اخبار سازمان بنادر و دریانوردی

پروتکل همکاری بندری ایران و کوبا امضا شد/ برنامه‌ریزی برای توسعه  سرمایه‌گذاری و کشتیرانی تهران و هاوانا
در هجدهمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کوبا، پروتکل همکاری بندری دو‌ کشور به امضای مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشورمان و معاون نخست وزیر جمهوری کوبا رسید.
روابط عمومی باید مطالبه گر باشد/ عدالت محوری و مردم داری سرلوحه کار قرار گیرد/ توفیقات دولت در توسعه صادرات و تعامل تجاری با
مدیرعامل سازمان بنادر در روز روابط عمومی مطرح کرد:
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر اینکه روابط عمومی باید مطالبه گر باشد و در این راستا به بهترین شکل ایفای نقش کند، گفت: وعده های داده شده از سوی مسئولان چه در ستاد و چه در بنادر باید از طریق روابط عمومی پیگیری شود تا بتوانیم برنامه ها و وعده های ارائه شده را محقق کنیم.
پیام مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت روز ملی روابط عمومی و ارتباطات
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی طی پیامی 27 اردیبهشت، روز ملی روابط عمومی و ارتباطات را تبریک گفت.
افزایش 118 درصدی جابجایی مسافر در بنادر مسافری مرکز و شرق هرمزگان / ازسرگیری سفر دریایی بندر شهید باهنر به شارجه
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از افزایش ۱۱۸ درصدی جابجایی مسافر، از ابتدای امسال تا کنون در قیاس با مدت مشابه سال گذشته، خبر داد و با اشاره به ضروروت توجه به سلامت مسافران و گردشگران در شرایط متاثر از ویروس کرونا تاکید کرد: افزایش ترددهای مسافری، به منزله رعایت نکردن دستور العمل‌های بهداشتی و مراقبتی نیست و همچنان لازمه انجام این سفرها طبق روال گذشته دستورات ابلاغی از سوی ستاد ملی کرونا است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر منصوب شد
با حکم مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی؛
با حکم معاون وزیر راه‌ و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی،" محمدشکیبی نسب به سمت مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر" منصوب شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر منصوب شد
با حکم معاون وزیر راه‌وشهرسازی و‌ مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی، محمد شکیبی‌نسب به عنوان مدیرکل بنادرودریانوردی استان بوشهر منصوب شد.
سرپرست دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر و دریانوردی منصوب شد
با حکم معاون وزیر راه و‌شهرسازی و‌ مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی، سعید خورسندی به عنوان سرپرست دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) این سازمان منصوب شد.
اعلام ‌مصوبات نشست کمیته سه جانبه مقاوله نامه کار دریایی در ژنو/ الزامی شدن دسترسی اینترنت روی کشتی برای دریانوردان/ تسهیل
نایب رییس و دبیر انجمن صنفی دریانوردان با اشاره به اصلاحات مهم به تصویب رسیده در نشست کمیته سه جانبه مقاوله نامه کار دریایی MLC، گفت: در این نشست، دسترسی اینترنت و استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای دریانوردان روی کشتی الزامی شد.
بازدید رئیس سازمان ملی استاندارد از بندر امام خمینی(ره)/ تقویت همکاری‌ استاندارد برای تسهیل و تسریع خروج کالاهای اساسی
در بازدید رئیس سازمان ملی استاندارد از بندر امام خمینی(ره)، فرآیند خروج کالاها و روش‌های همکاری های بیشتر برای تسریع و تسهیل در این فرآیند بررسی شد.
۳ اسکله گردشگری در بنادر غرب هرمزگان ساخته می شود/ مکان‌یابی برای ایجاد بندرگاه جدید
مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان از تصویب بودجه ساخت سه فروند اسکله گردشگری در بنادر لنگه، کنگ و مقام خبر داد و گفت: مکان‌یابی برای ایجاد بندرگاه جدید در دستور کار قرار گرفته است.
تخلیه‌وبارگیری ۱۶.۵ میلیون تنی کالا در بنادر ایران/ رشد ۴ درصدی در بنادر مالکیتی و حاکمیتی سازمان بنادر/ افزایش ۸ درصدی
طی فروردین ۱۴۰۱ محقق شد؛
میزان تخلیه و بارگیری کالا در بنادر مالکیتی و حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی طی فرودین سال ۱۴۰۱، معادل ۱۶ میلیون و ۴۴۵ هزار تن بود که در قیاس با مدت مشابه سال گذشته، رشد ۴ درصدی را نشان می‌دهد.
بندر گوتنبرگ به هاب سوختگیری متانول تبدیل می شود
بندر گوتنبرگ سوئد قصد دارد با ارائه خدمات سوخت گیری متانول کشتی به کشتی به هاب سوخت های جایگزین در شمال اروپا تبدیل شود.
خط منظم کشتیرانی کانتینری بندر چابهار به هند و‌امارات برقرار شد/ افزایش ظرفیت حمل کانتینر برای بندر چابهار/ اعلام نرخ تردد
خط منظم کشتیرانی کانتینری بین بنادر ناواشیوا و کاندلای هندوستان به بندر چابهار و بالعکس و نیز بندر چابهار به جبل علی و بالعکس برقرار و نرخ تردد شناورها در مسیرهای مربوطه اعلام شد.
تشریح فعالیت‌های سازمان بنادر در حوزه ساخت تجهیزات بومی/ ارسال پیام‌های هواشناسی و هشدارهای دریای خزر با دستگاه کاملا ایرانی
مدیرکل تامین و مهندسی تجهیزات سازمان بنادر اعلام کرد:
مدیرکل تامین و مهندسی تجهیزات سازمان بنادر و دریانوردی با تشریح فعالیت‌های این سازمان در حوزه ساخت تجهیزات بومی، ‌گفت: امکان ارسال پیام‌ های هواشناسی و هشدارهای دریای خزر با دستگاه کاملا ایرانی فراهم شد.
تولید گرانول پی ای تی اوریجینال فود گرید در بندر خرمشهر/حمایت همه جانبه بندر خرمشهر از بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران
اولویت اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، تشویق سرمایه‌گذاران برای سرمایه گذاری در فعالیت های اقتصادی و صنعتی است و به صورت جدی از سرمایه‌گذاران حمایت می شود.
سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان منصوب شد
با حکم مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی؛
با حکم معاون وزیر راه‌ و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، ناصر روانبخش به سمت سرپرست" اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان" منصوب شد.
سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان منصوب شد
ناصر روانبخش، سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان منصوب شد.
تاکید بر توسعه همکاری‌های بندری و دریایی در دیدار رئیس جمهور و امیر قطر
رئیس جمهور با تاکید بر ظرفیت های ایران و قطر برای توسعه همکاری‌های دوجانبه، منطقه ای و بین المللی، تصریح کرد: ظرفیت دو کشور نه تنها می‌تواند در خدمت توسعه روابط فی ما بین باشد بلکه می‌تواند بستری برای مقابله با چالش های موجود در منطقه باشد.
استقبال رسمی آیت‌الله رئیسی از امیر قطر
آیت الله سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز پنجشنبه در مجموعه تاریخی – فرهنگی سعدآباد به طور رسمی از «شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل‌ثانی» امیر قطر استقبال کرد.
برگزاری موفق مانور آماده به کاری سیستم اعلام و اطفاء حریق در بندر خرمشهر
مانور آماده به کاری سیستم اعلام و اطفاء حریق در بندر خرمشهر با موفقیت برگزار شد.
صفحه ۱ از ۵۰۰