اختصاص یدک کش جدید به بندر امام(ره) برگزاری موفق مانور اطفاء حریق به صورت دستی در بندر بوشهر واگذاری فرصت های سرمایه گذاری از طریق مزایده/ تاکید بر حل چالش های سرمایه گذاران در بنادر با نگاه بلندمدت و حفظ منافع ملی و درچارچوب اقتصاد دریامحور/ سرمایه گذاری 19 هزار میلیاردی بخش خصوصی در بندرامیرآباد صدور مجوز ساخت اسکله گردشگری در بندر ماهشهر مانور موفق اطفای حریق مخازن مایعات نفتی در مجتمع بندری انزلی تعیین تکلیف 30 کانتینر بلاتکلیف در بندر بوشهر آغاز شد بررسی و شناسایی عوامل آلودگی ساحل کنگان ادامه دارد منابع مالی؛ حلقه مفقوده زنجیره تامین نیروی انسانی حمل‌ونقل دریایی/ ضرورت حمایت ویژه مجلس در تسهیل جذب نیرو سازمان بنادر تکریم و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان برگزار شد/ضرورت هم افزایی ارگانهای دریایی در بزرگترین استان ساحلی ایران/ بسترسازی برای گسترش زیربناهای بندرگاهی و پسکرانه‌ای "دیپلماسی اقتصادی" سیاست‌ راهبردی دولت در تجارت بین المللی/ نقش کلیدی بنادر کوچک در تامین معیشت ساحل‌نشینان/ ضرورت ارتباط هوشمندانه سازمان‌های همکار در ترانزیت کالا
جابجایی 2 میلیون مسافر از بنادر شهید حقانی و باهنر
مدیر بندر شهید باهنر گفت: طی 11 ماه اخیر یک میلیون و 300 هزار تن کالا از این بندر تخلیه و بارگیری شده و 2 میلیون مسافر جابجا شده‌اند.

به گزارش سامانه خبری سازمان بنادر و دریانوردی، مجید امینی طی نشست خبری اظهار داشت: بندر شهید باهنر قدیمی‌ترین بندر کشور است و قبل از راه‌اندازی بنادر شهید رجایی و امام خمینی(ره) فعال‌ترین بندر کشور بود.

وی اضافه کرد: این بندر اولین بندر مسافری کشور است و بندری چند منظوره بوده که دارای ترمینال‌های مسافری، نفتی و از این قبیل است.

مدیر بندر شهید باهنر یادآور شد:‌ در بنادر شهید حقانی و باهنر طی 11 ماه گذشته 2 میلیون مسافر جابجا شدند.

وی افزود: افزایش حمل ونقل مسافری به توسعه زیرساخت بندر مربوط است که این زیرساخت‌ها شامل ترمینال و اسکله مسافری است.

امینی خاطر نشان کرد: بندر حقانی بندر مسافری داخلی است که در سال گذشته اسکله‌های مسافری آن به اتمام رسید و هم اکنون عملیات اجرای ترمینال مسافری آن آغاز شده است.

وی ادامه داد:‌ بندر شهید باهنر پورت بین‌المللی است که سفرهای آن اغلب خارجی شامل سفرهای منطقه‌ای( حوزه خلیج فارس) و خارج از حوزه خلیج فارس شامل اروپا، آمریکا و آسیای جنوب شرقی است.

وی افزود: سالانه 5 هزار فروند کشتی در بندر شهید باهنر تردد می‌کند که شامل کشتی‌های سبک، باری، نفت و گاز و پسنجری در کلاس‌های مختلف است.

مدیر بندر شهید باهنر خاطر نشان کرد: دو بندر شهید حقانی و شهید باهنر مرکز اصلی تردد مسافری دریایی به جزایر قشم و کیش هستند.

 

امینی با اشاره به تخلیه و بارگیری اغلب کالاهای فله در بندر شهید باهنر گفت: موادی نظیر گوگرد، کودشیمیایی و سیفیجات از این بندر صادر و مواردی نظیر لوازم کارخانجات و خودرو از این بندر وارد می‌شود.

 

وی خاطر نشان کرد: در بخش تخلیه و بارگیری کالا طی 11 ماه اخیر یک میلیون و 300 هزار تن کالا تخلیه و بارگیری شده است.

 

۸ اسفند ۱۳۹۰ ۱۳:۴۹
pmo |
کد خبر : ۱۱,۳۹۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید