فرآیند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی از بنادر شرایط مطلوبی دارد/ شیوع ویروس کرونا تجارت جهانی را تحت تاثیر قرار داده است/ تشریح مشکلات اصلی واردکنندگان کالا به کشور نجات ۵ ماهیگیر توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر مکاتبات اعتراض آمیز با IMO و ITF در پی تهدید پنج نفتکش ایرانی از سوی آمریکا/ درخواست اجماع عمومی و برخورد پیشگیرانه در قبال مواضع خصمانه آمریکایی ها/ نباید ایمنی دریانوردان از سوی هیچ کشوری تهدید شود/ اقدام آمریکایی ها از نظر تجاری، حقوق بین الملل و حقوق صنفی قانونی نیست عملکرد بسیار خوب بنادر در واردات کالاهای اساسی/ اعلام کالاهایی که نباید رسوب شده اتلاق شوند/ تشریح چالش های ترخیص کالا/ فعالیت ۲۴ ساعته دستگاه‌های متولی در حوزه واردات کالاهای اساسی در بنادر ثبت ساختمان قدیم اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر در فهرست آثار ملی/ موزه دریا و تاریخ دریانوردی ایجاد می شود رشد ۵۴ درصدی تخلیه و بارگیری در بندر چابهار/ خروج روزانه ۸۰۰ کامیون به صورت حمل یکسره از بندر چابهار/ واردات کالای اساسی از طریق بندر چابهار ۹ برابر شد نامه ایران به سازمان بین‌المللی دریانوردی درباره تهدید اخیر آمریکا راه‌اندازی سامانه شبیه ساز دینامیکی ترانزیت در بندر امیرآباد عملکرد مطلوب بنادر در گرو زنجیره لجستیکی متناسب با ظرفیت تخلیه و بارگیری است آغاز تعمیرات اساسی شبکه برق رسانی به مکنده های غلات بندر شهید رجایی/ افزایش راندمان بهره وری تجهیزات تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهید رجایی
گزارش از بازدید های دریایی و هوایی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در خوزستان
محمد سعید نژاد در دومین سفر کاری پس از بازدید هفته گذشته اش از بنادر هرمزگان ، در واپسین روزهای ماه آذر به خوستان رفت و شرایط و ویژگی های بنادر این استان را مورد ارزیابی قرار داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در سفر 2 روزه اش به بنادر خوزستان که با هدف آشنایی از امکانات و قابلیت های این بنادر و نقش آنها در پیشبرد اهداف توسعه اقتصادی کشور صورت گرفت ، بازدید دریایی از اروند و سفر دریایی از آبادان تا خرمشهر و ارزیابی از موقعیت کلی بنادر ایران در مرز عراق در بازدید هوایی توسط هلیکوپتر را نیز در برنامه اش گنجاند تا با دست پر از سفر جنوب به تهران برگردد.

روز اول ؛ دیدن از پروژه شناورسازی مغروقه در اروند رود

مهندس سعید نژاد بازدید از بنادر خوزستان را از بندر آبادان آغاز کرد و  به آبراه اروند رود رفت  تا در اولین برنامه کاری ، بندر آبادان تا بندر خرمشهر را به وسیله شناور بازدید کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی ، سعید نژاد در این مسیر دریایی از چند پروژه شناورسازی مغروقه در اروند رود نیز دیدن کرد .

معاون وزیر راه سپس با حضور در پایانه مسافری دریایی خلیج فارس، بزرگترین پایانه مسافری دریایی خاورمیانه از نزدیک در جریان حرکت کشتی مسافری بندر خرمشهر کویت قرار گرفت.

وی همچنین از شانتینگ یارد و پایانه ریلی بندر خرمشهر، اسکله ها و پسکرانه ها و اراضی پشتیبانی، آزمایشگاه های همکار استاندارد و شرکت تأسیسات دریایی بعنوان بزرگترین سرمایه گذار در بندر خرمشهر بازدید کرد.

روزدوم ؛ بازدید هوای از منطقه ویژه اقتصادی بندری

مهندس سعید نژاد، معاون وزیرراه وشهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی پس ازبازدید ازبنادرآبادان و خرمشهر، طی دومین روزسفرخود به بنادراستان ازمنطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی (ره) و بنادرسجافی و شادگان بازدید به عمل آورد .

بر اساس این گزارش ، مهندس سعید نژاد معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی طی دومین روز از سفرخود به بنادراستان خوزستان ، از پروژه های سرمایه گذاری شرکت های خدمات دریایی و بندری سینا، کیوان انرژی، شکرنوین و روغن نوید خلیج فارس نیز در اراضی پشتیبانی منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی (ره) بازدید نمود.

وی همچنین درادامه این بازدید به اتفاق مهندس ایدنی مدیرکل بنادراستان خوزستان ازبندرامام خمینی (ره) ، سجافی ، ایستگاه راهنمایان ، بندرچویبده ، بندراروند و بندرشادگان بازدید هوایی به عمل آوردند.

مهندس سعید نژاد، درادامه ی بازدید خود از منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) ضمن ارزیابی مثبت رشد و توسعه این مجتمع بندری با توجه به تاثیر مشارکت و میزان جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی در توسعه و رشد آن ،نقش و جایگاه بنادر استان را در پیشبرد اهداف توسعه اقتصادی کشور بسیار مهم و تاثیرگذار عنوان کرد.

ادای احترام به شهدای گمنام عملیات والفجر 8

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی و هیات همراه ، در این سفر طی این سفر همچنین در محل یادمان شهدای والفجر هشت در ساحل اروند رود حضور یافت و ضمن ادای احترام به یادمان شهدای گمنام عملیات والفجر هشت ، یاد دلاور مردی ها و رشادت های شهدای دوران ی دفاع مقدس را که جانانه در مقابل ارتش متجاورز حزب بعث از آب و خاک ایران اسلامی دفاع کردند، گرامی داشت .

 

1

۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۱۶:۰۰
روابط عمومی |
کد خبر : ۲۷,۴۹۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید