برنامه‌ریزی برای مکانیزه‌سازی ترمینال‌ها و ایجاد شهر لجستیکی غلات در بندر امام(ره)/ افزایش قابل توجه سهم ریل از جابه‌جایی بار در بندر امام(ره) رشد ۲۲ درصدی واردات کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی طی شش ماه ۱۴۰۰ رشد 13 درصدی عملیات کانتینری بنادر ایران طی ۵ ماه نخست سال/ مذاکره برای بازگشت خطوط بزرگ کانتینری به کشور/ افزایش حمل‌و‌نقل کانتینری بین بنادر جنوبی ایران با اروپا، چین و خاورمیانه در دستورکار بنادر ایران برای مبادلات تجاری منطقه ای و جهانی آمادگی کامل دارد/ معاهدات منطقه‌ای و جهانی؛ فرصت بازآفرینی اقتصادی و شکل‌دهی مجدد ارتباطات اقتصادی کشور / الحاق به سازمان همکاری شانگهای و بهره مندی از تجارت آزاد، موتور توسعه بنادر کشور است 10 راهکار برای کاهش آلایندگی های دریایی افزایش ظرفیت جهانی بنادر و ترمینال ها با وجود تاخیر در روند تخلیه و بارگیری کالا تعمیر مادربردهای رادار ترما توسط مهندسان داخلی در بندر شهید رجایی عضویت ایران در سازمان شانگهای عامل جذب سرمایه ‌گذاری کشورهای عضو در بنادر شمالی است/ کاهش هزینه‌، افزایش حمل‌و‌نقل دریایی، جاذبه ترانزیتی و تجاری؛ اثرات همکاری با اعضای اصلی آغاز به کار دبیرخانه هیات رسیدگی‌ به تخلفات انضباطی دریانوردان/ استاندارد‌سازی حقوق کار در دریا/ انطباق بیشتر با اصل حاکمیت قانون در کشتی کشف حدود 10 تن محموله پودر آلومینیوم سرقتی در بندر امام(ره)
برخورد جدی با قاچاق مواد مخدر در مرزهای دریایی
معاون عملیات فرماندهی مرزبانی کشور گفت: با توجه به تغییر مسیر حمل و انتقال مواد مخدر از مرزهای خشکی به دریا مبارزه با سوداگران مرگ در مرزهای آبی نیازمند عزم جدی در مناطق ساحلی جنوب کشور است.
حمید شرفی روز  افزود: در این زمینه برای مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر و انسداد مرزها توسعه مرزبانی و تقویت یگان های ساحلی از اولویت های یگان مرزبانی کشور است.

وی گفت: انضباط و انسداد در مرزهای شرقی کشور باعث شده قاچاق مواد مخدر به سمت دریا گرایش پیدا کند و قاچاقچیان از استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان مواد مخدر را به داخل کشور ببرند.

شرفی اظهار داشت: تلاش ما گسترش یگان‌ها و توسعه شناورهاست تا قاچاقچیان مجبور شوند خط ترانزیتشان را از خاک کشور ما به سمت دیگری تغییر دهند و این اقدام با همکاری ارگان‌هایی که با ما همکاری می‌کنند میسر می‌شود.

وی گفت:امروز در بخشی از مرز شرقی که به انسداد کامل نرسیده دیگر عبور خودرویی قاچاق مواد مخدر نداریم و تنها به صورت کوله بری و نفری مواد جابه جا می شود.

شرفی اضافه کرد:هر مقدار که دولت از مرزبانی حمایت کرده و در مرز جاده و پاسگاه مستقر شده، قاچاقچیان به سمت دریا آمده اند و برای مبارزه با این پدیده خانمانسوز نیازمند عزم جدی در سواحل جنوب کشور هستیم.

معاون عملیات مرزبانی کشور بدون ذکر میران کشفیات اظهار داشت: کشفیات مواد مخدر در مرزها در هشت ماه امسال 34درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش داشته است.

شرفی درباره قاچاق سوخت گفت: عده ای تحت عنوان قاچاقچی سوخت با انتقال سوخت از داخل به خارج کشور سود می برند و در هشت ماه امسال کشفیات سوخت در کشور 71درصد در مقایسه با مدت مشابه پارسال فزونی نشان می دهد.

شرفی درباره میزان قاچاق سوخت امسال یا پارسال، رقمی بیان نکرد.

وی گفت : در شرایط کنونی ما شاهد کشف در مرزها و کاهش کشف در پاسگاه های انتظامی استان ها هستیم.

شرفی اضافه کرد: مبارزه با قاچاق کالا در مرزها باعث رونق تولید داخلی می شود.

معاون عملیات مرزبانی کشور گفت: برهمین اساس هر یک ریالی که در مرزها در زمینه ساخت یک پاسگاه در مرز خشکی و دریایی هزینه شود، انضباط و انسداد در مرزها را به دنبال دارد و در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی کمکی بزرگ به رونق تولید داخلی است.

شرفی افزود: گران شدن واحدهای ارزی در کشور باعث افت قاچاق کالا شده و این امر فرصتی برای تولید کنندگان داخلی است که با افزایش کیفیت کارشان و جلب رضایت مشتری بازار واردات کالاهای قاچاق خارجی را محدود کنند و رونق کسب و کار را به کشور بازگردانند.

وی اضافه کرد: در شرایطی که کشفیات قاچاق در کل کشور کاهش پیدا کرده،کشفیات استان بوشهر در کالاهای مختلف مانند لوازم خانگی، سوخت، ورود دارو، مواد نیرو زا افزایش داشته است.

شرفی گفت: علاوه بر قاچاق کالا و مواد مخدر جلوگیری از ورود جاسوس ها و نیروهای انتحاری نیز در حیطه کاری مرزبانی است به همین دلیل باید همواره مرزهایی پایدار و محکم در کشور داشته باشیم.

وی افزود: ضمن مقابله با پدیده نا امنی که از خارج مرزها وارد می شود اجازه نا امنی در کشور را نیز نخواهیم داد.
۱۶ آبان ۱۳۹۱ ۰۰:۵۹
pmo |
کد خبر : ۱۷,۶۴۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید