flag

 

انجمن جهانی زیرساخت­ های حمل و نقل آبی (PIANC) یک سازمان غیرسیاسی و غیر انتفاعی، متشکل از سازمان‌های تخصصی دریایی، شرکت­ ها و دولت­ های مختلف صاحب تجربه در امور دریایی می­ باشد که در سال 1885 میلادی در شهر بروکسل پایتخت کشور بلژیک تاسیس گردید. هدف این انجمن به عنوان قدیمی­ ترین انجمن دریایی در جهان ارتقاء دانش فنی در زمینه زیرساخت­ های حمل و نقل آبی در جهان می ­باشد.

سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران از سال 2010 میلادی به طور رسمی به نمایندگی از طرف دولت جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو واجد شرایط انجمن جهانی زیرساخت­های حمل و نقل آبی (PIANC) انتخاب  گردید و این عضویت توسط مجلس شورای اسلامی به شماره مصوبه 110/30616 در تاریخ 1391/05/17 به تصویب رسیده است.

این انجمن دارای بیش از 450 عضو حقوقی و 2000 عضو حقیقی، 38 عضو واجد شرایط و 23 بخش ملی در سراسر دنیا می باشد و از 8 کمیسیون تخصصی (دریایی، محیط زیست، ناوبری رودخانه ای، ناوبری تفریحی و ....) تشکیل شده است. یکی از فعالیت­های اصلی هر کمیسیون اقدام به تشکیل کارگروه­های تخصصی در زمینه­های مرتبط با فعالیت­های کمیسیون­ و با موضوعیت بهبود زیرساخت­های حمل و نقل آبی در سراسر جهان می­باشد که نتایج به دست آمده از فعالیت­ها و مطالعات انجام شده در هر کارگروه به صورت گزارشات تخصصی منشر می‌گردد.این گزارشات در قالب دستورالعمل­ها و توصیه­ها در جهت بهبود فعالیت­های دریایی، محیط زیست، رودخانه­ای و مانند آن مورد استفاده قرار می­گیرند.

جهت آشنایی بیشتر با این انجمن و شرایط و مزایای عضویت می­توانید به پایگاه اینترنتی انجمن پیانک  و یا پایگاه اینترنتی بخش ملی انجمن پیانک در ایران مراجعه نموده و یا در صورت وجود هر گونه سوال از طریق پست الکترونیک pianciran@yahoo.com ، pianc@pmo.ir و یا شماره تلفن 84932867-021 با دبیرخانه این انجمن تماس حاصل نمایید.