اخبار سازمان بنادر و دریانوردی

وجود بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن کالای اساسی در بنادر کشور؛ کالاهای رسوبی مشکل اسنادی دارند
معاون بندری سازمان بنادر مطرح کرد؛
منتصر کوهساری گفت: بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن کالای اساسی در بنادر وجود دارند که در صورت رفع مشکل اسنادی ترخیص می‌شوند.
انتصاب "سرپرست اداره کل حوزه مدیرعامل، بازرسی ، مدیریت عملکرد و‌ حقوق شهروندی "سازمان بنادر و دریانوردی
محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، در حکمی "علیرضا قاسمی " را به عنوان "سرپرست اداره کل حوزه مدیرعامل، بازرسی ، مدیریت عملکرد و‌ حقوق شهروندی" این سازمان منصوب کرد.
اوراسیا؛ دروازه جدید صادرات از بنادر برای خنثی کردن اثرات تحریم بر اقتصاد ایران/ تعرفه های ترجیحی؛ یکی از مهم ترین راهکارهای جذب کالا و کشتی/ لزوم تسریع و تسهیل فرآیندهای عملیاتی از طریق دستگاه های مرتبط
مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد عنوان کرد:
مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد با تشریح عوامل اثرگذار خارجی و داخلی بنادر بر توسعه صادرات کشور، گفت: صادرات به کشورهای توافقنامه اوراسیا؛ دروازه جدید صادراتی برای خنثی کردن تحریم ها بر اقتصاد ایران است.
انتصاب"مدیرکل توسعه منابع انسانی و پشتیبانی" سازمان بنادر و دریانوردی
محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، در حکمی غلامحسین صفاییان را به عنوان مدیرکل توسعه منابع انسانی و پشتیبانی این سازمان منصوب کرد.
حمل ریلی 5 هزار تن محموله روغن خوراکی از بندرامیرآباد/ ظرفیت مناسب برای تخلیه کالاهای جدید فراهم شده است
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد گفت: با هدف تسهیل در ارسال محموله ها، یک محموله 5 هزار تنی روغن خوراکی از طریق ریلی از بندرامیرآباد حمل شد.
وبینار آموزشی مدیریت سبد پروژه  چهارم آذرماه برگزار می شود
با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و سازمان بنادر ؛
با هدف توانمندسازی مدیران، روسای ادارات و کارشناسان مدیریت پروژه های فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر و دریانوردی، وبینار آموزشی مدیریت پورتفولیو ( PPM) پروژه های نرم افزاری مبتنی بر رویکرد لین و چابک چهارم آذرماه برگزار می شود.
توسعه صادرات به اوراسیا با ایجاد مسیر ترانزیتی بین بنادر شمال و جنوب ایران/ تحقق جهش صادرات از بنادر با اعمال سیاست های مناسب تجاری​/ بنادر کشور در توسعه صادرات به اوراسیا نقش بسیار مهمی دارند
نایب رییس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی عنوان کرد:
نایب رییس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، ایجاد مسیر ترانزیتی و پل ارتباطی بین بنادر شمال و جنوب ایران را مهم ترین عامل توسعه صادرات به اوراسیا برشمرد.
استفاده حداکثری از ظرفیت بندر چابهار/ کرایه حمل کالا در بندر چابهار رقابتی است/ ضرورت مناسب سازی تعرفه حمل کشتیرانی
معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد:
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: کرایه‌ حمل کالا برای بندر چابهار رقابتی و مناسب است.
افزایش واردات کالاهای اساسی به بندر چابهار/ پهلوگیری کشتی ۶۸هزارتنی در چابهار
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: کشتی حامل کالای اساسی به‌ظرفیت ۶۸هزار تن گندم در بندر شهید بهشتی چابهار پهلو گرفت.
بهره‌برداری از پروژه شاخص منطقه‌ای سازمان بنادر در بندر انزلی/ امکان ۳کیلومتر پیاده‌روی در عمق دریا برای مردم/ مزیت‌های تفریحی و معیشتی متنوع «موج شکن غربی بندر انزلی» برای بومیان و گردشگران/ چشم‌انداز استثنایی همزمان جنگل و دریا با جانمایی ویژه موج‌شکن
دبیر کارگروه توسعه فرهنگ دریایی سازمان بنادر اعلام کرد:
دبیر کارگروه توسعه فرهنگ دریایی سازمان بنادر و دریانوردی جزییات بهره برداری از پروژه «روسازی، پیاده راه سازی و ایمن سازی موج شکن غربی بندر انزلی» به عنوان یک پروژه شاخص منطقه‌ای با مزیت‌های ویژه تفریحی و رفاهی که امکان ۳کیلومتر پیاده‌روی در عمق دریا را فراهم می کند، تشریح کرد.
اثرات مثبت تصمیمات جدید دولت بر کاهش رسوب کالا در بنادر کشور/ آمادگی سازمان بنادر برای خروج کالا از بنادر/ ​لزوم ترخیص هرچه سریع تر کالاهای اساسی از بندر توسط صاحبان کالا طبق تصمیمات جدید
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر اعلام کرد:
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با تشریح تأثیرات مثبت تصمیمات جدید ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بر کاهش رسوب کالا در بنادر کشور، گفت: صاحبان کالاهای اساسی بایستی طبق تصمیمات جدید دولت، هر چه سریع تر نسبت به ترخیص کالا از بنادر اقدام کنند.
ضرورت دستیابی به راهکارهای اجرایی کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای ناشی از کشتی‌ها/ پیشنهاد ایجاد کارگروه بین المللی تحقیق و توسعه در مورد سوخت های پاک/ ارائه مواضع ایران در خصوص ضرورت حفاظت از محیط زیست دریایی
در هفتاد و پنجمین اجلاس بین المللی کمیته حفظ محیط زیست دریایی عنوان شد:
هفتاد و پنجمین اجلاس کمیته حفظ محیط زیست دریایی با حضور نمایندگان سازمان بنادر و دریانوردی و بیش از ۱۷۰ کشور عضو سازمان بین المللی دریانوردی(IMO) و همچنین با مشارکت ۳۰ آژانس تخصصی دولتی و غیردولتی، از ۲۶ آبان ماه به صورت مجازی آغاز به کار کرده است.
تقدیر رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور از پدافند غیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور، همزمان با آغاز هجدهمین سال فعالیت این سازمان، با اهدای لوح تقدیر از پدافند غیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، قدردانی کرد.
بهره‌برداری و افتتاح ۱۱ پروژه مجتمع بندری انزلی با حضور وزیر راه و شهرسازی | تمرکز سازمان بنادر برای توسعه زیرساختی و روبنایی بندر انزلی/ اتصال راه‌آهن قزوین - رشت به بنادرانزلی و آستارا/ رشد ۱۰ درصدی تخلیه و بارگیری در بنادر تجاری کشور و افزایش۵۳ در بندر انزلی‌/ افتتاح موج‌شکن مردمی؛ در راستای مسئولیت اجتماعی و تعامل شهر-بندر/ تداوم عملیات صادرات، واردات و ترانزیت از بنادر کشور به رغم شدیدترین تحریم‌ها/ ظرفیت‌های بنادر بازرگانی ایران؛ فرصت مناسب تبادلات تجاری با کشور های آسیای میانه/ حمایت و پشتیبانی از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی بنادر/ بنادر کشور؛ ظرفیت مضاعف بنادر برای ایجاد مراکز تولید بار/ اجرا و تکمیل فاز سوم توسعه پایانه کانتینری بندر شهید رجایی تا پایان سال جاری/ ارتقای ظرفیت سالانه بنادر تجاری به ۲۶۰ میلیون تن/ قابلیت‌های جدید به زیرساخت‌های بندری کشور اضافه شد
با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی؛ ۱۱ پروژه در مجتمع بندری انزلی؛ افتتاح، بهره‌برداری و کلنگ زنی شد.
موقعیت مناسب جغرافیایی بنادر بازرگانی کشور؛ برای ترانزیت منطقه ای/ اجرا و تکمیل فاز سوم توسعه پایانه کانتینری بندر شهید رجایی تا پایان سال جاری/ ارتقای ظرفیت سالانه بنادر تجاری به ۲۶۰ میلیون تن/ قابلیت های جدید به زیرساخت‌های بندری کشور اضافه شده است
معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح پروژه‌های بندر انزلی اعلام کرد:
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: بنادر تجاری ایران؛ با زیربنا، تجهیزات و روبناهای مناسب، عملیات حمل و نقل دریایی را انجام می‌دهند.
ظرفیت مضاعف بنادر برای ایجاد مراکز تولید بار/ تلاش برای افزایش سهم بنادر ایران در حوزه اوراسیا/ رشد ۵۳ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری در بندر انزلی/ افزایش جذابیت بنادر برای جلب نظر سرمایه‌گذاران
وزیر راه و شهرسازی در مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های توسعه‌ای بندر انزلی عنوان کرد:
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تلاش‌ها بر این است که بنادر کشور در نوار ساحلی شمال؛ سهم بیشتری در حوزه اوراسیا داشته باشند، گفت: بنادر تجاری ایران؛ در بخش حمل و نقل ترکیبی، ترانزیت، نقطه تلاقی کریدورهای شمال - جنوب و شرق -غرب هستند.
ظرفیت‌های بنادر بازرگانی ایران؛ فرصت مناسب تبادلات تجاری با کشور های آسیای میانه/ تمرکز سازمان بنادر برای توسعه زیرساختی و روبنایی بندر انزلی/ تداوم عملیات صادرات، واردات و ترانزیت از بنادر کشور به رغم شدیدترین تحریم ها/ رشد ۱۰ درصدی تخلیه و بارگیری در بنادر تجاری کشور
معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد:
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه یکی از فرصت های مهم تبادلات بازرگانی با کشورهای آسیای میانه، ظرفیت بنادر تجاری در نوار شمالی ایران است، گفت: این سازمان تمرکز ویژه ای در راستای توسعه زیرساخت ها، روبناها و تجهیزات بندر انزلی دارد.
پایان تعمیرات اساسی یدک‌کش چند‌منظوره عاشورا در هرمزگان/ انجام تمامی مراحل تعمیرات اساسی توسط مهندسان داخلی
معاون فنی و نگهداری بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: یدک‌کش چند‌منظوره عاشورا پس از انجام تعمیرات اساسی، به چرخه خدمات ناوگان دریایی هرمزگان ملحق شد.
آغاز فعالیت کشتی رو - رو کامیونی در بندرامیرآباد/ راه‌اندازی ۳ خط منظم ترانزیتی کالا بین ایران و قزاقستان/ رشد ترانزیت کالا از بندرامیرآباد به کشورهای حوزه CIS
برای نخستین بار انجام شد؛
مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد گفت: فعالیت کشتی‌های رو – رو کامیونی جهت ترانزیت انواع کالاها از بندرامیرآباد آغاز شد.
ضرورت توسعه زیرساخت‌های ریلی بنادر/ دستیابی به قدرت تجاری و لجستیکی وابسته به توسعه حمل و نقل ترکبیی است/ اتصال راه آهن قزوین - رشت به بندرانزلی و آستارا/ حمایت و پشتیبانی از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی بنادر/ ایجاد جذابیت برای کشورهای عضو اوراسیا برای ترانزیت از ایران
وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه قدرت تجارت و قدرت لجستیک به استفاده از حمل و نقل ترکیبی وابسته و ملزم است، گفت: برای افزایش سهم کشور از اقتصاد جهانی و منطقه‌ای لازم است زیرساخت ریلی را در بنادر تجاری کشور توسعه بدهیم و ظرفیت‌ها را گسترش دهیم.