هیچ مرجع دریایی منطقه ای به درخواست کمک نفتکش Sabiti در زمان حادثه پاسخ نداد ‌اقتصاد مقاومتی و رونق تولید در صنایع فراساحل‌، مهمترین محورهای پنجمین نمایشگاه دریایی‌ تداوم توسعه بنادر در سخت‌ترین شرایط تحریم/ از بسیاری از کشورهای همسایه جلوتریم پیشنهاد سفیر بنگلادش برای احداث کارخانه تولید پارچه در بندر امیر آباد/ روابط تجاری و بندری ایران و بنگلادش توسعه پیدا می کند بازدید معاون دریایی سازمان بنادر از پایانه های دریایی و بنادر هرمزگان/ ارزیابی روند فعالیت ها و نحوه خدمات رسانی به ساحل نشینان و دریانوردان استان حمل یکسره محموله ذرت به سیلوهای اختصاصی خارج از محدوده بندر انزلی احداث اسکله سرپوشیده در بندر انزلی/ لزوم ورود سرمایه‌گذاران برای پروژه مارینای بندرانزلی/۴۰ هکتار به پسکرانه بندرانزلی اضافه می شود رشد 50 درصدی تخلیه کالاهای اساسی در بندر امام (ره) طی شش ماهه نخست سال جاری/ 3 میلیون تن؛ موجودی فعلی کالای اساسی در بندر امام(ره)/ رشد 200 درصدی ترخیص کالاهای اساسی / درخواست سازمان بنادر از شرکت های دولتی برای ترخیص سریع تر کالا امدادرسانی به خدمه کشتی مستقر در لنگرگاه بندر نوشهر تعمیر یک دستگاه جرثقیل ابرسازه کانتینری توسط متخصصان داخلی/ جرثقیل کشتی به ساحل شماره 13 بندر شهید رجایی با 30 میلیارد ریال اعتبار تعمیر شد
جابجایی روزانه بیش از 50 هزار نفر در بنادر مسافری هرمزگان
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور از جابجایی میانگین بیش از 50 هزار نفر روزانه در بنادر مسافری هرمزگان خبر داد و دوره زمانی بین دوم تا نهم فروردین را زمان اوج سفرهای دریایی در این استان اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی ، "سید علی استیری" یکشنبه، سوم فروردین ماه 93 طی سفری یکروزه از بندرگاه جزیره هرمز و همچنین بنادر شهید ذاکری و بهمن در جزیره قشم بازدید کرد و از نزدیک در جریان نحوه خدمات رسانی به مسافران نوروزی در مسیرهای دریایی بندر شهید حقانی بندرعباس به مقصد جزایر قشم و هرمز قرار گرفت.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور و سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در حاشیه این بازدید، طی سخنانی ضمن تقدیر از تلاش های شبانه روزی بخش های مختلف ناوگان مسافرت های دریایی این استان در زمینه فراهم کردن شرایط ایمن ترددهای دریایی، اظهار کرد: از تاریخ 25 اسفندماه گذشته تا پایان دومین روز از فروردین ماه جاری، بیش از 770 هزار مسافر و حدود 90 هزار خودرو از طریق 10بنادر مسافری استان هرمزگان به مقصد جزایر کیش، قشم و هرمز و بالعکس جابجا شده اند.

وی افزود: تنها در دومین روز از فروردین ماه جاری، حمل و نقل بیش از 215 هزار مسافر و بالغ بر 25 هزار خودرو در مسیرهای دریایی استان هرمزگان انجام شده است.

به گفته استیری، هم اکنون روزانه بیش از 50 هزار مسافر با استفاده از 54 شناور مسافری به جزایر خلیج فارس جابجا می شوند.

وی همچنین اضافه کرد: 6 فروند شناور ناجی و دو فروند بالگرد امداد و نجات به همراه گشت های شبانه روزی دریایی، ایمنی سفرهای دریایی نوروز 93 را برعهده دارند.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: امسال با افزایش 10 درصدی ظرفیت شناورها در استان، بیش از 7600 صندلی برای مسافران دریایی در نظرگرفته شده است.

استیری با اشاره به اینکه هرساله حجم عمده سفرهای دریایی کشور طی ایام تعطیلات نوروزی صورت می گیرد، دوره زمانی بین دوم تا نهم فروردین را زمان اوج سفرهای دریایی در این استان اعلام کرد.

عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی در پایان یادآور شد: طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی در سه بخش ایمنی مسیرهای تردد، ایمنی بنادر و ایمنی شناورها از 25 اسفند 92 آغاز شده وتا 15فروردین 93 ادامه دارد.

لازم به ذکر است، بیش از 95 درصد از جابجایی مسافران و 100 درصد حمل خودرو به مقصد جزایر در کشور از طریق بنادر مسافری هرمزگان انجام می شود.

۳ فروردین ۱۳۹۳ ۱۸:۱۰
روابط عمومی |
کد خبر : ۲۸,۳۴۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید