حمل ریلی بیش از ۵ هزار تن کالای اساسی از بندر امیرآباد برای نخستین بار تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی از بندر شهید رجایی از مرز ۸,۵ میلیون تن گذشت/ صادرات ۱.۷ میلیون تن انواع فرآورده نفتی از بندر شهید رجایی/ تردد ۵۸۳ فروند کشتی در بندر شهید رجایی اجرای طرح مدیریت یکپارچه سواحل سیستان و بلوچستان انتقال ۳میلیون کالای اساسی از بندرامام(ره) به نقاط مختلف کشور / افزایش بارگیری کالای کانتینری صادراتی از بندر امام(ره) یادداشت/ به ۴دلیل منع تردد کشتی های تحت پرچم ایران برخلاف قوانین بین المللی است انتشار بین‌المللی چهار چارت دریایی جدید از آب‌های خلیج فارس و دریای خزر صدور دستور رسیدگی حقوقی دبیرکل آیمو در پاسخ به اعتراض مدیرعامل سازمان بنادر در خصوص تهدیدات دریانوردی آمریکا/ راستاد: نباید ایمنی دریانوردان از سوی هیچ کشوری تهدید شود/ تهدیدات آمریکا خلاف موازین صنفی، تجاری و حقوق بین الملل است / قدردانی دبیرکل آیمو از اقدامات سازمان بنادر ایران در دوران شیوع کرونا تولید سوخت سبک و سنگین کم گوگرد برای مصرف ناوگان دریایی در پالایشگاه های کشور/ تطبیق ناوگان تجاری دریایی ایران با الزامات بین المللی مصرف سوخت کم گوگرد/ افزایش ظرفیت تولید و امکان تأمین سوخت برای متقاضیان خارجی ورود سومین محموله گندم اهدایی هند به افغانستان از بندر چابهار/ انتقال سریع محموله ترانزیتی از بندر چابهار آغاز برگزاری آزمون های سراسری شایستگی دریانوردی به صورت آنلاین
مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان
طی مراسمی که با حضور معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادرو دریانوردی، معاونین و اعضای شورای اداری بندر شهید رجایی برگزار شد، "سیدعلی استیری" سکان هدایت اداره کل بنادرو دریانوردی هرمزگان را به دست گرفت.

به گزارش روابط عمومی ، در ابتدای مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی که روز سه شنبه (اول بهمن ماه 92) در سالن کنفرانس ساختمان مرکزی این مجتمع بندری برگزار شد، "دکتر علی جهاندیده" عضو هیأت عامل و معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی کشور ضمن بیان مطالبی در زمینه اهمیت صنعت حمل و نقل دریایی و نقش این بخش در شکوفایی اقتصاد ملی به جایگاه و تاثیر بندر شهید رجایی در حمل و نقل دریایی کشور اشاره کرد.

جهاندیده در ادامه؛ ضمن تقدیر از فعالیت و زحمات دلبری مدیرکل سابق بنادر و دریانوردی هرمزگان، سید علی استیری را به عنوان سرپرست جدید این اداره کل معرفی نمود.

وی از استیری به عنوان چهره ای نام آشنا در حوزه دریایی و بندری کشور یاد کرد که در سطوح مختلف مدیریتی بندر شهید رجایی سوابق درخشانی دارد و به تعبیری پدر معنوی این بندر محسوب می شود.

معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی کشور با بیان اینکه مدیریت در بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری کشور کاری سخت و طاقت فرساست افزود: انتخاب مدیر کل برای این بندر نیازمند دقت نظر بیشتر جهت تعیین مناسبترین گزینه است لذا تا آن زمان، برای اداره این بندر بزرگ و حیاتی ایشان بعنوان سرپرست منصوب شده اند.

وی خاطرنشان کرد: ما در سازمان بنادر و دریانوردی همه در هر سمت و جایگاه باشیم، به یک جهت پارو می زنیم؛ حال ممکن است ناخدا و ملوان کشتی عوض شود اما به هیچ وجه جهت حرکت تغییر نمی کند و عقبگرد نیز نداریم. ممکن است که موجی هم به پهلوی کشتی بخورد و اندکی سرعت را کند نماید اما سرمنزل مقصود رسیدن سازمان به ساحل سربلندی و افتخار است.

در ادامه این نشست، "حمیدرضا دلبری" مدیرکل سابق بنادرو دریانوردی هرمزگان طی سخنانی مهم ترین رسالت در پذیرش مسولیتهای دولتی را حرکت در مسیر خدمت رسانی مطلوب به بندگان خدا دانست.

دلبری از پیگیری وضعیت اراضی 2400 هکتاری منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی و بستر سازی برای ایجاد شهر لجستیکی در جوار این بندر، آغاز مطالعات مربوط به ساماندهی ترمینال مواد معدنی و ساخت مخازن و 2 پست اسکله جدید نفتی در بندر خلیج فارس بعنوان بخشی از اقدامات صورت گرفته در مدت مدیریت خود در اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان یاد کرد.

مدیرکل سابق بنادرو دریانوردی هرمزگان در پایان سخنان خود از تمامی مدیران و کارکنان این اداره کل و مجتمع بندری شهید رجایی که در طول این مدت در انجام امور محوله تلاشهای شایانی داشته و از هیچ کوششی فرو گزاری نکردند قدردانی کرد.

"سیدعلی استیری" که با حفظ سمت عضویت هیات عامل و معاونت امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، سرپرستی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان را عهده دار شده است، ضمن عرض تبریک به مناسبت اعیاد ربیع الاول بندر شهید رجایی را دروازه طلایی اقتصادی ایران در زمینه صادرات، واردات و ترانزیت توصیف کرد که مشکلات و مسائل مربوط به آن نسبت به سایر بنادر کشور بسیار متفاوت است.

وی با تأکید بر اینکه در تغییرات مدیریتی نباید مسائل جاری بندر دچار وقفه شود و امور مدیریتی با تفویض اختیارات همچون دوره سابق تداوم خواهد داشت، اضافه کرد: ماه بهمن فرصت مناسبی برای ایجاد آمادگی لازم در بنادر مسافری برای خدمت رسانی به مسافران دریایی است؛ زیرا تراکم اول مسافرت های دریایی تعطیلات آخر سال را در ایام مبارک دهه فجر شاهد هستیم و این ده روز آزمایشی برای ایام نوروز محسوب می شود.

وی از برگزاری نشست آتی ستاد مسافرت های دریایی کشور طی روزهای آینده به میزبانی استان هرمزگان خبر داد و در ادامه افزود: مسائل بنادر هرمزگان شامل مباحثی تخصصی، ملی و فراملی است و هر اتفاقی تاثیر خود را در استان، کشور و منطقه خواهد گذاشت.

سرپرست اداره کل بنادرو دریانوردی هرمزگان در جمع بندی اظهارات خود خواستار حفاظت و حراست از اراضی پسکرانه 2400 هکتاری بندر شهید رجایی و همچنین افزایش بودجه و امکانات این بندر شد.

در پایان این نشست، از زحمات حمیدرضا دلبری با اهدای لوح یادبود از طرف اعضای شورای اداری بندر شهید رجایی تقدیر و حکم انتصاب "سید علی استیری" نیز قرائت شد

لازم به ذکراست، در بخشی از متن حکم مهندس "محمد سعیدنژاد" مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی خطاب به "سیدعلی استیری" عضو هیأت عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادرو دریانوردی چنین آمده است:"با توجه به اهمیت اجرای سیاست های حاکمیتی سازمان در بندر شهید رجایی و لزوم ساماندهی و برنامه ریزی جهت ایجاد زمینه های توسعه و رفع انحصار در فعالیت های کانتینری، همچنین جذب شرکت ها و خطوط کشتیرانی بین المللی و از طرف دیگر مدیریت و اعمال نظارت و راهبری تامین شرایط ایمن عبور و مرور و تردد شناورهای مسافری در پایان سال جاری، با حفظ مسئولیت به سرپرستی اداره کل بنادرو دریانوردی استان هرمزگان منصوب می گردید."

 

۲ بهمن ۱۳۹۲ ۱۳:۳۷
روابط عمومی |
کد خبر : ۲۷,۷۲۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید