افزایش سرعت تخلیه کالا‌های اساسی در بندر بوشهر / الزام رعایت دستورالعمل‌ های بهداشتی در تخلیه و بارگیری کالا تردد به جزیره ابوموسی با رعایت دقیق الزامات بهداشتی / شناورها با ۵۰ درصد ظرفیت به ابوموسی سفر می کنند ارتقاء سطح ایمنی دریانوردی در آبراه های تحت حاکمیت ایران و ناوگان تحت پرچم/ ثبت الکترونیکی ورود و خروج شناورهای مسافری در سال ۹۹/ بهبود سطح پیشگیری و مقابله با آلودگی محیط زیست دریایی ناشی از شناورها و تاسیسات بندری فرآیند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی از بنادر شرایط مطلوبی دارد/ شیوع ویروس کرونا تجارت جهانی را تحت تاثیر قرار داده است/ تشریح مشکلات اصلی واردکنندگان کالا به کشور نجات ۵ ماهیگیر توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر مکاتبات اعتراض آمیز با IMO و ITF در پی تهدید پنج نفتکش ایرانی از سوی آمریکا/ درخواست اجماع عمومی و برخورد پیشگیرانه در قبال مواضع خصمانه آمریکایی ها/ نباید ایمنی دریانوردان از سوی هیچ کشوری تهدید شود/ اقدام آمریکایی ها از نظر تجاری، حقوق بین الملل و حقوق صنفی قانونی نیست عملکرد بسیار خوب بنادر در واردات کالاهای اساسی/ اعلام کالاهایی که نباید رسوب شده اتلاق شوند/ تشریح چالش های ترخیص کالا/ فعالیت ۲۴ ساعته دستگاه‌های متولی در حوزه واردات کالاهای اساسی در بنادر ثبت ساختمان قدیم اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر در فهرست آثار ملی/ موزه دریا و تاریخ دریانوردی ایجاد می شود رشد ۵۴ درصدی تخلیه و بارگیری در بندر چابهار/ خروج روزانه ۸۰۰ کامیون به صورت حمل یکسره از بندر چابهار/ واردات کالای اساسی از طریق بندر چابهار ۹ برابر شد نامه ایران به سازمان بین‌المللی دریانوردی درباره تهدید اخیر آمریکا
معاون سازمان بنادر و دریانوردی: مدیریت منابع مالی راه درمان بنادر کشور است
معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی کشور با بیان اینکه مدیریت منابع مالی راه درمان بنادر کشور است، گفت: اگر قرار است گام‌های بزرگی برداشته شود باید به سازمان بنادر و دریانوردی کشور کمک شود.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، دکتر علی جهاندیده صبح  امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران در نوشهر با بیان اینکه کشور ما یک کشور دریایی است و 5 هزار و 200 کیلومتر ساحل دارد، افزود: کشورهای زیادی محصور در خشکی هستند و محتاج یک وجب ساحل هستند.

   وی افزود: دریا مواهب متعددی دارد اما ما از این مواهب الهی تنها در حد شنا آن هم در فصولی از سال استفاده می‌کنیم و سپس آن را به حال خودش رها می‌سازیم.

   معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی کشور با اشاره به اینکه کشورهای توسعه یافته دنیا، ثانیه‌ای دریا را رها نمی‌کنند، خاطرنشان کرد: دریا محوری و توسعه دریایی شعار بسیار زیبایی است که باید در عمل این شعار را پیاده کرد.

    وی اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی کشور اقداماتی را در چند سال گذشته در بحث توسعه بنادر و سواحل انجام داد اما راضی کننده نیست و موضوع گردشگری دریایی باید بسیار جدی پیگیری و بر روی آن سرمایه‌گذاری شود.

    جهاندیده با اشاره به اینکه برای سال 93 سازمان بنادر و دریانوردی کشور در نظر دارد هر آنچه درآمد دارد را تبدیل به وجوه سرانه‌ای کند، گفت: هزینه‌های بنادر بسیار سنگین است به طوری که برای احداث یک کیلومتر اسکله هزینه‌های بسیار بالایی بر دوش سازمان بنادر و دریانوردی کشور می‌گذارد در حالی که درآمد این سازمان ناچیز است.

    وی افزود: در گذشته درآمدهای بنادر در جاهای دیگر هزینه می‌شد اما امسال با همکاری مجلس شورای اسلامی این درآمدها صرفا در امور  سازمان هزینه می‌شود.

      عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور با بیان اینکه مدیریت منابع مالی راه درمان بنادر کشور  است، اظهار داشت: اگر قرار است گام‌های بزرگی برداشته شود باید به سازمان بنادر و دریانوردی کشور کمک شود.

    وی در ادامه به قدمت بالای بندر نوشهر اشاره کرد و آن را از قدیمی‌ترین بنادر کشور برشمرد و اظهار داشت: از سال 82 تاکنون وام‌های صفر درصد برای طرح‌های توسعه‌ای بنادر پرداخت شد.

    جهاندیده گفت: بحث بنادر خشک برای بنادری که نیازمند وسعت هستند موضوع مهمی است و بندر نوشهر یکی از آن بنادری است که باید بندر خشک در آن توسعه یابد.

    معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی کشور خاطر نشان کرد: باید بنادر خود را آباد کنیم و برای تحقق این هدف باید به سمت توسعه برویم.

    براساس این گزارش،در ابتدای مراسم مهندس سیدنبی سیدپور طی سخنانی ، احداث سه پست اسکله جنوبی ، نوسازی اسکله های شرقی ، احداث اسکله های خدماتی و تجسس و نجات ، ایجاد سایت قایقرانی برای ورزشهای آبی ، تبدیل بندر نوشهر به منطقه ویژه اقتصادی ، راه اندازی بندر فریدونکنار ، توسعه محوطه بندری بندر نوشهر و الحاق 14 هکتار از اراضی شرقی از طریق استحصال از دریا ، احداث سیلوی غلات و... را از مهمترین اقدامات انجام شده در دوران مسئولیت خود عنوان کرد.

    در ادامه دکتر قاسم احمدی نماینده مردم شهرستانهای نوشهر ، چالوس و کلاردشت طی سخنانی ضمن قدردانی از خدمات چندین ساله مهندس سیدپور، بر لزوم توجه ویژه مسؤلان سازمان بنادر و دریانوردی به توسعه همه جانبه بندر نوشهر تأکید کرد.

     وی مشکلات مربوط به احداث راه دسترسی بندر نوشهر به کمربندی ، نبود قرنطینه نباتی در بندر و نبود پایانه  حمل و نقل را از مهمترین چالش های بندر نوشهر عنوان کرد و خواستار حمایت جدی مسؤلان ذیربط برای رفع آنها شد .

      در ادامه مهندس منوچهر تاتینا مدیر کل جدید بنادر و دریانوردی استان مازندران ، بندر نوشهر را مهمترین مرکز اقتصادی در غرب استان عنوان و ابراز امیدواری کرد با حمایت های مسؤولان از ظرفیت دریای خزر برای توسعه اقتصادی و اشتغالزایی منطقه استفاده شود و موضوع تملک اراضی مورد نظر برای احداث بندر خشک جهت پشتیبانی از بندر نوشهر به نحو مطلوبی به سرانجام برسد .

   در پایان حکم انتصاب مدیر کل جدید بنادر و دریانوردی استان مازندران توسط دکتر جهاندیده معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی به مهندس منوچهر تاتینا ابلاغ و با اهداء لوح سپاس و هدایا از خدمات مهندس سیدنبی سیدپور قدردانی به عمل آمد .

 

۱۳ اسفند ۱۳۹۲ ۱۶:۵۴
روابط عمومی |
کد خبر : ۲۸,۱۵۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید