تقدیر از کاپیتان و‌ خدمه نفتکش اعزامی به ونزوئلا در بندر شهید رجایی تسهیل فرآیندهای صادرات از بندر خرمشهر/ تردد بیش از 30 هزار کامیون طی 3 ماهه سال جاری رشد 54 درصدی صادرات غیرنفتی در بندر انزلی تشریح اقدامات سازمان بنادر برای هوشمندسازی عملیات دریایی/ کاهش فعالیت‌ خطوط کشتیرانی بزرگ دنیا به دلیل شیوع کرونا تعمیر سیستم هیدرولیک جرثقیل ساحلی در بندر امام (ره) توسط مهندسان داخلی خدمه و کارکنان نفتکش اعزامی به ونزوئلا در بوشهر مورد استقبال قرار گرفتند تخلیه یک میلیون تن انواع کالای اساسی از بندر شهید رجایی/ 20 فروند کشتی حامل کالاهای اساسی در بندر شهیدرجایی پهلو گرفته اند علل اصلى حریق در شناورهاى سنتى/ ضعف ساختار لنج های چوبی و فایبرگلاس برای مقاومت در هنگام حریق/ جلوگیرى از حریق در شناورهاى سنتى در دستور کار سازمان بنادر/ استفاده از پمپ های بنزینی روی شناورهای سنتی ممنوع است طرح توسعه بندرچابهار فراتر از برنامه زمان‌بندی در حال اجراست عزم جدی سازمان بنادر برای استفاده حداکثری از پتانسیل داخلی جهت تأمین قطعات و تجهیزات بندری و دریایی/ آمادگی کامل سازمان بنادر برای توسعه همکاری با شرکت های دانش بنیان
افتتاح وبهره برداری آبنیه وتاسیسات خشکی بندرکنگان استان بوشهر
استان بوشهر در کنار عظیم ترین میدان گازی مستقل جهان مورد توجه فعالان اقتصادی قرار دارد و بدون تردید توجه به توسعه این استان،کشورمان را در رقابتهای منطقه ای از توان و قدرت بیشتر برخوردار میکند.

پروژه ساماندهی بخش خشکی بندر کنگان که در سواحل آن استان می­باشد با هدف تکریم ارباب رجوع، تسهیل امور مرتبط با تخلیه و بارگیری،  بهره گیری از امکانات و زیر ساختهای خشکی و دریایی موجود و نیز فراهم نمودن اماکن مناسب به منظور استقرار کارکنان بندر و ایجاد محوطه ها و تاسیسات لازم، متناسب با عملکردهای تخلیه و بارگیری، نگهداری و جابجایی و امور گمرکی از ابتدای سال 1391 در زمینی به مساحت حدود 4 هکتار و با مبلغ اولیه 21 میلیارد آغاز شد.

در این پروژه مجموعه ساختمان های اداری، گمرک،برج کنترل،آتش نشانی ، باسکول و ساختمان های جانبی ،   انبار کالاهای عمومی و محوطه های بندری ، طراحی و اجرا گردیده که در طراحی این مستحدثات استفاده حداکثری از مساحت پشت اسکله ها برای ایجاد فضاهای عملیاتی جدید مد نظر قرار گرفته شده است.

عملیات اجرائی اشاره شده شامل 2300 متر مربع انبار مسقف،  1200 مترمربع محوطه در بخش ورودی، 2500 متر مربع فضای اداری، 230 متر مربع ساختمان آتش نشانی، حدود 25000 متر مربع محوطه عملیاتی، باسکول 60تنی، تجهیز یک دستگاه ماشین آتش نشانی، تامین و نصب انشعابات، تجهیزات اداری، مخابراتی، شبکه و . . .  که در مجموع حدود 40 ملیارد ریال برای آن هزینه شده است.

با انتخاب اپراتور عملیات تخلیه و بارگیری و آغاز بهره برداری مقدماتی، این  پروژه آماده افتتاح رسمی با حضور مقامات سازمانی و استانی است .

۱۵ آبان ۱۳۹۲ ۱۴:۰۵
روابط عمومی |
کد خبر : ۲۶,۵۱۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید