سیزدهمین کارگروه حمل و نقل بین ایران و روسیه برگزار شد/ اعلام آمادگی شرکت های حمل و نقل دریایی و پایانه های بندری ایران برای سرمایه گذاری/ تاسیس شرکت های مشترک لجستیکی بندری و دریایی بین ایران و روسیه در دستور کار بازدید وزیر اقتصاد از گمرک بنادر اروندکنار و چوئبده/ افزایش تعداد سفر‌های دریایی لنج داران از ۳ به ۶ سفر در سال آغاز دوره آموزشی اطفاء حریق در بنادر صیادی سیستان و بلوچستان کسب رتبه برتر سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه پدافند شیمیایی انعقاد قرارداد سرمایه گذاری احداث سیلوی غلات به ارزش 600 میلیارد ریال در بندرامیرآباد بازدید هیات تجاری چینی از بندر شهید رجایی رشد 390 درصدی ترانزیت فرآورده‌های نفتی از بندر امام(ره) نشست شورای عالی سازمان‌ بنادر در بندر بوشهر/ رونق بنادر کوچک از اولویت‌های سازمان بنادر/ ظرفیت تخلیه و بارگیری در بنادر کشور 10 درصد افزایش یافت/ پرهیز از اجرای پروژه‎های عظیم فاقد عایدی برای مردم افزایش 56 درصدی واردات کالا به بندر خرمشهر/ رشد 79 درصدی ترانزیت خودرو از بندر خرمشهر تخلیه و بارگیری 11 میلیون تن کالا در بندر امام(ره) طی سه ماهه نخست سال جاری
فرمانده نیروی دریایی ارتش در آیین پایان سال که در ستاد این نیرو برگزار شد،گفت:حضور در اقیانوس اطلس جزء برنامه های نیروی دریایی در سال جدید است.
امیر دریادار حبیب ا... سیاری در این آیین با بیان اینکه ناوگروه بیست و چهارم این نیرو برای نخستین بار توانست پس از حضور در اقیانوس آرام با عبور از خط استوا برگ زرین دیگری بر تاریخ افتخارات نیروی دریایی ثبت کند،اظهار داشت:انشاء ا... در سال 92 هم در اقیانوس اطلس حضور خواهیم یافت.

وی افزود:حضور نیروی دریایی در اقیانوس آرام و بویژه در دریای چین جایگاه بسیار مهم و ارزشمندی است و ماقبل از انقلاب هم در این منطقه حضور نداشته ایم که در تاریخ نیروی دریایی یک گام بزرگ در مسیر تحقق تدابیر و تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حضور در آبهای آزاد محسوب می شود.

دریادار سیاری ضمن مرور اقدامات شایسته نیروی دریایی در سال 91 خاطر نشان کرد: نیروی دریایی در زمینه اجرای طرح ولایت،ساخت و ساز،نوسازی ناوها و زیر دریایی ها و دادن عمر انقلابی به تجهیزات، پیشرفتهای بسیار چشمگیر و حایز اهمیتی داشته است.

فرمانده نیروی دریایی در ادامه اذعان داشت:ناوگروه های این نیرو بدون هیچ وقفه ای ماموریت های مربوط به اسکورت کشتی ها و تامین خطوط مواصلاتی را بطور مستمر و با توانمندی کامل انجام داده و کما فی سابق کشتی های تجاری را در امنیت کامل از منطقه خطر عبور می دهند.

وی با تاکید بر لزوم حفظ آمادگی و ارتقاء توان رزمی نیروی دریایی تصریح کرد: همه وهمه باید دست به دست هم دهیم تا توان رزمی کنونی را حفظ کنیم و سال به سال آن را بیفزاییم آنگونه که فلسفه وجودی ما داشتن توان رزمی بزای دفاع از حریم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

دریادار سیاری با اشاره به سفر اخیر هیئت نظامی نیروی دریایی ارتش به کشور عمان دستاوردهای این سفر را موثر و موفقیت آمیز عنوان کرد و گفت: امید واریم که انشالله در سال 92 هم رزمایش امداد و نجات و هم رزمایش تاکتیکی را بصورت مشترک با کشور عمان داشته باشیم.

در ابتدای این مراسم ،حجه الاسلام والمسلمین عباس محمد حسنی رییس اداره عقیدتی سیاسی نیروی دریایی با تبریک پیشاپیش سال جدید به بیان اصول ویژه برای تبدیل هر روز به عید پرداخت و گفت: بهار انسان نشان بازگشت به نقطه عطف او یعنی فطرت پاکش است. هرگاه انسان به فطرت و به خدا برگردد و به یاد خدا باشد آن روز عید است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه عقیدتی سیاسی در مرحله اول ماموریتش بیان حرف خداوند یعنی تبلیغ دین و در مرحله بعد تبلیغ ارتش و معرفی چهره معنوی ارتش به مردم است، اظهار داشت: بحمدا... عقیدتی سیاسی نیروی دریایی این کار را انجام داده است تا جاییکه در نظر سنجی های بعمل آمده ارتش به عنوان محبوبترین چهره نیروهای مسلح در بین جامعه مطرح شده است.

رییس اداره عقیدتی سیاسی نیروی دریایی در ادامه افزود: مردم بایستی بدانند که ارتشیان متدین اند، پشتوانه های بسیار محکم و دژهای شکست ناپذیری هستند .البته امروز به لطف خداوند نیروی دریایی با مدیریت و فرماندهی بسیار خوب این چنین است و تکلیف ما این است که چهره ی خدوم و مقتدر ارتش و این نیروی راهبردی را منعکس نماییم.


۲۵ اسفند ۱۳۹۱ ۲۰:۲۸
pmo |
کد خبر : ۲۰,۸۱۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید