سازمان بنادر؛ پسکرانه بنادری که فرصت سرمایه گذاری دارند را اولویت گذاری کند/ رونق پسکرانه بنادر مستلزم توسعه حمل و نقل ریلی و جاده ای است/ کاهش هزینه های تولید با حضور تولیدکنندگان در پسکرانه بنادر/ افزایش صادرات کالا با استقرار واحدهای صنعتی در پسکرانه بنادر افزایش همکاری های تجاری بنادر گیلان با بندر اکتائو قزاقستان/ بهره گیری از ظرفیت سرمایه گذاران خارجی، وارد کنندگان و صادرکنندگان تخفیف ۴۰ درصدی هند و سازمان بنادر به کشتی‌های ورودی به بندر چابهار اولین همایش اتصال کارآمد ریل – بندر چهارم اسفندماه در تهران برگزار می شود/ بررسی راهکارهای افزایش سهم ریل از بار ورودی و خروجی از بنادر/ شناسایی نقش حمل و نقل ریلی در شاخص های عملکرد لجستیک بنادر اتصال ترمینال های طرح توسعه بندر شهیدبهشتی به محورهای مواصلاتی/ تسهیل ترانزیت کالا از بندر چابهار/ سهولت دسترسی به ترمینال های کانتینری طرح توسعه بندر شهیدبهشتی آماده سازی شناورهای جستجو و نجات دریایی هرمزگان/ ساخت و تعمیر اسکله های مسافری با هدف تسهیل در پهلودهی شناورها/ طراحی ۶ فروند اسکله فلزی شناور در مبادی گردشگری هرمزگان ساخت اولین کشتی یخچال دار پشتیبانی ماهیگیری کشور در بندرعباس ضرورت رونق صنعت بانکرینگ در ایران/ اعلام مهم ترین چالش ها و راهکارهای توسعه ترانزیت کشور/ لزوم کاهش هزینه های حمل ریلی کالاهای ترانزیتی و صادراتی ​ تکمیل پروژه خط آهن چابهار - زاهدان در سال 1400/توسعه سفرهای دریایی به کشورهای خلیج فارس و خزر دنبال می شود/ تعرفه‌های واحد ترانزیت با 5 کشور بیانیه پایانی بیست و هفتمین همایش ارگان های دریایی کشور/ تأکید بر استفاده از ظرفیت های کشور در حوزه صنعت حمل و نقل دریایی
از رونق چشمگیر ترانزیت تا افزایش پهلوگیری کشتی ها در بنادر هرمزگان
معاون امور دریایی سازمان بنادر و سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از رشد چشمگیر 126درصدی ترانزیت کالاهای غیرنفتی، افزایش 55 درصدی پهلوگیری کشتی ها و رونق فعالیت های صادراتی در بنادر تجاری این استان طی سال گذشته موسوم به سال حماسه اقتصادی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ، "سید علی استیری" طی نشستی ضمن تشریح عملکرد مجموعه کل بنادر استان در یکسال گذشته، اظهار کرد: طی دوازده ماهه سال 92، در مجموع 99 میلیون و 493هزار و 961 تن کالای نفتی و غیر نفتی از طریق بنادر تجاری استان تخلیه و بارگیری شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (بیش از 92 میلیون تن)، 8 درصد رشد را نشان می دهد.

وی ادامه داد: از کل عملیات انجام شده در سطح بنادر استان، 65 میلیون و 390 هزار و 571 تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و 34 میلیون و 103 هزار و 390 تن نیز به مواد نفتی اختصاص دارد که در این دو بخش به ترتیب شاهد افزایش 6 و 10 درصدی حجم عملیات بوده ایم.

صادرات 10 میلیون تن مواد نفتی از طریق پایانه های بنادر

عالی ترین مقام حوزه دریایی و بندری هرمزگان از افزایش 24 درصدی صادرات مواد نفتی در این استان خبر داد و گفت: طی سال گذشته، 10 میلیون و 307 هزار و 925 تن مواد نفتی از طریق پایانه های نفتی بنادر این استان به خارج از کشور صادر شد.

به گفته وی، همچنین یک میلیون و 288هزار و 290 تن مواد نفتی از طریق بنادر این استان طی این مدت، به داخل کشور وارد شد که 91 درصد رشد داشته است.

استیری میزان کاپوتاژ مواد نفتی در این بنادر را 22 میلیون و 251 هزار و 355 تن عنوان کرد که بیانگر رشد 3 درصدی این عملیات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته آن است.

رشد چشمگیر 126درصدی ترانزیت غیر نفتی

عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور در بخش دیگری از سخنان خود حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی طی یازده ماهه سال جاری را دو میلیون و 525 هزار و 624 تن عنوان کرد و از رشد چشمگیر 126درصدی این بخش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (بیش از یک میلیون و 118 هزار تن) خبر داد.

کاهش 22 درصدی واردات غیرنفتی در بنادر تجاری

وی اضافه کرد: در همین مدت، همچنین بیش از 15 میلیون و 311 هزار و 311 تن کالای غیر نفتی وارد کشور شد که این رقم نشانگر کاهش 22 درصدی است.

استیری میزان کاپوتاژ اینگونه کالاها را 12 میلیون و 144 هزار و 449 تن عنوان کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته آن، 7 درصد رشد داشته است.

این مقام مسئول با اشاره به رشد 28 درصدی صادرات غیرنفتی در بنادر هرمزگان، میزان آن را 32 میلیون و 418 هزار و 790 تن اعلام کرد.

رونق 55 درصدی پهلوگیری کشتی ها در بنادر

معاون امور دریایی سازمان بنادر و سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان تعداد شناورهای ورودی به بنادر تجاری استان هرمزگان طی دوازده ماهه سال 92 را بیش از 60هزار فروند اعلام کرد.

استیری اضافه کرد: از این میزان، 4هزار و 735 فروند شناور بالای هزار تن و 55هزار و 364 فروند از کشتی های پهلو گرفته در بندر شهید رجایی، زیر هزارتن وزن داشته اند.

وی در پایان ضمن اشاره به رونق تردد شناورها به بنادر تجاری این استان طی یکسال گذشته گفت: پهلوگیری کشتی ها در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 55درصد رشد داشته است.

یادآور می شود، اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان راهبری بیش از 70 بندرکوچک و بزرگ را بر عهده دارد که مجتمع بندری شهید رجایی، بندر شهید باهنر و بندر لنگه به عنوان مطرح ترین بنادر تجاری کشور تحت نظر این اداره کل مدیریت می شوند.

شهیدرجایی 4

شهیدرجایی 3

 

 

۲۷ فروردین ۱۳۹۳ ۱۰:۰۷
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۲۸,۴۹۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید