تخلیه ۵.۷ میلیون تنی کالای اساسی در بنادر کشور تا پایان خرداد/ اعلام میزان موجودی تفکیکی کالاهای اساسی در بنادر مجوز تمدید بهره برداری از اسکله صنایع پتروشیمی بندر ماهشهر صادر شد برنامه راهبردی مصر برای توسعه ناوگان کشتیرانی و کمک به زنجیره تامین منطقه برنامه‌های گسترده سازمان بنادر برای تقویت پدافند غیرعامل و مدیریت بحران/ تاکید بر بکارگیری نیروهای متخصص و کارآمد/ انجام مطالعات تفصیلی مدیریت بحران در ۹ بندر پهلوگیری خودکار کشتی ها در بنادر، پیش نیاز کشتیرانی خودران پروژه برق رسانی بندر شادگان در مراحل پایانی عزم‌ سازمان‌بنادر برای تسریع در رفع مسائل و مشکلات سرمایه گذاران در بنادر کشور/ شفافیت در واگذاری های اراضی در بنادر کشور در دستور کار زلزله هیچ خسارتی به زیرساخت های بنادر هرمزگان وارد نکرد/عملیات تخلیه و بارگیری در تمامی بنادر بدون وقفه درحال انجام است ایجاد زیر ساخت‌های لازم برای تردد ایمن شناورهای مسافری و تفریحی در بنادر مازندران/ آمادگی کامل بندر نوشهر در پذیرش شناورهای استاندارد/ ارائه تسهیلات از سوی سازمان بنادر به متقاضیان تامین شناور سیزدهمین کارگروه حمل و نقل بین ایران و روسیه برگزار شد/ اعلام آمادگی شرکت های حمل و نقل دریایی و پایانه های بندری ایران برای سرمایه گذاری/ تاسیس شرکت های مشترک لجستیکی بندری و دریایی بین ایران و روسیه در دستور کار
رییس اداره بهداشت و درمان نیروی دریایی‌ارتش جمهوری اسلامی، گفت: دومین همایش ملی دوسالانه طب پیشگیری ، بهداشت ، امداد و درمان دریایی بر روی شناورهای سطحی و زیرسطحی فردا برگزار می‌شود.
امیر دریادار دوم مصطفی مداح با یادآوری فرامین مقام معظم رهبری در خصوص نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی و حضور در دریاهای آزاد، برای حفاظت از خطوط مواصلاتی کشتی‌های تجاری و نفتکش کشور، افزود: برهمین اساس پرسنل نیروی دریایی، نیاز به مراقبت‌های پزشکی و پیشگیری در دریا دارند.

دریادار مداح یادآور شد: دو سال قبل و برای نخستین بار با ابتکار اداره بهداشت و درمان نیروی دریایی ارتش این همایش در بندرعباس برگزار و مصوب شد که هر دو سال با هدف ارایه دستاوردهای جدید این همایش برگزار شود.

وی، خاطر نشان کرد: دومین همایش ملی دوسالانه طب پیشگیری، بهداشت، امداد و درمان دریایی بر روی شناورهای سطحی و زیرسطحی از فردا سه شنبه به مدت سه روز در دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.

دریادار مداح با بیان این که این همایش با استقبال خوب مراکز علمی کشور و استفاده از تجربیات همایش اول برگزار می‌شود، گفت: در بخش علمی این همایش 100 مقاله از دانشگاه‌ها، موسسات و نهادهای کشوری دریافت شده که نسبت به همایش قبل از نظر کیفی و کمی رشد خوبی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: این تعداد مقالات در قالب 9 نشست علمی، سه کارگاه، 57 سخنرانی و مابقی به صورت پوستر ارایه می شود.

رییس اداره بهداشت و طب نیروی دریایی ارتش، دانش را امری پیش رونده و پویا دانست و اظهارداشت: این همایش، نیروی دریایی را در ارایه خدمات به نیروهای مستقر در سواحل جنوب شرق و دریاهای آزاد کمک خواهد کرد.

دریادار مداح ادامه داد: تقویت و تشویق روحیه پژوهش‌های نظری و مطالعات راهبردی در حوزه طب پیشگیری و بهداشت دریایی بر روی شناورهای سطحی و زیر سطحی در میان محققان و اساتید دانشگاه‌ها و موسسات علمی و پژوهشی و فارغ التحصیلان رشته‌های مختلف پزشکی و طب پیشگیری و بهداشت از جمله اهداف برگزاری این همایش سراسری است.

وی خاطرنشان کرد: تبادل جدیدترین دستاوردهای علمی و تجارب کاربردی در حوزه طب پیشگیری و بهداشت دریایی در کنار ساحل و بر روی دریا ( واحدهای شناور سطحی و زیر سطحی) میان متخصصان و پژوهشگران از دیگر اهداف برگزاری این همایش است.

رییس اداره بهداشت و درمان نیروی دریایی ‌ارتش، ادامه داد: همزمان با برپایی این همایش، اولین همایش بین‌المللی دو سالانه‌ای نیز با شعار نیروی انسانی فعال ، کارآمد و سالم، سرمایه ملی در نیروی دریایی راهبردی در منطقه یکم دریایی (بندرعباس) برگزار می‌شود.

دریادار مداح، گفت: ارایه آخرین دستاوردها و پیشرفت‌های تأثیرگذار بر توسعه بهداشت و سلامت نیروی دریایی راهبردی، گسترش خلاقیت و نوع‌آوری در دانش طب پیشگیری، درمان‌های جایگزین و روش‌های مراقبت از دریانوردان بیمار و مصدوم در دریا، ارایه آخرین درمان‌ها و مراقبت‌های پزشکی برروی شناورهای سطحی و زیرسطحی از محورهای این همایش است.

وی اظهارداشت: توسعه تلاش‌های تحول آفرین برای ادغام بهداشت در سامانه فرماندهی برای گسترش و استقرار بهتر ناوگان دریایی نیروی دریایی راهبردی در منطقه ماموریت، تعیین و توزیع بهتر منابع و امکانات مورد نیاز ارایه خدمات بهداشتی و درمانی برای برداشتن موانع مراقبت از بیماران و مصدومین در رویدادها و حوادث دریایی از جمله اهداف دیگر این همایش است.

دریادار مداح با بیان این که وقتی کسی در دریا زندگی می‌کند، همه مولفه‌هایي که یک فرد در خشکی دارد، برای وی نیز متصور است، افزود: وقتی بیش از 90 روز در سطحی یا زیرسطحی در دریاهای آزاد با فاصله دو تا سه هزار کیلومتر نسبت به ساحل هستند در نتیجه همه مولفه‌های بهداشتی درمانی وجود دارد.

وی، گفت: مراقبت و کاهش بیماری‌ها، خطرات و تهدیدات، بهداشت محیط، ایمنی بهداشت حرفه‌ای، امداد و نجات، بهداشت روان، ایمنی و امنیت غذایی، مدیریت منابع انسانی و فناوری پزشکی و بهداشتی در دریا از جمله محورهای اصلی دومین همایش ملی دوسالانه طب پیشگیری، بهداشت، امداد و درمان دریایی بر روی شناورهای سطحی و زیرسطحی است .


۸ اسفند ۱۳۹۱ ۰۹:۴۰
pmo |
کد خبر : ۲۰,۴۲۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید