افزایش سهم ریلی بار کانتینری؛ یک مساله فرابخشی است / ضرورت تعیین و تبیین تکالیف سایر حوزه ها برای افزایش سهم بار ریلی در بنادر نخستین بویه اقیانوسی ساخت داخل در بندر شهید رجایی نصب شد/ خودکفایی در تولید علایم شناور دریایی/ تولید انبوه بویه از اوایل سال آینده بنادر گوادر و چابهار مکمل یکدیگر هستند/ جایگاه ویژه بندر چابهار در اقتصاد بین الملل و سیاست خارجی هند / ضرورت افزایش اشتیاق به توسعه بندر چابهار بین مردم بومی و محلی/ لزوم ایجاد زیرساخت های فرودگاهی، ریلی و شهری در چابهار بندر چابهار؛ قابلیت پذیرش کشتی های سایز بزرگ را دارد/ بندر چابهار؛ اولین بندری است ‌که در قالب قرارداد BOT؛ اپراتور بین المللی برای آن جذب شد/ اپراتور بین المللی فعال در بندر چابهار؛ متعهد به سرمایه گذاری در روبناها و خرید تجهیزات است/ بندر چابهار با برخورداری از تجهیزات مدرن و پیشرفته، پاسخگوی خطوط لاینری است‌ توسعه همه جانبه بندر چابهار نیازمند همگرایی مقامات بومی و ملی است/ نیاز جدی بندر چابهار اتصال به شبکه سراسری راه آهن/ ساخت سیلوی ۱۰۰ هزار تنی تمام مکانیزه در بندر چابهار در دستور کار برگزاری دوره آموزشی اصول حمل و نقل و نگهداری کالاهای خطرناک در بنادر/ ارتقاء دانش تخصصی کارشناسان HSE و آتش نشانی بنادر کشور ضرورت تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بندر نوشهر/ لزوم اجرایی شدن پروژه راه دسترسی بندر نوشهر به کمربندی/ تسریع در عملیاتی شدن لایروبی حوضچه و کانال دسترسی بندر فریدونکنار نفتکش سابیتی تا ۹ روز آینده وارد بندرعباس می شود/ سابیتی؛ اکنون وارد تنگه باب المندب شده است/ نشت نفت از نفتکش سابیتی مهار شد هیچ مرجع دریایی منطقه ای به درخواست کمک نفتکش Sabiti در زمان حادثه پاسخ نداد ‌اقتصاد مقاومتی و رونق تولید در صنایع فراساحل‌، مهمترین محورهای پنجمین نمایشگاه دریایی‌
بازدید معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور از بندر بوشهر
دکتر محمدباقر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور، به همراه استاندار و جمعی از مسئولین و مقامات استان از بندر تجاری بوشهر بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی، در این بازدید، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور با حضور در برج کنترل ترافیک دریایی بندر بوشهر، از نزدیک در جریان فعالیت های اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر قرار گرفت.

فتح ا... خوشبختی سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در ابتدای این بازدید ضمن خیر مقدم به معاون رییس جمهور و هیئت همراه گزارش کاملی از فعالیت های این اداره کل، عملکرد سال 92 و اقدامات انجام شده در خصوص مجتمع بندری نگین ارائه کرد.

معاون برنامه ریزی و نظارت و راهبردی رییس جمهوری نیز در بازدید از بندر تجاری بوشهر گفت: دولت برای استفاده از ظرفیت های مختلف مناطق نگاه مثبتی به توسعه مناطق آزاد دارد.
دکتر محمد باقر نوبخت افزود: در سفرهای استانی هرجا احساس کردیم ظرفیتی برای ایجاد مناطق آزاد وجود داشته است این مهم در دستور کار قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: برخلاف گذشته که نگاه دولت به سمت توسعه مناطق آزاد نبود، دولت تدبیر و امید نسبت به توسعه مناطق آزاد اهتمام دارد.
نوبخت ادامه داد: اکنون دولت مصمم است در زمینه پشتیبانی از فعالیت های سرمایه گذاری و جلب مشارکت های خصوصی حداکثر استفاده را ببرد.
وی بیان کرد: استفاده از ظرفیت مناطق و نگاه مثبت دولت فقط به تامین منابع مالی محدود نمی شود بلکه پشتیبانی و اتخاذ راهکارهای قانونی زمینه ساز جلب مشارکت برای سرمایه گذاری بخش خصوصی است.
معاون برنامه ریزی و نظارت و راهبردی رییس جمهوری از مسوولان استان بوشهر خواست درصورت ایجاد ظرفیت در این زمینه درخواست خود را به دولت انتقال دهند تا از مجاری قانونی در این زمینه اقدام شود.
مصطفی سالاری استاندار بوشهر نیز گفت: برای ایجاد منطقه آزاد بوشهر مقدمات کار در دست اجراست و برای تصمیم گیری به دولت ارسال می شود.
گفتنی است، معاون رییس جمهور و هیئت همراه پس از بازدید از برج کنترل ترافیک دریایی، با همراهی سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی از اسکله ها و محوطه های عملیاتی بندر بوشهر بازدید کردند.

۲۲ فروردین ۱۳۹۳ ۱۰:۱۲
روابط عمومی |
کد خبر : ۲۸,۴۶۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید