عمان به موافقتنامه چابهار افزوده می‌شود لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با سرعت بیشتر ادامه می یابد مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر معارفه شد رونق بنادر کشور با توسعه دریامحور محقق می شود/ تربیت جوانان متخصص در اولویت سازمان بنادر و دریانوردی پیشرفت۹۰ درصدی عملیات لایروبی اسکله های بندر آبادان برگزاری موفق مانور همزمان مهار نشتی گاز آمونیاک و اطفائ حریق در بندر بوشهر کاربرد بویه ساخت داخل در حوضچه بندر شهید رجایی با موفقیت آزمایش شد/ طراحی و ساخت 101 فروند علائم کمک ناوبری بااتکا به توان داخلی قزاقستان خواستار افزایش همکاری ‌های بندری با ایران شد/ ایران می‌تواند هاب بزرگ ترانزیتی منطقه باشد/ امکان ترانزیت ۶ میلیون تن کالا به صورت ریلی به ایران دیدار مقامات بندری و ریلی قزاقستان با معاون بندری سازمان بنادر/ ایران هیچ محدودیتی در حوزه کانتینری ندارد/ ۲پیشنهاد ایران به هیات قزاق برای افزایش همکاری‌های بندری/ کاهش قابل توجه قیمت تمام شده ترانزیت از ایران برای قزاقستان چالش کمبود نیروی انسانی متخصص دریایی به راهکارهای اجرایی نیاز دارد/ برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی مجدد قانون بورسیه برای رشته‌های دریایی و دریانوردی/ اشاعه فرهنگ دریایی از طریق رسانه‌ها و درج مطالب در کتاب‌‌های درسی
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: هشت طرح بندری در این استان آماده بهره برداری است که 641 میلیارد ریال برای این طرح ها سرمایه گذاری شده است.
فتح الله خوشبختی روز یکشنبه در نشست با استاندار بوشهر افزود: این طرح ها به زودی و در بندرهای بوشهر، کنگان، عسلویه، دیر، گناوه، دیلم و خارک به بهره برداری می رسند.

وی بیان کرد:ساختمان ثبت شناوران وامور دریانوردان بندربوشهر، تاسیسات زیربنایی و تجهیزات بندری بوشهر، ساختمان اداری، برج کنترل ترافیک دریایی، آتش نشانی بندر کنگان، ساخت تجهیزات انبار فنی و ملزومات بندر بوشهر، تجهیزات مخابراتی بنادر بوشهر و عسلویه، جرثقیل تلسکوپی هیدرولیکی بویه گذار بوشهر، چهار دستگاه ماشین آتش نشانی بندر دیلم، گناوه، دیر و کنگان از جمله طرح های در آستانه بهره برداری هستند.

خوشبختی اظهارکرد: 124 تاسیسات دریایی در استان بوشهر فعال است و 17 موج شکن چند منظوره دراستان بوشهر ایجاد شده که برای تکمیل موج شکن های در دست ساخت به 640 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی گفت:استان بوشهر 11 بندر تجاری و 15 اسکله تجاری دارد که با ظرفیت هایی بین پنج تا 30 هزار تن در مناطق مختلف استان بوشهر فعال هستند.

خوشبختی ادامه داد: 44 خط کشتیرانی خارجی در استان بوشهر فعال است و کل شناورهای استان بوشهر 9هزار و 770 فروند است که 6هزار و 780 فروند آن در حال فعالیت هستند.

مدیر کل فرودگاه های استان بوشهر نیز در این نشست گفت: سامانه آی ال اس فرودگاه بوشهر که نقش تعیین کننده ای در نشست و برخاست پروازهای این فرودگاه در هر شرایط آب و هوایی دارد خریداری شده است که با تخصیص اعتبار مورد نیاز بزودی به بوشهر منتقل و در فرودگاه این شهر نصب خواهد شد.

عباس محمدی افزود: برای خرید این سامانه 45 میلیارد ریال اعتبار سرمایه گذاری شده است و استاندار بوشهر با تخصیص 10 میلیارد ریال، کمبود اعتبار این طرح را تامین کرد که به زودی در فرودگاه بوشهر نصب می شود.

وی بیان کرد: با راه اندازی آی ال اس در فرودگاه بوشهر پروازها در هر شرایط آب و هوایی برقرار خواهد بود.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان بوشهر نیز دراین نشست گفت: 90درصد حمل و نقل مسافر و کالا دراستان بوشهر از طریق جاده های زمینی انجام می شود.

حمیدرضا علم افزود: ناوگان حمل و نقل مسافر و کالادر استان بوشهر جوان است و استان بوشهر جوان ترین ناوگان اتوبوسی را در کشور داراست به گونه ای که متوسط عمر ناوگان اتوبوسی در این استان پنج سال است.

وی ادامه داد: جاده های استان بوشهر از پرترددترین جاده ها در کشور محسوب می شود و به طور متوسط در مسیر بوشهر- برازجان در 24 ساعت 32 هزار تردد صورت می گیرد و در محور برازجان- گناوه در شبانه روز 15 هزار تردد انجام می شود.
۲۵ آذر ۱۳۹۲ ۰۹:۳۹
pmo |
کد خبر : ۲۷,۴۰۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید