اختصاص یدک کش جدید به بندر امام(ره) برگزاری موفق مانور اطفاء حریق به صورت دستی در بندر بوشهر واگذاری فرصت های سرمایه گذاری از طریق مزایده/ تاکید بر حل چالش های سرمایه گذاران در بنادر با نگاه بلندمدت و حفظ منافع ملی و درچارچوب اقتصاد دریامحور/ سرمایه گذاری 19 هزار میلیاردی بخش خصوصی در بندرامیرآباد صدور مجوز ساخت اسکله گردشگری در بندر ماهشهر مانور موفق اطفای حریق مخازن مایعات نفتی در مجتمع بندری انزلی تعیین تکلیف 30 کانتینر بلاتکلیف در بندر بوشهر آغاز شد بررسی و شناسایی عوامل آلودگی ساحل کنگان ادامه دارد منابع مالی؛ حلقه مفقوده زنجیره تامین نیروی انسانی حمل‌ونقل دریایی/ ضرورت حمایت ویژه مجلس در تسهیل جذب نیرو سازمان بنادر تکریم و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان برگزار شد/ضرورت هم افزایی ارگانهای دریایی در بزرگترین استان ساحلی ایران/ بسترسازی برای گسترش زیربناهای بندرگاهی و پسکرانه‌ای "دیپلماسی اقتصادی" سیاست‌ راهبردی دولت در تجارت بین المللی/ نقش کلیدی بنادر کوچک در تامین معیشت ساحل‌نشینان/ ضرورت ارتباط هوشمندانه سازمان‌های همکار در ترانزیت کالا
فرماندهان نیروی دریایی ارتش با رهبر انقلاب دیدار می‌کنند
فرماندهان نیروی دریایی ارتش در آستانه هفتم آذر روز نیروی دریایی ارتش، فردا با فرمانده معظم کل قوا دیدار خواهند کرد.
امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز در نشست خبری که به منظور گرامیداشت هفتم آذر، روز نیروی دریایی برگزار شد، بر اهمیت دریا و استفاده از منابع و منافع متعدد کشور در دریا تأکید کرد.

وی افزود: مقام معظم رهبری طی چند سال اخیر تأکید کرده‌اند که به بهترین شکل از منابع و منافع دریایی استفاده کنیم لذا امنیت در دریا، استفاده از این منابع و حضور در دریاهای آزاد در رأس کارهای نیروی دریایی ارتش قرار گرفته است و ما طی چند سال گذشته به صورت مستمر در دریاهای آزاد حضور داشته‌ایم و این حضور ادامه خواهد داشت.

سیاری تأکید کرد: هفته گذشته بیست و هفتمین ناوگروه نداجا پس از 95 روز دریانوردی به کشور مراجعه کرد و بیست و هشتمین ناوگروه به مأموریت خود اعزام شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به نامگذاری هفته نیروی دریایی اعلام کرد: روز اول توسعه دریامحور، روز دوم سیادت دریایی، روز سوم اقتدار معنوی، روز چهارم فناوری‌های دریایی، روز پنجم مجاهدت خاموش، روز ششم خانواده دریادل و روز هفتم راه ما راه حسین است، نامگذاری شده است.
سیاری با اشاره به مهمترین برنامه‌های نداجا در دو هفته اول آذر ماه، اظهار داشت: بازدید از آسایشگاه جانبازان، تجلیل از پیشکسوتان نیروی دریایی، افتتاح چندین پروژه در بیمارستان گلستان، تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل، تجلیل از رزمندگان و حماسه‌آفرینان، سخنرانی در نماز جمعه تهران و 38 مرکز استان و شهرستان از جمله این برنامه‌هاست.

وی ادامه داد: پرسنل و فرماندهان نیروی دریایی ارتش فردا یکشنبه به دیدار فرمانده معظم کل قوا می‌روند و از بیانات و تدابیر ایشان بهره می‌برند. همچنین همایش فرماندهان و معاونین نداجا با حضور فرماندهان ارتش روز دوشنبه برگزار می‌شود.

سیاری تأکید کرد: در روز چهارشنبه پروژه رادار «عصر» که تولید شده است، افتتاح می‌شود. رادار عصر، راداری مفید و مؤثر برای نیروی دریایی ارتش است که نتیجه خلاقیت و ابتکارات مهندسین نداجا است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه سخنانش تصریح کرد: در روز شنبه 9 آذرماه پس از صبحگاه مشترک در بندرعباس و تجلیل از حماسه‌آفرینان عملیات مروارید، ناو‌های لاوان و سیرجان به همراه چند فروند بالگرد و هواناو به بدنه نیروی دریایی الحاق می‌شوند.

وی افزود: همچنین در روز یکشنبه الحاق ناو موشک‌انداز نیزه و تبرزین و بالگرد را در بوشهر خواهیم داشت که پس از 15 سال غیر عملیاتی بودن این تجهیزات عملیاتی شده و به ناوگان نیروی دریایی می‌پیوندند.

سیاری با بیان اینکه دیدار با وابستگان نظامی یکی دیگر از برنامه‌های نیروی دریایی است، گفت: ما همچنین مراسم رونمایی از مرحله بعدی ساخت ناوشکن سهند را در برنامه کاری خود داریم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه با اشاره به عزیمت ناوگروه بیست و هشتم در روز چهارشنبه از بندرعباس گفت: این ناوگروه یکی از مهمترین ناوگروه‌های نیروی دریایی ارتش است که متشکل از ناوهای البرز و بندرعباس و به همراه بالگرد و با حضور زیردریایی یونس است.

وی ادامه داد: این ناگروه طی یک دریانوردی 70 روزه، شش هزار مایل یعنی حدود 12 هزار کیلومتر را طی خواهد کرد و یکی از سنگین‌ترین ناوگروه‌های نداجا است. این ناوگروه از دریای عمان به شرق اقیانوس هند و تا مدار 10 درجه حرکت می‌کند و سپس در یکی از بنادر هندوستان پهلو می‌گیرد از آنجا تا جنوب اقیانوس هند رفته و در سریلانکا پهلو خواهد گرفت و عرض اقیانوس هند را طی می‌کند و به خلیج عدن، تنگه باب‌المندب، دریای سرخ و بعد به سواحل عمان می‌رود و در بندر ثلاثه پهلو می‌گیرد سپس به سمت ایران حرکت می‌کند.

سیاری خاطر نشان کرد: ناوگروه بیست و هشتم در مسیر خود در محور گشت امام محمد باقر(ع) و امام جعفر صادق(ع) برای حفاظت از نفتکش‌ها حضور خواهد داشت.

وی ادامه داد: ناوگروه بیست و نهم نیز در بهمن ماه حرکت می‌کند و یا از مسیر بندرعباس، شمال اقیانوس هند، تنگه مالاکا به اقیانوس آرام و دریای چین می‌رود و یا از طریق خلیج عدن، دریای سرخ، کانال سوئز، دریای مدیترانه به اقیانوس اطلس خواهد رفت البته امکان دارد این ناوگروه از یک مسیر دیگر قاره آفریقا را از جنوب دور بزند و مستقیم به اقیانوس اطلس ورود کند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه نداجا به صورت مستقیم با دزدان دریایی مقابله می‌کند، گفت: وقتی دزدان دریایی می‌گویند پول را به حساب فلان کشور واریز کنید یعنی اینکه تجهیزاتشان را هم از برخی کشورها می‌گیرند. کشورهایی که منافعشان در ناامن‌ بودن منطقه است.

سیاری با اشاره به مذاکره دولتمردان با کشورهای غربی گفت: نیروهای مسلح و نیروی دریایی ارتش در بحث آمادگی رزمی فقط کار آمادگی را انجام می‌دهد و به دنبال بالا بردن توان رزمی خود هستند و برقراری ارتباط و انجام رزمایش با کشورهای منطقه و یا فرامنطقه‌ای در ستاد کل نیروهای مسلح و فرماندهی ارتش تصمیم‌گیری می‌شود.

سیاری در خصوص دیدار با فرماندهان کشورهای دیگر اظهار داشت: چندی پیش در نمایشگاهی دریایی در سن‌پترزبورگ روسیه شرکت کردیم و دیدارهایی با فرماندهان کشورهای دیگر داشتیم که به خواست آنها بود از جمله جانشین فرمانده نیروی دریایی آلمان، جانشین وزیر دفاع هلند، فرماندهان نیروی دریایی لهستان، یونان، پاکستان و ... که این دیدارها در خصوص تأمین امنیت آب‌های بین‌المللی بود.

وی در پایان تأکید کرد: نیروی دریایی ارتش ایران عضو رسمی گردهمایی فرماندهان نیروی دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند است که به صورت دو سالانه برگزار می‌شود.


۲ آذر ۱۳۹۲ ۱۴:۱۷
pmo |
کد خبر : ۲۶,۸۸۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید