه نخست ۱۴۰۰/ رشد تخلیه و بارگیری در بخش فله مایع،‌ جنرال کارگو و مواد نفتی
مدیرکل امور بندری سازمان بنادر اعلام کرد:
مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی از رشد 9.8 درصدی میزان عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر کشور طی چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: میزان عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه، معادل 46.18 میلیون تن بود.
پیام تسلیت مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت درگذشت رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با صدور پیامی درگذشت رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تسلیت گفت.
تأکید نایب رییس کمیسیون کشاورزی مجلس بر  تسریع در خروج کالاها از بنادر با همکاری دستگاه های ذیربط
در بازدید از بندر امیرآباد عنوان شد؛
نایب رییس کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: تسریع در روند خروج کالاها از بنادر با همکاری دستگاه های ذیربط ضروری است.
صفحه ۱ از ۵۰۰