اصلاح ساختار اداری بنادر و ستاد، مطابق با مأموریت ها و وظایف جدید سازمان بنادر/ تشکیل کارگروهی برای استقرار نظام شایسته سالاری‌ در سازمان بنادر/ پیگیری مسائل رفاهی کارکنان در استان ها جذب ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی در بنادر کشور/ سازمان بنادر از تمامی ظرفیت‌های بخش خصوصی برای توسعه بنادر و سواحل استفاده می کند/ مهم ترین برنامه سازمان بنادر؛ توسعه پسکرانه‌ها برای فعالیت‌های تولیدی و لجستیکی است/ بسته گردشگری دریایی برای بندر فریدون کنار از سوی سرمایه گذاران آماده شده است تسریع در امور بازرگانی مشتریان و صاحبان کالا بندرامیرآباد آغاز طرح هوشمندسازی بندر چابهار از مردادماه/ یکپارچه سازی سامانه های عملیاتی بندری و دریایی سازمان بنادر الگوی تجارت در بندر چابهار به کاهش ریسک سرمایه گذاری نیاز دارد/ هیچ عاملی نباید مانع توسعه بندر اقیانوسی چابهار شود/ انتخاب بندر چابهار به عنوان پایلوت هوشمند سازی بنادر کشور/ توسعه فناوری اطلاعات در بنادر اجتناب ناپذیر است حمایت ویژه سازمان بنادر از سرمایه گذاران بخش خصوصی بندر چابهار/ ارائه تسهیلات خاص به سرمایه گذاران در حوزه گردشگری دریایی چابهار اعطای تخفیف ۴۰ درصدی هند به خدمات بندری کالاهایی که مقصد آنها از بندر چابهار باشد/ ارائه مجموعه اقدامات حمایتی برای توسعه و تسهیل ترانزیت از چابهار به مقصد کشورهای آسیای میانه و افغانستان/ اعلام آمادگی سازمان بنادر برای ایجاد دسترسی چابهار از پسکرانه ها به‌جاده ساخت انبار های جدید توسط بخش خصوصی در بندر چابهار/ احداث سیلو برای بندر چابهار از اولویت های خدمات تجاری است/ سازمان بنادر در بندر چابهار از درآمد های متعارف بندری، صرف نظر کرده است/ برقرار کردن تناسب بین ظرفیت های زیربنایی و رو بنایی بندر چابهار/ سیاست های تشویقی ویژه برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر چابهار اعلام رضایت از اقدامات انجام شده در بندر امیرآباد/ آمادگی همکاری همه جانبه سازمان بنادرجهت تسهیل روند سرمایه گذاری در بنادر موانع تأمین لجستیک در بندر چابهار را برطرف خواهیم کرد/ رقابت پذیری و کاهش هزینه ها؛ پیش نیاز تأمین بار و افزایش ترافیک بندری است
بازدید دانشجویان دانشگاه صنعتی امیر کبیر از طرح توسعه بندری انزلی

دانشجویان دانشگاه صنعتی امیر کبیر  بازدید  ازطرح توسعه  بندری انزلی از نوع ساخت و سازه و روند اجرایی طرح توسعه بندری و دریایی از نزدیک آشنا شدند .
دانشجویان سپس در نشستی تخصصی با مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان شرکت نمودند در این نشست مهندس کوهساری به اهمیت دریا و جایگاه دریا و دریانوردی در اقتصاد دنیا پرداخت و اظهار داشت : ما باید نگاه و دیدگاه خود را به دریا تغییر دهیم و سرمایه گذاری و صنایع را به بخش دریایی سوق دهیم چون با توسعه دریا محوری به توسعه کشور دست خواهیم یافت .
وی عدم توسعه دریامحوری در کشورمان را نوع دیدگاه مردم به دریا  دانست و توجه بیشتر رسانه ملی و خبرگزاریها را برای تغییر نگرش مردم به دریا و سرمایه گذاری در آن ضروری دانست .
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان خواستار ارتباط بیشتر بین دانشگاهها و ادارات خصوصاً دستگاههای تخصصی شد تا با این ارتباطات تبادل اطلاعات و تجربیات صورت گیرد .
مهندس کوهساری همچنین افزود : با واگذاری امور به بخش خصوصی یک رقابت خوب و مثبت بین ترمینالها بوجود آمده و این رقابت درون بندری موجب  کارآیی و بهره وری در بندر انزلی شده است . وی بندر انزلی را یک بندر سیتمی دانست که از زمان ورود کشتی و تخلیه و بارگیری آن تا خروج کالا همه مراحل آن سیستمی انجام می گیرد و استفاده صحیح از سیستمهای روز باعث ارتقا بهره وری گردیده است .
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان اشاره کرد : 155 میلیارد تومان پروژه  در بندرانزلی در دست ساخت داریم که شامل ساخت موج شکن ، دایکها ، اسکله ، سیلوی غلات و ... می باشد و با این ساخت و سازه ها بندرانزلی شاهد توسعه منحصر به فردی خواهد شد .
مهندس کوهساری ظرفیت تخلیه و بارگیری واقعی در بندرانزلی را 5/4 میلیون تن و ظرفیت اسمی ان را 7 میلیون تن در سال عنوان و افزود : با اجرای طرح توسعه ظرفیت واقعی بندرانزلی به 11 میلیون تن و ظرفیت اسمی آن به 17 میلیون تن درسال افزایش خواهد یافت .
در ادامه این نشست دانشجویان به بیان سئوالات ، دیدگاهها و پیشنهادات خود در خصوص طرح توسعه و نوع سازه ها پرداختند و مهندس کوهساری نیز پاسخ لازم را برای دانشجویان ارایه داد . در پایان این نشست نماینده دانشجویان از توجه و عنایت مهندس صدر معاون وزیر و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی و مهندس کبریایی معاون توسعه و تجهیز بنادر و مهندس کوهساری مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان تقدیر و تشکر نمود.

۱۸ تیر ۱۳۹۲ ۰۸:۳۸
روابط عمومی |
کد خبر : ۲۳,۶۲۵

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید