اخبار سازمان بنادر و دریانوردی

مدیر کل بندر و دریانوری بندر خرمشهر از اعمال تخفیف 20 درصدی برای صاحبان کالای کانتینری صادراتی در بندر خرمشهر خبر داد و گفت: خارج سازی ۵ فروند مغروقه در آبراه اروند در دستور کار قرار گرفته است.
صادرات اولین محموله سنگ از بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: اولین محموله صادراتی سنگ کوپ مرمر ایران از طریق بندر چابهار به مقصد چین، ارسال شد.
موقعیت، تخصص و توسعه؛ سه عامل ایجاد بنادر جدید
شاخص های بین المللی پاسخ می دهد:
همواره توسعه بنادر و ایجاد بنادر جدید توسط عامل "بازار" تعیین شده است، اما تحقیقات جدید نشان می دهد که بازار آزاد ممکن است همیشه بهترین گزینه و عامل نباشد.
خط دائمی کشتی کانتینربر بین ایران و روسیه راه‌اندازی شد/ حرکت اولین کشتی در سپتامبر ۲۰۲۰/ امکان صادرات محصولات کشاورزی ایران به روسیه فراهم شد
عضو هیأت مدیره اتاق مشترک ایران – روسیه خبر داد:‌
عضو اتاق مشترک ایران و روسیه از راه‌اندازی خط دائمی کشتی کانتینربر در دریای خزر بین این دو کشور و حرکت اولین کشتی در سپتامبر ۲۰۲۰ خبر داد.
اشتغالزایی، رونق تجاری و کسب سود؛ سه دستاورد سرمایه گذاری در بنادر است/ حمایت ویژه دولت از سرمایه گذاران در بلندمدت، نتیجه بخش خواهد بود/ سازمان بنادر برای سرمایه گذار بخش خصوصی؛ سنگ تمام می گذارد
سرمایه گذار بخش خصوصی در بنادر عنوان کرد:
یک سرمایه گذار بخش خصوصی در حوزه کانتینری با تأکید بر اینکه سرمایه گذاری بخش خصوصی در بنادر با رونق تجاری کشور، اشتغالزایی و بازگشت سرمایه و کسب سود همراه خواهد بود، گفت: سازمان بنادر و دریانوردی برای سرمایه گذار بخش خصوصی به منظور فعالیت اقتصادی در بنادر سنگ تمام می گذارد.
نگاه سازمان بنادر به جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی برد-برد است/ شرایط بسیار مناسبی برای فعالیت بخش خصوصی در بنادر ایران فراهم شده است/ سرمایه گذاران بخش خصوصی به فعالیت در بنادر کشور، نگاه بلندمدت داشته باشند
یک سرمایه گذار بخش خصوصی در بنادر ایران عنوان کرد:
یک سرمایه گذار بخش خصوصی در مجتمع بندری امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه نگاه سازمان بنادر و دریانوردی در جذب سرمایه گذای بخش خصوصی برد-برد است، گفت: خوشبختانه شرایط بسیار مناسبی برای فعالیت بخش خصوصی در بنادر ایران فراهم است.
بندر چابهار؛ محدویتی در پذیرش کالا ندارد/ ثبت رکوردی جدید با عملیات ۳۵ هزار متر مکعبی لایروبی در بندر چابهار
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر بندر چابهار بندری بدون محدویت در پذیرش کالا و سایز کشتی است.
رشد ۵۸ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در مجتمع بندرانزلی
در ۴ ماهه سال جاری صورت گرفت؛
مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان گفت: در چهار ماهه امسال تخلیه و بارگیری ۵۸ درصد، صادرات کالا ۵۴ درصد و تخلیه و بارگیری کانتینر ۷۷ درصد به مدت مشابه سال گذشته در بندر انزلی رشد داشته است.
آلودگی ناشی از لکه های نفتی در 3 مایلی ساحل بندرعباس کنترل شد
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: با اقدام تیم کارشناسی پیشگیری و مقابله با آلودگی نفتی این اداره کل و گروه اعزامی از شهرداری بندرعباس لکه نفتی رویت شده در موقعیت ۳ مایلی ساحل کنترل و دو نقطه از ساحل شهر بندرعباس به طور کامل از وجود لکه های نفتی پاکسازی شد.
گزارش رسمى مبنى بر توقیف نفتکش ایرانى در بندر کراچى به سازمان بنادر ارائه نشده است/ بررسى ها ادامه دارد
مدیرکل امور دریایى سازمان بنادر اعلام کرد:
مدیرکل امور دریایى سازمان بنادر و دریانوردى اعلام کرد: تا این لحظه هیچ گزارش رسمى مبنى بر توقیف یک نفتکش ایرانى در بندر کراچى پاکستان به این سازمان ارائه نشده، اما بررسى ها کماکان ادامه دارد.
سرمایه ‌گذاری ۹۰۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی در مجتمع بندری نگین
مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر گفت: بخش خصوصی بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان در طرح‌های توسعه‌ای مجتمع بندری نگین (بوشهر) سرمایه‌گذاری می‌کند.
سرمایه گذاران برای حضور در پسکرانه بنادر آمادگی دارند/ سازمان بنادر؛ به بخش خصوصی کمک می کند/ سرمایه گذاری در بنادر با کمترین ریسک روبرو است
عضو اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد:
عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: چند سالی است که توسعه بنادر کوچک توسط سیاست گذاران مدنظر قرار گرفته ولی این روند بسیار آرام و آهسته است بدین جهت به نظر می رسد که بخش خصوصی باید در کنار دولت قرار گیرد تا توسعه و فعال سازی بنادر کوچک اتفاق بیفتد.
تشریح عملیات پاکسازی آلودگی‌های محدوده سکوهای نفتی خلیج فارس
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر جزئیات عملیات پاک‌سازی آلودگی‌های نفتی محدوده سکوهای نفتی عربستان و همچنین آلودگی های واقع در ۴۵ کیلومتری جنوب بوشهر را تشریح کرد.
نقش کلیدی خبرنگاران در عبور از شرایط سخت اقتصادی کشور/ سازمان بنادر با همراهی رسانه ها از نبرد اقتصادی سربلند عبور خواهد کرد
در پیام تبریک مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت روز خبرنگار عنوان شد:
محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پیامی هفدهم مرداد؛ روز خبرنگار را به پیشقراولان عرصه اطلاع رسانی تبریک و تهنیت گفت.
حرکت اولین شناورمسافری از قشم- بندرعباس  یک ساعت زودتر از روزهای عادی
مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم گفت: باتوجه به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد به شکل متمرکز در بندرعباس و به منظور رفاه حال داوطلبان که از این جزیره در آزمون شرکت می کنند در روزهای 16، 17و 18 مردادماه اولین شناور مسافری یک ساعت زودتر از روزهای عادی (6 صبح ) به بندرعباس عزیمت می کند.
اتمام احداث تأسیسات ذخیره سازی و ترانزیت فرآورده های نفتی در مجتمع بندرامام(ره)
با مشارکت بخش خصوصی محقق شد؛
با مشارکت بخش خصوصی نزدیک به 47 هزار متر مکعب به ظرفیت مخازن نگهداری فرآورده های نفتی سبک و سنگین در پایانه نفتی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) افزوده شد.
رشد ۸۷۴ درصدی صادرات کالا از منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر
مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران از رشد ۸۷۴ درصدی بارگیری کالا در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر از آغاز سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه قبل خبر داد.
الحاق یک فروند اسکله فلزی تجسس و نجات دریایی در بندر شهید حقانی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از نصب یک فروند اسکله ویژه پهلو گیری شناورهای تجسس و نجات در بندر شهید حقانی خبر داد و گفت: با بهره برداری از این اسکله به دلیل کمترین اختلاف عرشه با عرشه آزاد شناور، امکان انتقال ایمن تر افراد سانحه دیده و بیمار مهیا شده است.
بنادر تجاری مهمترین معیار فعال بودن اقتصاد یک کشور هستند/ 250 میلیون تن؛ ظرفیت سالانه بنادر کشور/ فعالیت بنادر در ایران حتی یک لحظه متوقف نمی شود
مدیرعامل سازمان بنادر در بازدید از خبرگزاری ایران پرس:
​مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه بنادر تجاری مهمترین معیار و شاخص برای فعال بودن اقتصاد یک کشور هستند، گفت: فعالیت ها در بنادر ایران حتی یک لحظه هم متوقف نمی شود.
بنادر ایران؛ توانایی جذب سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی را دارند/ ظرفیت های اقتصادی بسیار خوبی در بنادر ایران به وجود آمده است/ توسعه بنادر می تواند جهش اقتصادی کشور را رقم بزند
نایب رئیس کمیسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی ایران:
نایب رئیس کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: توسعه بنادر کشور در بخش های مختلف؛ عامل حضور پررنگ فعالان اقتصادی و سرمایه گذاری در این مناطق است.