گزارش عملکرد بندر شهیدباهنر وبنادرشرق استان  در برنامه پرس وجو
به دلیل قرار گرفتن در منطقه ای مناسب واستراتژیک وانجام عملیات چندمنظوره در بندر شهیدباهنر صاحبان کالا تمایل بیشتری به فعالیت در بندر شهیدباهنر دارند .

به گزارش روابط عمومی اداره بندر ودریانوردی شهیدباهنر؛ امینی با حضور در برنامه زنده تلویزیونی پرس وجو؛ ابتدا دقایقی را با بیان تاریخچه بندر شهیدباهنر وامکانات موجود به شرح ذیل پرداخت: در سال 1334 توسط کارشناسان، محلی برای احداث اسکله شناسایی شد که در سال 1346 در محل فعلی بندر شهیدباهنر عملیات ساخت اسکله نیز آغاز شد. هم اکنون بندر شهیدباهنر دارای 12پست اسکله می باشد که 6پست اسکله آن برای تخلیه و بارگیری کالاهای عمومی، 2پست اسکله برای عملیات نفتی وگازی و4پست اسکله هم برای عملیات مسافری وشناورهای رو رو اختصاص داده شده است.       
 همچنین این بندر چند منظوره دارای 5 انبار مسقف جهت تخلیه وبارگیری و یک ترمینال مسافری بین المللی نیز می باشد
.           

مدیر اداره بندر ودریانوردی شهیدباهنر با اشاره به قرار گرفتن در کریدور شمال وجنوب ودسترسی به هر چهار پدیده ترابری، نزدیکی به شهر، سایر اماکن مرتبط وموقعیت مناسب گفت: بندر شهیدباهنر یک بندر محلی، ملی، منطقه ای وفرا منطقه ای می باشد که قابلیت پهلو دهی انواع شناورها اعم از سنتی، کروز، تجاری با ظرفیت 40هزار تن را داراست . در ادامه گزارش که نوبت به آمار وارقام رسید امینی افزود؛ در چهارماهه نخست سال جاری عملیات کالاهای عمومی 50درصد افزایش داشته که تناژ 320هزار تنی را در این مدت تجربه کرده است .

ایشان با بیان اینکه بنادر زیرساخت های یک کشور است وبندر شهیدباهنر یک بندر چند منظوره منطقه ای وفرامنطقه ای می باشد؛ گفت: صددرصد مسافرتهای دریایی خارجی در بندر شهیدباهنر انجام می شود وصدرصد موتورلنج های حوزه شهرستان بندر عباس در این بندر پهلو می گیرند.

وی با اشاره به انجام 90الی95درصد سفرهای دریایی کشور در استان هرمزگان افزود: بندر مسافری شهیدحقانی که در مرکزیت شهرستان بندر عباس قرار دارد از سال 1387 با ورود سازمان بنادر ودریانوردی، تا کنون در مراحل گوناگونی شاهد پیشرفت های قابل توجهی نیز بوده است که شامل ترمیم موج شکن ها، احداث موج شکن، لایروبی حوضچه، راه دسترسی، شمع کوبی، محوطه سازی ، ساخت ترمینال مسافری، استفاده از شناورهای استاندارد و..... اشاره کرد که حداقل 154.500.000.000ریال هزینه در بخش ابنبه وتاسیسات شده است.

در ادامه برنامه گزارش مردمی پخش شد؛ که مسافران به استفاده از شناورهای ایمن واستاندارد، احداث سایبان درمسیر دسترسی به شناورها وبلعکس، استفاده از خودروهای نفربر برقی نیز اشاره کردند.

امینی مدیر اداره بندر ودریانوردی شهیدباهنر با اشاره به اضافه شدن 7فروند شناور مسافری دیگر به ناوگان حمل ونقل دریایی در سال جاری؛ افزود: از طریق پرداخت تسهیلات بانکی به تعاونی قایق داران بندرعباس 16فروند شناور جدید در آینده ای نزدیک به ناوگان حمل ونقل افزوده خواهد شد.

مدیر اداره بندر ودریانوردی شهیدباهنر دراین برنامه زنده  که حدود 50دقیقه به طول انجامید با اشاره به فعالیت های بنادر شرق استان؛ آمادگی سازمان بنادرودریانوردی برای استقبال از سرمایه گذاری در بنادرشرق استان هرمزگان را اعلام کرد. ودرپایان برای دریافت هرگونه انتقادات وپیشنهادات وارتباط با بندر شهیدباهنر وبنادرشرق استان شماره پیامک 3000740761 را اعلام نمود.

۳۰ اَمرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۲۵
روابط عمومی |
کد خبر : ۲۴,۶۰۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید