حمل ریلی بیش از ۵ هزار تن کالای اساسی از بندر امیرآباد برای نخستین بار تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی از بندر شهید رجایی از مرز ۸,۵ میلیون تن گذشت/ صادرات ۱.۷ میلیون تن انواع فرآورده نفتی از بندر شهید رجایی/ تردد ۵۸۳ فروند کشتی در بندر شهید رجایی اجرای طرح مدیریت یکپارچه سواحل سیستان و بلوچستان انتقال ۳میلیون کالای اساسی از بندرامام(ره) به نقاط مختلف کشور / افزایش بارگیری کالای کانتینری صادراتی از بندر امام(ره) یادداشت/ به ۴دلیل منع تردد کشتی های تحت پرچم ایران برخلاف قوانین بین المللی است انتشار بین‌المللی چهار چارت دریایی جدید از آب‌های خلیج فارس و دریای خزر صدور دستور رسیدگی حقوقی دبیرکل آیمو در پاسخ به اعتراض مدیرعامل سازمان بنادر در خصوص تهدیدات دریانوردی آمریکا/ راستاد: نباید ایمنی دریانوردان از سوی هیچ کشوری تهدید شود/ تهدیدات آمریکا خلاف موازین صنفی، تجاری و حقوق بین الملل است / قدردانی دبیرکل آیمو از اقدامات سازمان بنادر ایران در دوران شیوع کرونا تولید سوخت سبک و سنگین کم گوگرد برای مصرف ناوگان دریایی در پالایشگاه های کشور/ تطبیق ناوگان تجاری دریایی ایران با الزامات بین المللی مصرف سوخت کم گوگرد/ افزایش ظرفیت تولید و امکان تأمین سوخت برای متقاضیان خارجی ورود سومین محموله گندم اهدایی هند به افغانستان از بندر چابهار/ انتقال سریع محموله ترانزیتی از بندر چابهار آغاز برگزاری آزمون های سراسری شایستگی دریانوردی به صورت آنلاین
میهمانان نوروزی برای گشت دریایی از شناورهای مجاز استفاده کنند
مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم از میهمانان نوروزی علاقمند به گشت های دریایی در این جزیره خواست تا در هنگام مراجعه به اسکله های تفریحی کندالو، شیب دراز و جنگل حرا، حتماً از شناورهای مجاز استفاده کنند.

به گزارش  روابط عمومی ، "سید باقر موسوی" در جریان بازدید از بنادر مسافری جزیره قشم طی اظهاراتی ترابری ایمن مسافران دریایی طی ایام تعطیلات نوروزی 93 را اولویت مهم سازمان بنادر عنوان کرد و افزود: در این راستا ایمنی بنادر و اسکله ها، ایمنی شناورها و ایمنی مسیرهای دریایی مدنظر مسئولان در اجرای طرح نوروزی سال جاری قرار دارد.

وی ادامه داد: در بحث ایمنی ناوگان مسافرت دریایی، بازرسی فنی و ایمنی تمامی شناورها قبل از شروع تعطیلات نوروزی به انجام رسید. همچنین، با استقرار شناورهای ناجی و سازماندهی کلوب های همیار ناجی در مناطق مختلف ساحلی جزیره، ایمنی مسیرهای تردد دریایی تأمین شده است.

به گفته موسوی، با نصب و راه اندازی اسکله های جدید در بنادر مسافری قشم به ویژه بندر شهید ذاکری نیز ظرفیت پهلوگیری شناورها افزایش یافته است. برهمین اساس، طی روزهای اجرای طرح نوروزی 93 که از 25اسفندماه گذشته شروع شده و تا پانزدهم فروردین ادامه دارد، شرایط مناسب به منظور انجام سفرهای ایمن دریایی همچون سایر ایام سال برقرار می باشد.

 

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم از مسافران نوروزی خواست تا به منظور تجربه سفر ایمن دریایی و لحظاتی خاطره آفرین در تعطیلات نوروزی از اقدامات خطرآفرین پرهیز کرده و حتماً از بنادر مسافری و شناورهای های مجاز و همچنین زمان مجاز تردد نمایند.

وی بنادر شهید ذاکری و لافت در شهرستان قشم را به عنوان بنادر مجاز مسافری مورد تأیید سازمان بنادرو دریانوردی کشور معرفی کرد و از فعالیت 33 فروند شناور استاندارد با ظرفیت بیش از 5 هزار صندلی در مسیر دریایی قشم - بندرعباس برای جابجایی میهمانان نوروزی خبر داد.

موسوی که سکانداری کمیته حمل و نقل دریایی ستاد هماهنگی خدمات سفر در شهرستان قشم را نیز بر عهده دارد، گفت: جابجایی خودروهای مسافران نوروزی از سرزمین اصلی به این جزیره در مسیر دریایی بنادر پهل و لافت و با استفاده از حدود 20 فروند شناور لندینگ کرافت صورت می گیرد.

موسوی ادامه داد: میهمانان نوروزی علاقمند به گشت های دریایی در جزیره قشم نیز درهنگام مراجعه به اسکله های تفریحی کندالو، شیب دراز و جنگل حرا حتماً از شناورهای مجاز استفاده کنند.

 

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم ضمن اشاره به تقاضای مسافران نوروزی جهت انجام گشت های ساحلی با شناورهای صیادی که در بین مردم به نام "قایق تشتی" شناخته می شوند، بیان کرد: این گونه شناورها در شرایط مناسب آب و هوایی تنها می توانند تا محدوده دومایلی از ساحل جزیره گشت زنی کنند اما متأسفانه در مسیرهای طولانی بین جزیره قشم و بندرعباس نیز تردد آنها مشاهده شده است؛ در این رابطه ما نسبت به عواقب استفاده از این شناورهای غیراستاندارد نیز هشدار می دهیم.

این مقام مسئول در پایان از میهمانان نوروزی خواست؛ هنگام اقامت در سواحل جزیره و شنا در کرانه های دریا، حتماً به تابلوهای ایمنی و هشدار دهنده توجه داشته باشند تا شاهد هیچگونه سانحه ناگواری برای هموطنان طی ایام تعطیلات نوروزی در سواحل زیبای جزیره عجایب هفتگانه خلیج فارس نباشیم.

۵ فروردین ۱۳۹۳ ۱۲:۳۴
روابط عمومی |
کد خبر : ۲۸,۳۵۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید