تکمیل پروژه های زیربنایی بندر چابهار در حداقل زمان/ تعیین تکلیف پروژه های سرمایه ای به عنوان یک اولویت/ تعمیرات اساسی و استاندارد سازی انبارهای بندر چابهار/ آغاز عملیات اجرایی اسکله نفتی در بندر چابهار از سال آینده آغاز رایزنی با دولت برای افزایش تخفیف گمرکی بندر چابهار/ تسری قوانین مناطق آزاد به بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار/ ارایه تخفیف های جدید به فعالان اقتصادی در بندر بررسی همکاری های بندری و دریایی ایران و الجزایر/ انتقال تجارب فنی و افزایش سطح و حجم مبادلات بازرگانی برای اجرایی کردن تفاهم نامه خواهرخواندگی بین بندر امام(ره) و بندربجایا الجزایر آغاز عملیات اجرایی برج کنترل ترافیک دریایی بنادر کشور در بندر چابهار/ بهره برداری از ایستگاه جزر و مدسنجی و هواشناسی بندر شهید بهشتی/ استقرار تجهیزات ناوبری و الکترونیکی در برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار/ بررسی مشکلات و چالش های بندر چابهار/ روند ورود کشتی های تجاری به بندر چابهار؛ رضایت بخش است توسعه‌ بندر چابهار با رونق اقتصاد ملی و حمایت از تولید داخلی همراه خواهد بود / چابهار برای پذیرش از شناورهای بزرگ کانتینری ۲۲ هزار TEU آماده می‌شود پنجمین نمایشگاه بین‌المللی دریایی و صنایع فراساحل بستری برای رفع موانع بین دولت و بخش خصوصی تخریب یک سازه غیر مجاز دریایی در سواحل مازندران اصلاح ساختار ونظام اداری سازمان بنادر در دستور کار قرار دارد/ تهیه بانک اطلاعاتی نسل آینده مدیران بر اساس طرح شناسایی و ارتقاء شایستگی نیروی انسانی/ توجه به سلامت اداری؛ اولویت مهم سازمان بنادر / تشکیل کارگروه های تخصصی برای رفع چالش ها و تحقق اهداف برنامه ضرورت تعامل بیشتر هند برای عبور از چالش های همکاری در بندر چابهار/ افزایش ترافیک کالا در بندر چابهار/ پیگیری تامین خط اعتباری به منظور عملیاتی شدن قرارداد اصلی چابهار سازمان بنادر؛ با حداکثر توان تخلیه و بارگیری کالاها را انجام می دهد/ کاهش سن مدیریتی در سازمان بنادر؛ مستلزم ارزیابی نظام مند نیروی انسانی است/ رعایت انضباط مالی با کنترل دقیق بودجه و جلوگیری از انحرافات بودجه ای/ نسل مدیریتی سازمان بنادر به جوانگرایی و به کارگیری مدیران خلاق نیاز دارد/ رقابت پذیری محصولات صادراتی با حداقل شدن هزینه ها در بنادر
بازدید دانشجویان دانشگاه صنعتی امیر کبیر از طرح توسعه بندری انزلی

دانشجویان دانشگاه صنعتی امیر کبیر  بازدید  ازطرح توسعه  بندری انزلی از نوع ساخت و سازه و روند اجرایی طرح توسعه بندری و دریایی از نزدیک آشنا شدند .
دانشجویان سپس در نشستی تخصصی با مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان شرکت نمودند در این نشست مهندس کوهساری به اهمیت دریا و جایگاه دریا و دریانوردی در اقتصاد دنیا پرداخت و اظهار داشت : ما باید نگاه و دیدگاه خود را به دریا تغییر دهیم و سرمایه گذاری و صنایع را به بخش دریایی سوق دهیم چون با توسعه دریا محوری به توسعه کشور دست خواهیم یافت .
وی عدم توسعه دریامحوری در کشورمان را نوع دیدگاه مردم به دریا  دانست و توجه بیشتر رسانه ملی و خبرگزاریها را برای تغییر نگرش مردم به دریا و سرمایه گذاری در آن ضروری دانست .
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان خواستار ارتباط بیشتر بین دانشگاهها و ادارات خصوصاً دستگاههای تخصصی شد تا با این ارتباطات تبادل اطلاعات و تجربیات صورت گیرد .
مهندس کوهساری همچنین افزود : با واگذاری امور به بخش خصوصی یک رقابت خوب و مثبت بین ترمینالها بوجود آمده و این رقابت درون بندری موجب  کارآیی و بهره وری در بندر انزلی شده است . وی بندر انزلی را یک بندر سیتمی دانست که از زمان ورود کشتی و تخلیه و بارگیری آن تا خروج کالا همه مراحل آن سیستمی انجام می گیرد و استفاده صحیح از سیستمهای روز باعث ارتقا بهره وری گردیده است .
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان اشاره کرد : 155 میلیارد تومان پروژه  در بندرانزلی در دست ساخت داریم که شامل ساخت موج شکن ، دایکها ، اسکله ، سیلوی غلات و ... می باشد و با این ساخت و سازه ها بندرانزلی شاهد توسعه منحصر به فردی خواهد شد .
مهندس کوهساری ظرفیت تخلیه و بارگیری واقعی در بندرانزلی را 5/4 میلیون تن و ظرفیت اسمی ان را 7 میلیون تن در سال عنوان و افزود : با اجرای طرح توسعه ظرفیت واقعی بندرانزلی به 11 میلیون تن و ظرفیت اسمی آن به 17 میلیون تن درسال افزایش خواهد یافت .
در ادامه این نشست دانشجویان به بیان سئوالات ، دیدگاهها و پیشنهادات خود در خصوص طرح توسعه و نوع سازه ها پرداختند و مهندس کوهساری نیز پاسخ لازم را برای دانشجویان ارایه داد . در پایان این نشست نماینده دانشجویان از توجه و عنایت مهندس صدر معاون وزیر و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی و مهندس کبریایی معاون توسعه و تجهیز بنادر و مهندس کوهساری مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان تقدیر و تشکر نمود.

۱۸ تیر ۱۳۹۲ ۰۸:۳۸
روابط عمومی |
کد خبر : ۲۳,۶۲۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید