اخبار سازمان بنادر و دریانوردی

افزایش جریان کالایی و‌ کاهش رسوب کالا با حمل کالاهای اساسی از طریق بندر چابهار/ مشوق های جذب سرمایه گذار و احداث انبار و سیلو
در جلسه کارگروه تسهیل و تسریع امور تجاری از طریق بندر چابهار مطرح شد؛
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت:افزایش جریان کالایی و‌ کاهش رسوب کالا با حمل کالاهای اساسی از طریق بندر چابهار امکانپذیر است.
آخرین وضعیت تخلیه و بارگیری در بندر شهیدرجایی/ اولویت پهلودهی با کالاهای اساسی است/ درخواست از صاحبان کالا برای تسریع در ترخیص کالاها از بندر شهید رجایی/ فعالیت ۲۴ ساعته سازمان بنادر و گمرک برای خروج کالا از بندر
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان اعلام کرد:
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اشاره به آخرین وضعیت تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهیدرجایی، گفت: اولویت تخلیه و بارگیری در حال حاضر با کالاهای اساسی است.
تأکید بر نقش مکمل بنادر چابهار و گوادر/ همسایه ها در اولویت همکاری با بندر چابهار
توئیت وزیر امور خارجه کشورمان پس از دیدار با مقامات بلندپایه پاکستان؛
وزیر امور خارجه کشورمان در توئیتر خود نوشت: در دیدار با مقامات بلند پایه پاکستان امنیت منطقه‌ای، رشد، اتصال و نقش مکمل دو بندر چابهار و گوادر، نقاط کلیدی محورهای مذاکرات بود.
مسیر دریایی هندوستان- قشم افتتاح شد/ آغاز فصلی نوین در تجارت دریایی
فعالیت مسیر دریایی هندوستان-قشم با ورود اولین کشتی تجاری رسما آغاز شد.
ضرورت ایجاد بانک های افغان، هندی و پاکستانی در بندر چابهار/ دریافت 403 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای توسعه بندر چابهار/ امن‌ترین و ارزان‌ترین مسیر تجارت هند؛ بندر چابهار است/ 30 دستگاه استراتژیک در بندر چابهار نصب شد
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان مطرح کرد:
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان با تاکید بر ضرورت توسعه بندر چابهار گفت: از وزارت امورخارجه می خواهیم ایجاد شعبه بانک های افغان، هندی و پاکستانی را در بندر چابهار پیگیری کند.
تبدیل چابهار به شهر صلح منطقه/ چابهار؛ تنها مسیر توسعه افغانستان است/ علاقه‌مندی ایران به نقش آفرینی چین و پاکستان در چابهار/ بنادر چابهار و گوادر مکمل هم هستند/ ایجاد منطقه مشترک صنعتی در مرز مشترک ایران و پاکستان
وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرد:
وزیر امور خارجه کشورمان گفت: چابهار می تواند حلقه وصل بسیاری از کشورها همچون چین، هند، پاکستان و افغانستان باشد به همین دلیل چابهار باید به شهر صلح منطقه تبدیل شود.
آغاز ممیزی تمدید گواهی نامه سیستم مدیریت کیفیت در سازمان بنادر/ شناسایی عدم انطباق های احتمالی و بهبود خدمات رسانی ؛ هدف محوری ممیزی کیفیت
معاون مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر خبر داد:
معاون مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات، از آغاز اولین « ممیزی مراقبتی » در سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد و گفت: این ممیزی در راستای بهبود خدمات رسانی به مشتریان و افزایش کیفیت خدمات صورت می گیرد.
انتقال گندم مازاد مصرف غرب کشور به استان‌های شرقی از طریق مسیر دریایی به چابهار/ تجهیز بندر چابهار با استفاده از تولیدات داخلی/ توسعه بندر شهید بهشتی با همکاری سرمایه گذاران هندی ادامه دارد
در بازدید وزیر امور خارجه کشورمان از بندر شهید بهشتی اعلام شد:
وزیر امور خارجه کشور در جریان سفر خود به چابهار، از بندر شهید بهشتی بازدید کرد.
شروع فعالیت شناور ایرانی در مسیر چابهار-مسقط/ آغاز مذاکراه برای راه اندازی خط دریایی مسافری چابهار-کراچی
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در بازدید وزیر امور خارجه کشورمان از بندر چابهار خبر داد:
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به برنامه ریزی برای به کارگیری شناورهای مسافری ایرانی در مسیر چابهار-مسقط گفت: مذاکرات برای راه اندازی خط مسافری دریایی چابهار-کراچی در حال انجام است.
بندر چابهار از مهمترین امکانات کشور برای ترانزیت است/ ایجاد شبکه حمل و نقل بین المللی از چابهار/ تلاش وزارت امور خارجه برای بهره گیری از فرصت های بندر چابهار
وزیر امور خارجه کشورمان در بازدید از بندر شهید کلانتری چابهار عنوان کرد:
وزیر امور خارجه کشورمان گفت: بندر چابهار یکی از مهمترین امکانات کشور برای ترانزیت و ایجاد یک شبکه حمل و نقل بین المللی است.
مشکل کمبود کالا اساسی در کشور نداریم/ تکمیل انبارهای کالای اساسی در بندر امام خمینی(ره)/ بندر امام خمینی(ره) به عنوان بندر هاب فله و غلات کشور/ ۴۰ پست اسکله در بندر امام فعال است
در حال حاضر ظرفیت انبارهای کالای اساسی در بندر امام خمینی(ره) حدود 21 میلیون تن است که همه این انبارها تقریبا تکمیل است و مشکل کمبود کالا اساسی در کشور وجود ندارد.
وزیر امور خارجه کشورمان وارد بندر چابهار شد/ بازدید از پتانسیل ها و زیرساخت های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری
امروز صورت گرفت؛
وزیر امور خارجه کشورمان امروز به منظور بازدید از پتانسیل ها و زیرساخت های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری وارد بندر چابهار شد و مورد استقبال استاندار سیستان و بلوچستان و جمعی از مدیران شهرستان چابهار قرار گرفت.
افزایش ۸۵ درصدی ورود کشتی‌های حامل کالای اساسی به کشور/ موجودی شکر در بندرامام خمینی(ره) 103 هزار تن است/ امکان پهلوگیری همزمان 10 فروند کشتی در بندر امام فراهم است/ ظرفیت نگهداری کالاهای اساسی در بندر امام 21 میلیون تن است
مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان با بیان رشد 85 درصدی ورود کشتی های کالای اساسی به بندر امام در 2 ماه اخیر گفت: در حال حاضر 180 هزار تن روغن و 103 هزار تن شکر در بندر امام خمینی (ره) موجود است.
واردات ٣٣ هزار تن شکر از بندر امام خمینی(ره)/ارسال شکر خام به کارخانه‌های تصفیه شکر ٤ استان کشور/ ٢٧ هزار تن روغن خوراکی تخلیه شد
رییس امور بندری اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان خبر داد:
رییس امور بندری اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان از واردات ٣٣ هزار تن شکر و همچنین ٢٧ هزار تن روغن خوراکی در بندر امام خمینی (ره) خبر داد.
مشاور امور ایثارگران سازمان بنادر و دریانوردی معرفی شد/ تاکید بر استفاده از تمامی ظرفیت های قانونی برای حمایت از ایثارگران سازمان بنادر
در مراسم گرامیداشت سوم خرداد و با حضور مدیرعامل سازمان بنادر؛
در مراسم گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و با حضور محمد راستاد؛ معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، جعفر مفاخری به عنوان مشاور امور ایثارگران این سازمان معرفی و از خدمات و تلاش های اسماعیل ارکاب قدردانی شد.
امضای تفاهم‌نامه همکاری بین بندر امیرآباد و دانشگاه علم و فناوری مازندران
در راستای تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه صورت پذیرفت؛
یاداشت تفاهم‌نامه همکاری میان بندرامیرآباد و دانشگاه علم و فناوری مازندران در راستای مشارکت در زمینه های علمی، پژوهشی ، توسعه ای و خدمات مبتنی بر دانش پیشرفته به امضاء رسید.
تخلیه  بیش از 146 هزار تن شکر خام  در بندر امام خمینی(ره)/ ارسال شکر به مبادی مصرف
طی دوماهه نخست سال جاری صورت گرفت؛
معاون بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان گفت: به دنبال پهلوگیری چهار فروند کشتی حامل شکر خام طی دو ماهه نخست سال جاری در مجتمع بندری امام خمینی(ره)، 146 هزار و 700 تن شکر خام تخلیه و برای توزیع به مبادی مصرف منتقل شد.
۱۵۰۰متر مربع سایه‌بان در بندر شهید حقانی ایجاد شد/تأمین امکانات رفاهی برای پیشگیری از گرمازدگی مردم
رئیس اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر خبر داد:
رییس اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از ارسال طرح مطالعات احداث راهگذر سرپوشیده در بندر شهید حقانی به سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد و گفت: این طرح پس از تصویب نهایی، برای جذب سرمایه‌گذار، اکران می‌شود.
توسعه پایدار و متوازن مناطق ساحلی با استقرار مدیریت یکپارچه برای ایفای نقش در اقتصاد ملی/ ارائه تسهیلات متنوع گردشگری در مناطق ساحلی کشور/ تضمین سرمایه‌گذاری برای افزایش مشارکت بخش خصوصی داخلی و سرمایه‌گذاران بین‌المللی
سند چشم انداز ۲۰ ساله سازمان بنادر در حوزه مدیریت سواحل منتشر شد:
راهبرد بخش مدیریت سواحل کشور در حوزه‌های مختلف "مالی و اقتصادی" و "ایمنی، امنیت و محیط زیست دریایی"، "مسئولیت پذیری" و "نظام حکمرانی" بر اساس چشم انداز 20 ساله فعالیت‌های سازمان بنادر و دریانوردی تشریح شد.
انتصاب مشاور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در امور ایثارگران
محمد راستاد؛ معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در حکمی جعفر مفاخری را به سمت مشاور مدیرعامل این سازمان در امور ایثارگران منصوب کرد.