ستاد مدیریت راهبردی جهش تولید در سازمان بنادر تشکیل شد/ سیدعلایی؛ جانشین مدیرعامل در ستاد شد تخلیه و بارگیری مستمر کالاها در بنادر با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی/ کرونا؛ تاثیری بر واردات کالاهای اساسی نداشته است رشد 29 درصدی تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بنادر کشور/ رشد ۶ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر/ تهیه مدل واگذاری بنادر کوچک/ ارائه سند آمایش مراکز لجستیک در بنادر امام(ره)، چابهار، بوشهر و امیرآباد/ تدوین مدل ارزیابی و رتبه‌بندی شرکت‌های راهبری پايانه‌های بندری اطفای حریق موتور لنج باری در بندر دیلم بوشهر استمرار فعالیت شرکت های خدمات دریایی و بندری در بندر شهید رجایی منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی رشد ۱۴۰درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری کالا‌ها در بنادر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی/ عملیات تخلیه و بارگیری کالاها در بنادر بدون‌ وقفه ادامه دارد افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری بنادر به 246 میلیون تن/ رشد ظرفیت کانتینری بنادر به 7.7 میلیون TEU/ اجرای فاز سوم طرح توسعه بندر شهیدرجایی و بندر شهیدبهشتی چابهار/ بهره برداری از ۱8 دستگاه ترانستینر ساخت ایران به ارزش 21 میلیون یورو/ عقد 10 قرارداد سرمایه گذاری غیردولتی به میزان 5503 میلیارد تومان ارتقاء فناوری های ارتباطی برای تسهیل مراجعان غیر حضوری در بندر شهید باهنر تخلیه ١٩٧ هزار تن گندم در بندر امام (ره) در ١۶ روز نخست سال جاری/ 116هزار تن محموله گندم با ناوگان ریلی و جاده‌ای حمل شده است/ رشد 13 درصدی حمل و نقل ریلی کالا در بند امام(ره)
با گذشت درست یک ماه از اعلام نتایج انتخابات 24 خرداد ماه، فعالیت کارگروه های تعیین وزرا به پایان رسیده و فردا رسما به رئیس جمهور منتخب تقدیم می گردد تا وی پس از تصمیم گیری نهایی تحویل مجلس دهد.

با گذشت درست یک ماه از اعلام نتایج انتخابات 24 خرداد ماه، فعالیت کارگروه های تعیین وزرا به پایان رسیده و فردا رسما به رئیس جمهور منتخب تقدیم می گردد تا وی پس از تصمیم گیری نهایی تحویل مجلس دهد.

طی قریب یک ماه گذشته، گزینه هایی برای هر یک از وزارتخانه ها تعیین و از آنها برنامه خواسته شده و با بررسی این برنامه ها، گزینه های تصدی وزارتخانه ها معلوم شده اند. طبق  اطلاعات رسیده، گزینه های وزارتخانه های اقتصادی کابینه روحانی مشخص شده اند و برای هر وزارتخانه بین یک تا 3 نفر تعیین شده است.

برای وزارت اقتصاد، نام سید صفدر حسینی، وزیر اقتصاد دولت خاتمی و محمد نهاوندیان، رئیس اتاق بازرگانی ایران مطرح است.

گفته می شود برای بانک مرکزی هم کارگروه مربوطه مسعود نیلی، استاد دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه شریف را پیشنهاد کرده است.

با توجه به مصوبه مجلس در خصوص راه اندازی سازمان مدیریت و برنامه ریزی و بهره وری، اسحاق جهانگیری، وزیر صنایع خاتمی، محمدعلی نجفی، رئیس سازمان برنامه در دولت خاتمی و مسعود نیلی به عنوان نامزدهای اصلی مطرحند. اما از آنجایی که برای این سه نفر پست های دیگری هم در نظر گرفته شده بعید است هچکدام منتظر سازمان برنامه بمانند.

 برای وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی مرتضی بانک و علی ربیعی مطرحند؛ مرتضی بانک استاندار کرمان و معاون اداری مالی وزارت امورخارجه بوده است. علی ربیعی هم از همکاران روحانی در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و اعضای خانه کارگر است.

برای وزارت ارتباطات و وزارت علوم هم ظاهرا به محمدرضا عارف پیشنهاد شده، اما او تا کنون این سمت را قبول نکرده است. گزینه اصلی وزارت علوم توفیقی است و گزینه اصلی ارتباطات هم جهانگرد.

برای وزارت راه و شهرسازی نیز نام محسن هاشمی رفسنجانی، احمد خرم و حجت از نتایج کار کارگروه ها بیرون آمده است. البته احتمال عهده داری شهرداری تهران از سوی محسن هاشمی نیز هست. احمد خرم وزیر راه خاتمی و حجت هم مسوول سازمان میراث فرهنگی بوده است. هرچند که اسم آخوندی هم بسیار در این بخش شنیده می شود.

برای وزارت نیرو  هم همچنان  حبیب الله بیطرف، وزیر نیروی خاتمی در صدر نام هاست.

وزارت صنعت، معدن و تجارت هم احتمالا به جهانگیری یا نعمت زاده خواهد رسید.

از سوی دیگر به گزارش اقتصاد آنلاین، معاونت اول به احتمال قوی به جهانگیری خواهد رسید.

حجت هم برای سازمان میراث فرهنگی دوباره مطرح شده است و یونسی هم برای وزارت اطلاعات دوباره طرح شده است و احتمال نشستن او بر این صندلی افزایش یافته.

همچنین احتمال رفتن نجفی به آموزش و پرورش به شدت تقویت شده و اخبار واصله به اقتصاد آنلاین حاکی از آن است که نجفی هم این امر را پذیرفته است.

مجموعه این موارد نشان می دهد کابینه روحانی را بیش از همه وزرای باتجربه دولت خاتمی و هاشمی تشکیل خواهند داد.

هرچند برخی معدل سن نسبتا بالای این کابینه را ایراد دانسته اند، اما به آنها پاسخ داده شده که شرایط سخت کنونی به مدیران پخته و باتجربه نیاز دارد که می توانند با بهره گیری از هزاران کارشناس پرتحرک حاضر در وزارتخانه های مختلف، کارها را به پیش برند.

۲۸ تیر ۱۳۹۲ ۱۳:۱۲
اقتصاد آن لاین |
کد خبر : ۲۳,۸۵۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید