20 میلیارد دلار طی 4 سال در پروژه‌های ریلی و بندری سرمایه گذاری می شود/ سیاست راهبردی وزرات راه برای استفاده از ظرفیت ترانزیتی و لجستیکی کشور نگرش نهادها و سازمان‌ها باید از اقتصاد زمینی به اقتصاد دریامحور تغییر کند/ سیاست جدی مجلس برای پررنگ کردن نقش دریا در برنامه هفتم و بودجه ۱۴۰۲ صنعت دریایی کشور، هرگز، حرکت رو به عقب نداشته است/ برنامه‌ریزی برای به‌کارگیری تکنولوژی‌های جدید در لجستیک و هوشمندسازی بنادر وضعیت دریایی کشور با قانون مدیریت خدمات کشوری منجمد شده است/ مشکل نیروی انسانی حوزه دریایی در برنامه هفتم توسعه و قانون بودجه 1402 حل شود/ سازمان بنادر به عنوان محور دریایی باید اختیار عمل داشته باشد اقتدار آینده کشورها به مدیریت دریا، بستگی دارد/ امنیت غذایی به امنیت دریا گره خورده است ضروت حمایت ویژه دولت و مجلس از مقوله دریا/ اقتصاد دریایی، گره گشای اقتصاد کشور است/ روی ایجاد بندر راهبردی جاسک تمرکز کنیم توسعه دریانوردی می‌تواند اقتصاد ایران را به ثبات برساند/ نیروی متخصص و نوسازی ناوگان ۲ عامل اصلی توسعه دریانوردی کشور/ دریانوردی زودبازده‌ترین مسیر سرمایه گذاری در اقتصاد دنیا است با حضور وزیر راه و شهرسازی از دریاییان نمونه کشور قدردانی شد/ اسامی 42 دریایی نمونه در سال 1401 یک افسر ارشد دریایی کشور : دریانوردی؛ شغلی مقدس، سخت و مظلومانه است/ توسعه ناوگان حمل‌ و نقل دریایی، موقعیت دریانوردی کشور را ارتقاء می‌بخشد تخلیه و بارگیری 23 میلیون تن کالای نفتی و غیرنفتی در بندر امام (ره) / افزایش 65 درصدی ترانزیت خارجی، 57 درصدی ترانشیپ و 27 درصدی کابوتاژ در بندر امام خمینی طی بازه زمانی شش ماهه
بازدید رییس جمهور از بزرگترین بندر تجاری ایران
رییس جمهور و هیأت همراه دقایقی پیش از بخش های مختلف مجتمع بندری شهید رجایی به عنوان دروازه طلایی اقتصاد ایران بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، دکتر حسن روحانی در نخستین روز از سفر به استان هرمزگان، عصر امروز(سه شنبه، ششم اسفندماه) با حضور در قلب پایتخت اقتصادی ایران از امکانات و قابلیت های مجتمع بندری شهید رجایی، کشتی های داخلی و خارجی پهلو گرفته در اسکله ها و عملیات تخلیه و بارگیری کالا در این مجتمع بندری بازدید کرد.

دکتر "عباس آخوندی" وزیر راه و شهرسازی و مهندس "محمد سعید نژاد" معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور و جمعی از مسئولان استانی، از جمله مقاماتی بودند که رئیس جمهور را در جریان این بازدید همراهی می کردند.

اراضی پشتیبانی، پایانه کالاهای کانتینری و فازهای1،2 طرح توسعه این مجتمع بندری از جمله بخش های بزرگترین بندر تجاری ایران بود که مورد بازدید عالی ترین مقام اجرایی کشور قرار گرفت.

تشریح طرح های توسعه ای برای تبدیل شدن این مجتمع بندری به قطب حمل و نقل ترکیبی کشور و منطقه و تبیین آخرین اقدامات صورت گرفته برای جذب خطوط جدید کشتیرانی بین المللی از دیگر برنامه های این بازدید یکساعته است.

اتخاذ تصمیمات مهم برای صنعت حمل و نقل دریایی هرمزگان

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی اداره کل بنادرو دریانوردی هرمزگان، رییس جمهور در جریان سخنرانی صبح امروز خود در جمع مردم بندرعباس یکی از اهداف دولت تدبیر وامید را شکوفایی سواحل جنوب خلیج فارس و دریای عمان دانست و گفت: در این سفر برای توسعه صنعت حمل و نقل دریایی، فولاد و کشتی سازی هرمزگان تصمیمات مهمی گرفته می شود.

وی با تأکید بر ضرورت احیای سواحل استان هرمزگان بویژه سواحل مکران بیان کرد: جاسک در آینده ای نزدیک به بندری مهم در منطقه تبدیل خواهد شد. برهمین اساس، یکی از تصمیمات مهم دولت یازدهم احداث بزرگ راه بندرعباس به جاسک است که بخشی از آن انجام شده و سال آینده بقیه بودجه آن تامین می شود.

افزایش ظرفیت بندر شهید رجایی از 80 میلیون تن به 100 میلیون تن

روحانی در جمع مردم بندرعباس گفت: ظرفیت بنادر استان هرمزگان بویژه بندرشهید رجایی و باهنر توسعه می یابد و ظرفیت آن از 80 میلیون تن به بالای 100 میلیون تن تا سال آینده افزایش می یابد.

رئیس جمهور در سفر به پایتخت اقتصادی ایران اعلام کرد: با توسعه ظرفیت های بنادر تجاری هرمزگان به ویژه بندر شهید رجایی طی دولت یازدهم، اقتصاد استان هرمزگان به طور کامل متحول خواهد شد.

رئیس جمهور تأکید کرد: هدف دولت آحیای سواحل و تبدیل کالاها به محصولات ارزشمند برای صادرات است که موجبات تحول در هرمزگان و کشور را فراهم خواهد کرد.

لازم به ذکر است، مجتمع بندری شهید رجایی با ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه 88 میلیون تن کالا، بیش از 60 درصد صادرات و واردات و 70 درصد ترانزیت بنادر کشور را برعهده دارد. این مجتمع بندری با 18 دستگاه جرثقیل دروازه ای(گنتری کرین) و 4800 هکتار محدوده عملیاتی و پس کرانه، تخلیه و بارگیری 90 درصد کالاهای کانتینری کشور را انجام می دهد.

واحد اطلاعات و اخبار/ مهدی ده دار

۶ اسفند ۱۳۹۲ ۱۷:۱۸
کد خبر : ۲۸,۰۵۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید