تشریح فعالیت‌های سرمایه‌گذاری در بندر امام (ره) / تعهد 29 هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی برای مکانیزه سازی پایانه‌های تخلیه و بارگیری غلات بندر امام (ره) تعمیرات اساسی و زیرآبی ۹ فروند شناور در دستور کار اداره کل بنادر و ‌دریانوردی هرمزگان/ بازگشت شناور "هادی یک"به چرخه خدمات دریایی/ تعمیر و الحاق بیش از 20 فروند شناور در سال گذشته ایجاد داشبوردهای مدیریتی و شاخص های کلیدی عملکرد در سازمان بنادر/ شاخص های کلیدی عملکرد بندری و دریایی پایش می شود نامه ایران به سازمان بین المللی دریانوردی در اعتراض به راهزنی یونان/ توقیف کشتی نفتکش MT Lana در بندر کاریستوس توسط آمریکا و یونان نقض آشکار قوانین‌ بین‌المللی است/ دولت یونان برای آزادی کشتی همکاری کند قرارداد کار دریانوردان؛ گام نخست در تسهیل فرآیند استخدام آنان/ راه‌اندازی «سامانه متمرکز کاریابی دریایی» در دستورکار/ فرآیند استخدام دریانوردان شناورهای زیر ۳۰۰۰ تن شفاف نیست نصب کد شناسایی علایم کمک ناوبری بندر چابهار اعتراض انجمن حفاظت از محیط زیست کاریستوس یونان به توقیف نفتکش حامل نفت ایران/ محیط زیست کاریستوس نباید بهای سنگین گزینه های سیاسی دولت یونان را پرداخت کند/ نفتکش باید فورا بندر کاریستوس را ترک‌ کند سوخت کم‌سولفور نیم درصد برای ناوگان ملی دریایی تامین شد/ برنامه‌ریزی برای توسعه ساحل و فراساحل سوخت‌رسانی در بندر سلخ در جزیره قشم بیانیه سازمان بنادر درباره توقیف بار کشتی ایرانی در آب‌های یونان/ اقدام یونانی‌ها؛ دزدی دریایی و برخلاف موازین بین‌المللی است/ دولت یونان فورا به تعهدات بین‌المللی خود عمل کند زیرساخت بانکرینگ در بندر چابهار ایجاد می‌شود/ توزیع روزانه ۱۲۰۰ تن سوخت‌ کم‌سولفور به ناوگان ملی از سایت بندر شهید رجایی
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: هشت طرح بندری در این استان آماده بهره برداری است که 641 میلیارد ریال برای این طرح ها سرمایه گذاری شده است.
فتح الله خوشبختی امروز یکشنبه در نشست با استاندار بوشهر افزود: این طرح ها به زودی و در بندرهای بوشهر، کنگان، عسلویه، دیر، گناوه، دیلم و خارک به بهره برداری می رسند.

وی بیان کرد:ساختمان ثبت شناوران وامور دریانوردان بندربوشهر، تاسیسات زیربنایی و تجهیزات بندری بوشهر، ساختمان اداری، برج کنترل ترافیک دریایی، آتش نشانی بندر کنگان، ساخت تجهیزات انبار فنی و ملزومات بندر بوشهر، تجهیزات مخابراتی بنادر بوشهر و عسلویه، جرثقیل تلسکوپی هیدرولیکی بویه گذار بوشهر، چهار دستگاه ماشین آتش نشانی بندر دیلم، گناوه، دیر و کنگان از جمله طرح های در آستانه بهره برداری هستند.

خوشبختی اظهارکرد: 124 تاسیسات دریایی در استان بوشهر فعال است و 17 موج شکن چند منظوره دراستان بوشهر ایجاد شده که برای تکمیل موج شکن های در دست ساخت به 640 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی گفت:استان بوشهر 11 بندر تجاری و 15 اسکله تجاری دارد که با ظرفیت هایی بین پنج تا 30 هزار تن در مناطق مختلف استان بوشهر فعال هستند.

خوشبختی ادامه داد: 44 خط کشتیرانی خارجی در استان بوشهر فعال است و کل شناورهای استان بوشهر 9هزار و 770 فروند است که 6هزار و 780 فروند آن در حال فعالیت هستند.

مدیر کل فرودگاه های استان بوشهر نیز در این نشست گفت: سامانه آی ال اس فرودگاه بوشهر که نقش تعیین کننده ای در نشست و برخاست پروازهای این فرودگاه در هر شرایط آب و هوایی دارد خریداری شده است که با تخصیص اعتبار مورد نیاز بزودی به بوشهر منتقل و در فرودگاه این شهر نصب خواهد شد.

عباس محمدی افزود: برای خرید این سامانه 45 میلیارد ریال اعتبار سرمایه گذاری شده است و استاندار بوشهر با تخصیص 10 میلیارد ریال، کمبود اعتبار این طرح را تامین کرد که به زودی در فرودگاه بوشهر نصب می شود.

وی بیان کرد: با راه اندازی آی ال اس در فرودگاه بوشهر پروازها در هر شرایط آب و هوایی برقرار خواهد بود.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان بوشهر نیز دراین نشست گفت: 90درصد حمل و نقل مسافر و کالا دراستان بوشهر از طریق جاده های زمینی انجام می شود.

حمیدرضا علم افزود: ناوگان حمل و نقل مسافر و کالادر استان بوشهر جوان است و استان بوشهر جوان ترین ناوگان اتوبوسی را در کشور داراست به گونه ای که متوسط عمر ناوگان اتوبوسی در این استان پنج سال است.

وی ادامه داد: جاده های استان بوشهر از پرترددترین جاده ها در کشور محسوب می شود و به طور متوسط در مسیر بوشهر- برازجان در 24 ساعت 32 هزار تردد صورت می گیرد و در محور برازجان- گناوه در شبانه روز 15 هزار تردد انجام می شود


۲۴ آذر ۱۳۹۲ ۱۶:۰۷
pmo |
کد خبر : ۲۷,۳۸۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید