خطا در خواندن اطلاعات مربوط به آمار بازدیدکنندگان!

اخبار سازمان بنادر و دریانوردی

افزایش ۶ درصدی تخلیه و بارگیری فرآورده‌های نفتی از بندر خلیج فارس از ابتدای سال تا کنون/713 فروند شناور در بندرنفتی خلیج فارس پهلودهی شده‌اند
از ابتدای سال تا پایان مهرماه، 17 میلیون و 300 هزارتن انواع فرآورده‌ نفتی از بندر خلیج‌فارس تخلیه و بارگیری شده
که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 6 درصدی داشته است.
تعمیر ۱۶ فروند شناور و 11 دستگاه تجهیزات سیستم موتوری و رانش شناورها در بندر امام(ره)
۱۶فروند شناور و 11 دستگاه تجهیزات مرتبط به سیستم موتوری و رانش شناورها با توان متخصصان اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان تحت تعمیرات اساسی زیرآبی قرار گرفته و وارد چرخه عملیاتی شد.
ارزش 159 میلیارد دلاری بازار دیجیتال دریانوردی
بازار جهانی محصولات و خدمات دیجیتال دریانوردی در سال 2021 ارزشی معادل 159 میلیارد دلار داشته که 18 درصد بیشتر از پیش بینی های قبل از همه گیری کرونا است.
آخرین وضعیت اجرای فاز سوم طرح توسعه مجتمع بندری شهید رجایی‌/ تشریح وضعیت طرح توسعه اسکله‌های نفتی
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر خبر داد:
عضو هیات عامل و معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی آخرین وضعیت فاز سوم طرح توسعه مجتمع بندری شهیدرجایی‌ را تشریح و اقدامات اجرایی این پروژه تا پایان سال جاری را اعلام کرد.
آینده روشن و رو به رشد مجتمع بندری انزلی/ بنادر انزلی و کاسپین مکمل یکدیگر هستند
مشاور رئیس جمهور در بازدید از بندر انزلی عنوان کرد:
مشاور رئیس جمهور گفت: بنادر انزلی و کاسپین در کنار یکدیگر ظرفیت لجستیکی و ترانزیتی بسیار مناسبی دارند.
آغاز عملیات خارج سازی 6فروند مغروقه آبراه اروند و خور موسی
عملیات خارج سازی 6فروند مغروقه آبراه اروند و خور موسی با اعتباری بالغ بر 1190 میلیارد ریال در حال انجام است.
بزرگترین بنادر پاکستان را بشناسید
بنادر پاکستان، که در امتداد دریای عرب واقع شده اند به جهت مسایل اقتصادی و سیاسی اهمیت بسزایی دارند، اکثر این بنادر ضمن پذیرش کشتی های پاناماکس و پست پاناماکس، می توانند خدمات ماهیگیری را هم ارایه کنند.
ابقاء ایران به عنوان عضو اصلی شورای بین‌المللی هیدروگرافی تا سال ٢٠٢٣/ تقدیر از سازمان بنادر و دریانوردی ایران برای تولید یکصد نقشه الکترونیکی دریانوردی بین‌المللی
مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر اعلام کرد:
مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردى به جزییات برگزارى پنجمین اجلاس بین المللی شورای سازمان بین المللی هیدروگرافی اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران در جایگاه ۳۰ کشور عضو اصلی این شورا تا تشکیل مجمع عمومی در سال ۲۰۲۳، ابقاء شد.
لزوم توسعه تجارت دریایی و بندری ایران با جهان/ نگاه ویژه به توانمندی‌های داخلی کشور در راستای توسعه دریایی و بندری
نماینده مجلس عنوان کرد:
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه توسعه تجارت دریایی و بندری ایران با سایر کشورهای دنیا امری ضروری است، گفت: در ابتدا باید به توانمندی های داخلی در راستای توسعه دریایی و بندری کشور توجه ویژه داشته باشیم.
تأثیر چالش های بنادر چین بر روی صنعت کشتیرانی جهان و جابجایی کالا
علاوه بر تاخیر در تخلیه کالا در مقاصد جهانی، مشکلات به وجود آمده در بنادر چین به عنوان نقاط ابتدایی زنجیره تامین باعث بروز اختلال در زنجیره تامین جهانی کالا خواهد شد.
پهلوگیری ۴ فروند کشتی حامل کالای اساسی در بندر شهید رجایی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: ۴ فروند کشتی حامل گندم، روغن خوراکی و ذرت در مجموع با تناژ ۲۴۰ هزار و ۷۹۸ تن در بندر شهید رجایی پهلودهی شده و در حال تخلیه است.
«دریا» بهترین فرصت برای فعالیت اقتصادی است/ ضرورت ایجاد شهرک‌های اقماری در نزدیکی بنادر و سواحل/ 75 درصد جمعیت کشور به نزدیکی سواحل سوق پیدا کنند
نایب رییس کمیسیون عمران مجلس:
نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بر ضرورت ایجاد شهرک‌های اقماری در نزدیکی بنادر و سواحل تاکیدکرد و گفت: ضرورت دارد 75 درصد جمعیت کشور به نوار ساحلی سوق داده شوند و شهرک های اقماری در نزدیکی بنادر و سواحل ایران ایجاد شود.
تخلیه و بارگیری بیش از 976 هزار تن فرآورده‌های نفتی در بندر امام(ره) از ابتدای سال/ رشد 336 درصدی ترانزیت نسبت به سال قبل
به دنبال تخلیه و بارگیری بیش از 976 هزار تن فرآورده‌های نفتی در شش ماهه نخست سال جاری در پایانه‌های نفتی بندرامام(ره)، نزدیک به 500 هزار از این نوع کالا از مبدأ بندرامام‌(ره) ترانزیت شد که بیش از 336 درصد رشد را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.
منشور اخلاقی برای سلامت و رفاه دریانوردان تهیه می شود
با تأکید سازمان بین المللی دریانوردی ؛
منشور اخلاقی سلامت و رفاه دریانوردان با همکاری مالکان کشتی، اپراتورها، مالکان بار، انجمن های دریانوردی و جامعه مدنی بر اساس استانداردها و اصول بین المللی کار و حقوق بشر طراحی شده است.
ارتقای بنادر به نسل سوم و توسعه پسکرانه ها؛ زمینه ساز تولید و افزایش صادرات کشور/ ضرورت سرمایه گذارى ویژه بخش خصوصى در بنادر
رییس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتى اتاق بازرگانى عنوان کرد:
رییس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتى اتاق بازرگانى، صنایع، معادن و کشاورزى ایران با اشاره به اینکه ایجاد بنادر نسل سوم و توسعه پسکرانه بنادر، زمینه ساز تولید و افزایش صادرات کشور است، گفت: سرمایه گذارى ویژه بخش خصوصى در بنادر پس از گشایش هاى اقتصادى، مساله ای بسیار مهم براى اقتصاد ایران است.
ثبت رکورد 1000روز بدون سانحه دریایی در بندرامام(ره)
1000روز بدون سانحه دریایی در بندرامام(ره) ثبت شد.
روسیه؛ کشتی تحقیقاتی خودران می سازد
Pioneer-M اولین شناور تحقیقاتی بدون نیاز به سرنشین در روسیه خواهد بود که در آب های این کشور فعالیت می کند.
بهره گیری از فناوری هوشمند برای پهلوگیری کشتی ها در بندر روتردام
نرم افزار جدید بندر روتردام هلند، امکان پهلوگیری بهینه کشتی ها و جلوگیری از خطرات احتمالی را فراهم می کند.
پیش بینی درآمد 150 میلیارد دلاری خطوط کانتینری در سال 2021
با ادامه اختلال در زنجیره تأمین و افزایش تقاضای بازار، موسسه Drewry پیش بینی کرد که خطوط حمل و نقل کانتینری در سال 2021 در حدود 150 میلیارد دلار سود خواهند کرد.
تعیین تکلیف ساخت ٤٨ فروند شناور در قالب طرح تحول صنایع دریایى/ اعلام فهرست تجهیزات دریایی آماده تحویل تا 1402/ انعقاد قرارداد ساخت 32 شناور و 5  قرارداد تولید بار اول در 6 ماهه نخست 1400
معاون مهندسی سازمان بنادر خبر داد:
عضو هیأت عامل و معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام اینکه ساخت ٤٨ فروند شناور از طرح تحول صنایع دریایى، تعیین تکلیف شده است، گفت: فرآیند مناقصه ٥ شناور راهنمابر شمال، ٥ شناور آتشخوار متوسط و ٧ شناور آتشخوار بزرگ در حال طى شدن است.
صفحه ۱ از ۵۰۰