flag

بزرگترین بندر تجاری ایران میزبان هیأت نظارتی مجلس شورای اسلامی

بندر شهید رجایی که به عنوان دروازه طلایی اقتصاد ایران شناخته می شود، ساعتی دیگر میزبان یک هیأت پارلمانی متشکل از اعضای نظارتی کمیسیون های مختلف مجلس شورای اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی ، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که به منظور نظارت بر پروژه های بهداشت و درمان و عمرانی از جمله بخش های دریایی و بندری استان هرمزگان به بندرعباس سفر کرده اند، پس از بازدید از پروژه منحصربفرد بندرگاه چندمنظوره نخل ناخدا، بخش های مخلف بیمارستانهای شهید محمدی و شریعتی این شهر، با حضور در قلب پایتخت اقتصادی ایران از امکانات و قابلیت های مجتمع بندری شهید رجایی، کشتی های داخلی و خارجی پهلو گرفته در اسکله ها و عملیات تخلیه و بارگیری کالا در این مجتمع بندری بازدید خواهند کرد.

"منصور آرامی" نماینده مردم بندرعباس در خانه ملت و رییس کمیته حمل و نقل دریایی مجلس شورای اسلامی که سرپرستی این هیأت پارلمانی را بر عهده دارد، طی مصاحبه ای هدف اصلی سفر جمعی از اعضای نظارتی کمیسیون های مختلف مجلس به استان هرمزگان را نظارت بر پروژه ها به ویژه پروژه های عمرانی و بهداشت و درمان عنوان کرد.

"مهدی رضایی سردره" معاون امور عمرانی استاندار هرمزگان، "احمد مرادی" فرماندار بندرعباس و جمعی از مسئولین و معاونین اداره کل بنادر و دریانودی استان، این هیأت پارلمانی را در بازدید از بزرگترین بندر تجاری ایران همراهی می کنند.

تشریح طرح های توسعه ای برای تبدیل شدن بندر شهید رجایی به بندر کانونی منطقه و بیان آخرین اقدامات و دستاوردهای سازمان بنادر برای بازگشت خطوط کشتیرانی بین المللی به بزرگترین بندر تجاری ایران از جمله موضوعاتی است که در این بازدید مطرح خواهد شد. قرار است نمایندگان مجلس شورای اسلامی از بخش های مختلف پایانه های کالاهای کانتینری و فازهای1،2 توسعه بندر شهید رجایی بازدید کنند.

لازم به ذکر است، مجتمع بندری شهید رجایی با ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه حدود 100 میلیون تن کالا، بیش از 55 درصد صادرات و واردات و 70 درصد ترانزیت بنادر کشور را برعهده دارد.

این بندر با برخورداری از 18 دستگاه جرثقیل دروازه ای(گنتری کرین) و 4800 هکتار محدوده عملیاتی و پس کرانه، تخلیه و بارگیری بیش از 90 درصد کالاهای کانتینری کشور را انجام می دهد.

بندر شهید رجایی ضمن بهره مندی از حدود 40 پست اسکله و با در اختیار داشتن بزرگترین و پیشرفته ترین ترمینال های کانتینری کشور، توانایی پهلودهی انواع کشتی های اقیانوس پیما را داراست.

چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۳
11:30
منبع: مرکز روابط عمومی
چاپ