اختصاص یدک کش جدید به بندر امام(ره) برگزاری موفق مانور اطفاء حریق به صورت دستی در بندر بوشهر واگذاری فرصت های سرمایه گذاری از طریق مزایده/ تاکید بر حل چالش های سرمایه گذاران در بنادر با نگاه بلندمدت و حفظ منافع ملی و درچارچوب اقتصاد دریامحور/ سرمایه گذاری 19 هزار میلیاردی بخش خصوصی در بندرامیرآباد صدور مجوز ساخت اسکله گردشگری در بندر ماهشهر مانور موفق اطفای حریق مخازن مایعات نفتی در مجتمع بندری انزلی تعیین تکلیف 30 کانتینر بلاتکلیف در بندر بوشهر آغاز شد بررسی و شناسایی عوامل آلودگی ساحل کنگان ادامه دارد منابع مالی؛ حلقه مفقوده زنجیره تامین نیروی انسانی حمل‌ونقل دریایی/ ضرورت حمایت ویژه مجلس در تسهیل جذب نیرو سازمان بنادر تکریم و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان برگزار شد/ضرورت هم افزایی ارگانهای دریایی در بزرگترین استان ساحلی ایران/ بسترسازی برای گسترش زیربناهای بندرگاهی و پسکرانه‌ای "دیپلماسی اقتصادی" سیاست‌ راهبردی دولت در تجارت بین المللی/ نقش کلیدی بنادر کوچک در تامین معیشت ساحل‌نشینان/ ضرورت ارتباط هوشمندانه سازمان‌های همکار در ترانزیت کالا
بهره برداری آزمایشی از بندر نخل ناخدا
معاون توسعه و تجهیز بنادر سازمان بنادرو دریانوردی می گوید: افتتاح بخشی از فاز اول طرح توسعه بندر چابهار به دلیل مشکل ترخیص تجهیزات لایروبی به شهریورماه امسال موکول شده است.
علیرضا کبریایی به مانا گفت:با آنکه قراربود بخشی ازفاز اول طرح توسعه بندرشهیدبهشتی چابهار تا پایان تیرماه امسال افتتاح شود اما تاخیر دوماهه گمرک در ترخیص لوله ها و تجهیزات مربوط به دستگاه لایروب و به دنبال آن تاخیر در شروع عملیات لایروبی مربوطه ؛ افتتاح این فاز به تعویق افتاد.

وی با بیان اینکه برای عملیات لایروبی بندر چابهار یک دستگاه لایروب از چین خریداری شده است گفت: این لایروب هم اکنون در منطقه مستقر است و با رفع مشکل ترخیص این لوله ها که ظرف چند روز آینده انجام خواهد شد عملیات لایروبی نیز آغاز می شود .

این عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به ساخت 400 متر طول اسکله مربوط به فاز اول طرح توسعه بندرچابهار اظهار داشت :امیدواریم بخشی ازفاز اول طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار تا اواخر شهریور ماه امسال به بهره برداری برسد.

طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار در تیرماه سال 86 به ارزش 341 میلیون دلار و برای مدت هزار روز کلید خورد و با کلنگ زنی این پروژه در مردادماه این سال عملا اجرایی شد.

اجرای طرح توسعه بندرچابهار طی پنج فاز پیش بینی شد که با بهره برداری از فاز نهایی ظرفیت این بندر به 20 میلیون تن خواهد رسید

احداث یک ترمینال کانتینری شامل دو پست اسکله جمعا بطول 640 متر ، احداث سه پست اسکله چند منظوره به طول 540 متر ،لایروبی به حجم 17 میلیون متر مکعب تا عمق منفی 16 ، احیا اراضی به میزان 195 هکتار از جمله اقدامات پیش بینی شده در فاز یک طرح توسعه بندر چابهار است که طبق برنامه باید در سال 2013 به به اتمام برسد.

با بهره برداری از این فاز ظرفیت بندر چابهار از 2.5 میلیون تن فعلی به شش میلیون تن خواهد رسید.

بندر چابهار در حال حاضر دارای شش پست اسکله است که چهار پست آن اسکله نصب سریع و مربوط به سال 62 است و قرار است دو پست آن در جریان اجرای طرح توسعه جای خود را به اسکله های جدید بدهد.

معاون توسعه و تجهیز بنادر سازمان بنادرو دریانوردی درباره بهره برداری از بندر نخل ناخدا نیز که برای تیرماه امسال وعده داده شده بود اظهار داشت : هرچند برخورد با منطقه ای لجنی کار ما را در ساخت این بندر مضاعف کرد با این همه با اقدامات انجام شده ، دو پست اسکله نصب سریع این بندر آماده بهره برداری است که با افتتاح آنها تا دو هفته آینده شاهد آغاز فعالیت آزمایشی این بندر و پهلوگیری شناورهای تفریحی در آن خواهیم بود.

معاون توسعه و تجهیز بنادر سازمان بنادرو دریانوردیافزود: همزمان با این بهره برداری آزمایشی ؛طرح توسعه این بندر نیز دنبال خواهد شد.

بندرگاه چند منظوره نخل ناخدا با هدف سهولت در رفت و آمد شناورها به جزیره هرمز و بندرعباس در حال ساخت است با بهره برداری از این طرح ، ضمن کاهش ترافیک دریایی بندرشهید حقانی ؛مسیر دسترسی دریایی بندرعباس به جزیره هرمز از 19 کیلومتر به 13 کیلومتر کاهش می یابد.

* افتتاح ترمینال مسافری بندر شهید حقانی

کبریایی درمورد افتتاح ترمینال مسافری بندر شهید حقانی نیز گفت: این پروژه شامال احداث ساختمان ومحوطه سازی هم اکنون 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تااواخر مردادماه به اتمام می رسد.

این ترمینال در زیر بنای 3800 متر مربع در 2.5طبقه در حال ساخت است و شامل مراکز فروش بلیط، سالن های انتظار، نمازخانه، رستوران، کافی شاپ و مرکز استراحت است .
۱ اَمرداد ۱۳۹۲ ۱۶:۳۵
pmo |
کد خبر : ۲۳,۹۶۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید