سلطان عمان فرمان اجرای توافقنامه همکاری دریایی با ایران را صادر کرد بهره برداری از ۲ پست اسکله انتقال فرآورده های فله مایع در بندر انزلی در ارتباط تصویری رئیس جمهور پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت روز بین‌المللی بانوان در صنعت دریانوردی اتمام عملیات اجرایی طرح اطفاء حریق بنادر مسافری هرمز و شهید حقانی تا شهریور ماه تکمیل پروژه‌ رو-رو ریلی بندر امیرآباد تا پایان سال/ توسعه همکاری‌های بندری با کشورهای همسایه و افزایش ترافیک بندری در شمال ایران دستور کار مهم سازمان بنادر/ ظرفیت‌های تولیدی و صادراتی در بندر امیرآباد توسعه می‌یابد تحلیل رویدادها؛‌ کارکرد اصلی روابط‌عمومی ها در عصر ارتباطات/ اشاعه فرهنگ دریایی یک موضوع جدی در سازمان بنادر/ گفتمان دولت به بهترین شکل تبیین شود برگزاری اولین نشست بررسی حوادث بندری سازمان بنادر در مدیریت HSE/ ایمنی، مولفه موثر در جذب سرمایه‌گذار برای بنادر ۱۳ نفر از خطر غرق شدن در آب‌های خلیج فارس نجات پیدا کردند پروتکل همکاری بندری ایران و کوبا امضا شد/ برنامه‌ریزی برای توسعه سرمایه‌گذاری و کشتیرانی تهران و هاوانا روابط عمومی باید مطالبه گر باشد/ عدالت محوری و مردم داری سرلوحه کار قرار گیرد/ توفیقات دولت در توسعه صادرات و تعامل تجاری با همسایگان و پروژه های سرمایه گذاری اطلاع رسانی شود
کاهش زمان انتظار جمعیت میلیونی گردشگران در بزرگترین بندر مسافری ایران
مدیر بزرگترین بندر مسافری کشور ضمن تشریح تمهیدات اندیشیده شده در بندر شهید حقانی برای موج دوم سفرهای نوروزی، از کاهش زمان انتظار جمعیت میلیونی مسافران دریایی در این بندر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ، "سالم شهیدی" مدیر بندر شهید حقانی با اشاره به میزبانی این بندر از جمعیت میلیونی علاقه مندان به سفرهای دریایی طی ایام نوروزی هر سال گفت: امسال با پیگیری مدیران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان و اهتمام مسئولین سازمان بنادر کشور، 2 فروند اسکله شناور جدید در این بندر نصب شد که این اقدام، نقش قابل توجهی در افزایش ظرفیت پهلوگیری شناور در بزرگترین بندر مسافری ایران داشته است.

وی افزود: هم اکنون با افزایش حجم سفرهای دریایی به جزایر قشم و هرمز از مسیر بندرعباس، تردد 24 ساعته هر شناور به 6 سرویس رفت و برگشت افزایش یافته است.

پهلوگیری همزمان 20 شناور در بزرگترین مسافری کشور

شهیدی ضمن تقدیر از تلاش 24 ساعته کارکنان بخش های مختلف ناوگان مسافرت های دریایی در استان خاطرنشان کرد: هم اکنون ظرفیت پهلوگیری همزمان شناورها در این بندر به 20 شناور رسیده که علاوه بر آن 2 شناور نیز به طور همزمان می توانند در این بندر سوخت گیری کنند.

این مقام مسئول با اعلام این خبر که در نوروز 93 در مجموع تعداد پست های اسکله این بندر به 22 پست افزایش یافته است، اظهار داشت: نوروز امسال 4 گیت و 8 باجه بلیط فروشی نیز در این بندر برای کاهش زمان انتظار مسافران در نظر گرفته شده است.

 کنترل ایمنی سفرها در بندر شهید حقانی زیر ذره بین 50 ناظر

مدیر بندر شهید حقانی با بیان اینکه امسال بیش از 50 نفر از کارکنان دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در این بندر به صورت شیفت های شبانه روزی ایمنی سفرها در این بندر را زیر نظر دارند، اعلام کرد: برای مسافرانی که قصد سفر به جزیره زیبای هرمز را دارند، نیز همانند مسیر قشم به فاصله هر 10 دقیقه یک شناور در نظر گرفته شده است.

به گفته شهیدی، پارکینگ این بندر با ظرفیت بیش از 500 خودرو در نوروز 93 برای رفاه حال مسافران دریایی راه اندازی شده و همینک در حال خدمات دهی به میهمانان نوروزی است.

مدیر بزرگترین بندر مسافری کشور خاطر نشان کرد: هم اکنون دو شناور ناجی به صورت شبانه روزی برای ایمنی تردد شناورها در حال گشت زنی در مسیر های دریایی بندرعباس به جزایر قشم و هرمز و بالعکس هستند و همچنین این مسیرها برای سهولت حرکت شناورها با بویه، علامت گذاری شده است.

فعالیت شناور حجاز به عنوان پایگاه دریایی در آبهای بندرعباس

 وی در پایان اضافه کرد: شناور حجاز به عنوان پایگاه دریایی در مسیر بندر شهید حقانی- بندر شهید ذاکری قشم بندرهرمز، ترددهای دریایی را به صورت مکرر مورد پایش قرار می دهد.

 لازم به ذکراست، بنادر مسافری هرمزگان بیش از 95 درصد کل حمل و نقل مسافران دریایی در آب های کشور بر عهده دارند که بندر شهید حقانی به عنوان کلیدی ترین بندر مسافری ایران سهم عمده ای در این زمینه ایفا می کند.

یادآور می شود، طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی هرمزگان در سه بخش ایمنی مسیرهای تردد، ایمنی بنادر و ایمنی شناورها از 25 اسفند 92 آغاز شده وتا 15فروردین 93 ادامه دارد که دوره زمانی بین دوم تا دهم فروردین زمان اوج سفرهای دریایی در استان هرمزگان می باشد.

۱۰ فروردین ۱۳۹۳ ۱۴:۳۹
مرکزروابط عمومی |
کد خبر : ۲۸,۴۰۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید