flag

ترمینال کانتینری در بندر خرمشهر احداث می شود

معاون فنی و مهندسی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت :از آنجایی که اغلب کالاهایی که به بندر خرمشهر وارد می شود کانتینری است ، لذا این بندر می باید به یک ترمینال کاملا استاندارد (کانتینریارد) مجهز شود.
"صالح کوثری زاده" از تعیین نیازها و موضوع اقدامات مطالعاتی این طرح به عنوان بخشی از کارهای صورت گرفته در این مبحث نام برد و تصریح کرد: کار مهندسی ارزش نیز در این خصوص انجام شده که پس از نهایی شدن این طرح، عملیات احداث ترمینال کانتینری بندر خرمشهر آغاز خواهد شد .
وی یادآور شد : چنانچه بتوان عملیات ساخت ترمینال در سال جاری آغاز شود تا سال 1392 می توانیم به مرحله استفاده کامل از ظرفیت بندر خرمشهر برسیم.
معاون فنی و مهندسی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر همچنین از مهندسی ارزش در پروژه ها به عنوان کاری نو و جدید در بندر خرمشهر یاد کرد که در آن تمامی ایده ها و تفکرات بهره برداران، استفاده کنندگان، بخشهای مالی و فنی به مشاور ارائه می شود و پس از برگزاری چندین کارگاه به یک خرد جمعی می رسیم.
وی با بیان اینکه تاکنون پنج طرح را به این شیوه به انجام رسانده ایم گفت: با این روش صرفه جویی های زیادی در مباحث مختلف صورت می گیرد که از جمله آنها می توان به مهندسی ارزش پروژه پس کرانه اسکله یک تا 9 و پروژه ساحل سازی اشاره کرد.
کوثری زاده از احداث یک بارانداز به وسعت هفت کیلومتر و با صرفه جویی حدود 130 میلیارد ریال به عنوان یکی از تاثیرات مهم انجام مهندسی ارزش یاد کرد.
سه شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۰
14:14
منبع: pmo
چاپ