اختصاص یدک کش جدید به بندر امام(ره) برگزاری موفق مانور اطفاء حریق به صورت دستی در بندر بوشهر واگذاری فرصت های سرمایه گذاری از طریق مزایده/ تاکید بر حل چالش های سرمایه گذاران در بنادر با نگاه بلندمدت و حفظ منافع ملی و درچارچوب اقتصاد دریامحور/ سرمایه گذاری 19 هزار میلیاردی بخش خصوصی در بندرامیرآباد صدور مجوز ساخت اسکله گردشگری در بندر ماهشهر مانور موفق اطفای حریق مخازن مایعات نفتی در مجتمع بندری انزلی تعیین تکلیف 30 کانتینر بلاتکلیف در بندر بوشهر آغاز شد بررسی و شناسایی عوامل آلودگی ساحل کنگان ادامه دارد منابع مالی؛ حلقه مفقوده زنجیره تامین نیروی انسانی حمل‌ونقل دریایی/ ضرورت حمایت ویژه مجلس در تسهیل جذب نیرو سازمان بنادر تکریم و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان برگزار شد/ضرورت هم افزایی ارگانهای دریایی در بزرگترین استان ساحلی ایران/ بسترسازی برای گسترش زیربناهای بندرگاهی و پسکرانه‌ای "دیپلماسی اقتصادی" سیاست‌ راهبردی دولت در تجارت بین المللی/ نقش کلیدی بنادر کوچک در تامین معیشت ساحل‌نشینان/ ضرورت ارتباط هوشمندانه سازمان‌های همکار در ترانزیت کالا
آغاز ترانزیت سوخت از بندر چابهار
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان درباره افتتاح پروژه های بندری این استان تا پایان دولت دهم گفت:بهره برداری از سه موج شکن مردمی که در شرق و غرب چابهار در حال ساخت است در دستور کار ما قرار دارد.
سیاوش رضوانی به مانا گفت: این سه موج شکن از مجموع شش موج شکن در حال ساخت در استان سیستان و بلوچستان است که تاپایان دولت دهم افتتاح می شود .

وی درباره فاز یک طرح توسعه بندر چابهار نیز اظهارداشت:ساخت اسکله های این فاز در حال انجام است اما برای ادامه ساخت این اسکله ها نیازمند لایروبی هستیم که در این ارتباط یک دستگاه لایروب پیشرفته خریداری شده است و بزودی وارد بندرچابهار خواهد شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان حجم این لایروبی را 17 میلیون متر مکعب اعلام کرد که تاکنون 2.5 درصد آن انجام شده است .

رضوانی افزود:75 تا 80 درصد بلوک های اسکله ها برای هزار و 100متر اسکله ساخته و آماده شده است .

* آغاز ترانزیت سوخت از بندر چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان همچنین از شروع ترانزیت سوخت به افغانستان از بندر چابهار از اول اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: برای توسعه ترانزیت سوخت به افغانستان در حال مذاکره با مقامات این کشور هستیم .

به گفته رضوانی بخش خصوصی برای ترانزیت سوخت از بندر چابهار تاکنون دو میلیارد تومان در این بندر سرمایه گذاری کرده است.

* انعقاد قرارداد سرمایه گذاری بخش خصوصی در مجتمع بندری نگین

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز درباره پروژه های بندری این استان که تاپایان دولت دهم به بهره برداری می رسد به مانا گفت:از جمله این پروژه ها ساختمان ثبت شناورها و اداره امور دریانوردان بندر بوشهر ؛ساختمان اداری گمرک؛ بندر و آتش نشانی بندر کنگان و برج کنترل خارگ است

محمد راستا در گفتگو با مانا اظهار داشت :علاوه براین شاهد افتتاح پروژه محوطه سازی و برج کنترل بندر کنگان ؛انبار فنی و تجهیزات بندر بوشهر ؛موج شکن بندربوالخیر نیز خواهیم بود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر همچنین ار انعقاد اولین قرارداد سرمایه گذاری بخش خصوصی در مجتمع بندری نگین تاپایان دولت دهم خبر داد.

*پروژه ای برای افتتاح نداریم

مدیرکل بنادر ودریانوردی استان گیلان نیز درباره وضعیت پروژه های در حال اجرا در این بندر گفت: در حال حاضر پروژه ای برای افتتاح تا پایان دولت دهم نخواهیم داشت البته پروژه های بندری ما در حال انجام است هر چند که بعضا افزایش قیمت مصالح و همچنین شرایط جوی و طوفانی دریا باعث کندی کار می شود.

فرهاد کوهساری گفت: البته موج شکنهای طرح توسعه بندر انزلی ساخته شده اما ایمن سازی و زیباسازی آن در حال انجام است .

وی افزود: ساخت پنج پست اسکله و یک انبار 20 هکتاری نیز در بندر انزلی به تازگی شروع شده است که مدت قرارداد احداث این اسکله ها 30 ماهه است .

مدیرکل بنادر ودریانوردی استان گیلان اضافه کرد: البته در ماههای گذشته فاز یک بندر آستارا به بهره برداری رسید ضمن اینکه ظرف هفته های گذشته عملیات اجرایی فاز یک ساخت و توسعه بندر چمخاله نیز شروع شد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در یک صد و پنجاهمین شورای مدیران و مشاوران این سازمان بار دیگر، بر اتمام و عملیاتی سازی پروژه های نیمه تمام تا پایان دولت دهم تأکید کرد.
۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۹:۱۰
pmo |
کد خبر : ۲۲,۶۳۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید