دروازه طلایی اقتصاد ایران میزبان رییس خانه ملت در روز ملی خلیج فارس
مجتمع بندری شهید رجایی که به عنوان دروازه طلایی اقتصاد ایران شناخته می شود، دقایقی دیگر میزبان دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و هیأت همراه است.

به گزارش خبرنگار واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، رییس مجلس شورای اسلامی که صبح امروز (چهارشنبه، دهم اردیبهشت ماه) به منظور شرکت در چهارمین جشنواره ملی فرهنگی خلیج فارس به استان هرمزگان سفر کرده، پس از ایراد سخنرانی در آیین اختتامیه این جشنواره با حضور در قلب پایتخت اقتصادی ایران از امکانات و قابلیت های مجتمع بندری شهید رجایی، کشتی های داخلی و خارجی پهلو گرفته در اسکله ها و عملیات تخلیه و بارگیری کالا در این مجتمع بندری بازدید می کند .

مهندس "محمد سعید نژاد" معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور، نمایندگان هرمزگان در خانه ملت، استاندار و جمعی از مسئولان استانی، از جمله مقاماتی هستند که رئیس مجلس را در این بازدید، همراهی می کنند.

تشریح طرح های توسعه ای برای تبدیل شدن بندر شهید رجایی به بندر کانونی منطقه و بیان آخرین اقدامات و دستاوردهای سازمان بنادر برای بازگشت خطوط کشتیرانی بین المللی به بزرگترین بندر تجاری ایران از جمله موضوعاتی است که در این بازدید مطرح خواهد شد.

قرار است رئیس مجلس شورای اسلامی از بخش های مختلف پایانه های کالاهای کانتینری و فازهای1،2 توسعه بزرگترین بندر تجاری ایران بازدید کند.

لازم به ذکر است، مجتمع بندری شهید رجایی با ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه 88 میلیون تن کالا، بیش از 55 درصد صادرات و واردات و 70 درصد ترانزیت بنادر کشور را برعهده دارد.

این بندر با برخورداری از 18 دستگاه جرثقیل دروازه ای(گنتری کرین) و 4800 هکتار محدوده عملیاتی و پس کرانه، تخلیه و بارگیری 90 درصد کالاهای کانتینری کشور را انجام می دهد.

بندر شهید رجایی ضمن بهره مندی از حدود 40 پست اسکله و با در اختیار داشتن بزرگترین و پیشرفته ترین ترمینال های کانتینری کشور، توانایی پهلودهی کشتی هایی با ظرفیت 18 هزار کانتینر و 145 هزار تن وزن را داراست.

برنامه‌ریزی برای شکوفایی استان‌های ساحلی

رییس خانه ملت در بدو ورود خود به شهر بندرعباس و در فرودگاه این شهر به خبرنگاران گفت: باید اهمیت و ظرفیت‌های بزرگ خلیج فارس را به تمامی جهان معرفی کرده و آن را به اثبات برسانیم.

وی ادامه داد: متاسفانه گاهی مطالبی خلاف واقع در مورد خلیج فارس گفته می‌شود که کذب محض است و باید با استفاده از تمامی سرمایه‌ها در جهت حقانیت خلیج فارس تلاش کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه از برنامه‌ریزی برای شکوفایی استان‌های حاشیه خلیج فارس خبر داد و افزود: در بودجه سال 93 این منطقه به عنوان یکی از اولویت‌های مهم در نظر گرفته شده است.

یادآور می‌شود، دکتر علی لاریجانی با همراهی "علی جنتی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف شرکت در مراسم روز ملی خلیج فارس به بندرعباس سفر کرده است.

شرکت در نشست شورای اداری هرمزگان و بازدید از منطقه صنعتی و بندری غرب بندرعباس از دیگر برنامه های رئیس مجلس شورای اسلامی در سفر یکروزه به استان هرمزگان است.

واحد اطلاعات و اخبار

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۳:۲۸
کد خبر : ۲۸,۶۳۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید