سوخت کم‌سولفور نیم درصد برای ناوگان ملی دریایی تامین شد/ برنامه‌ریزی برای توسعه ساحل و فراساحل سوخت‌رسانی در بندر سلخ در جزیره قشم بیانیه سازمان بنادر درباره توقیف بار کشتی ایرانی در آب‌های یونان/ اقدام یونانی‌ها؛ دزدی دریایی و برخلاف موازین بین‌المللی است/ دولت یونان فورا به تعهدات بین‌المللی خود عمل کند زیرساخت بانکرینگ در بندر چابهار ایجاد می‌شود/ توزیع روزانه ۱۲۰۰ تن سوخت‌ کم‌سولفور به ناوگان ملی از سایت بندر شهید رجایی آمادگی بندر تیاب برای جذب سرمایه گذار جهت احداث انبارهای نگهداشت کالا / ساخت اسکله چند منظوره بندر سیریک درحال اتمام است ضرورت تسهیل تردد کشتی‌های با پرچم ایران به تمامی بنادر روسیه/ تسریع در راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر روسیه و بنادر شمالی ایران/ اعلام آمادگی ایران برای سرمایه گذاری در خرید و ساخت کشتی برای فعالیت در خزر روسیه و‌ ایران برای توسعه همکاری دریایی مصمم هستند/ حداکثر بار از دریای خزر باید به بنادر ایران برسد/ لزوم عمیق‌سازی دریای خزر برای افزایش حمل‌ونقل دریایی اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان
به آب اندازی یک دستگاه بویه پلی اتیلن ساخت داخل در بندر امیر آّباد
مدیر کل تامین و نگهداری تجهیزات با اعلام این خبر اضافه کرد :سازمان بنادر و دریانوردی در راستای حمایت از صنایع داخلی کشور و به منظور ارائه خدمات رسانی ایمن به کشتی ها و تعیین مسیر ایمنی دریایی و هدایت کشتی ، اقدام به سفارش یک دستگاه بویه پلی اتیلن به عنوان نمونه جهت تولید انبوه توسط بخش خصوصی داخل نموده است.

به گفته مهندس رززان از مشخصات بویه مذکور می‌توان به قطر بدنه 2.5 متر  ، ارتفاع کل 6.5 متر ، وزن 1800 کیلو گرم و جنس بدنه پلی اتیلن اشاره کرد .

وی گفت : ساخت و نصب بویه مذکورتوسط بخش داخلی حدود 40 درصد کمتر از بویه های مشابه خارجی برآورد شده و علاوه بر آن موجب جلوگیری از خروج قابل توجهی ارز از کشور می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بنادر و دریانوردی بویه های پلی اتیلن به صورت یکنواخت و یک شکل ساخته شده که رنگ با موادخام آن آغشته است و هرگز تغییر رنگ نمی دهد.
بویه های پلی اتیلن دارای انعطاف پذیری بالایی بوده وقابلیت تحمل ضربات سخت را دارا می باشد و در این خصوص آزمایشات زیادی بر اساس استانداردهای بین المللی روی آن انجام شده است. درداخل بویه با فوم پلی اورتان پرشده بنابراین چنانچه سوراخی درقسمتی از بویه ایجاد شود بدلیل وجود پلی اورتان فشرده آب به سایر قسمت ها نفوذ نکرده و بویه همچنان به شناوری خود ادامه می دهد و غرق نمی شود. درصورت آسیب های احتمالی این شکستگیها قابل تعمیرمی باشد.

بویه های پلی اتیلنی در مقایسه با بویه های فلزی ازوزن بسیار کمتری برخوردارمی باشند برای مثال  بویه ای به حجم 8 مترمکعب کمتر ار 5/2تن وزن دارد درحالی که وزن بویه فلزی5 تا 7 تن است.

۱۲ خرداد ۱۳۹۳ ۱۵:۰۳
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۲۸,۹۷۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید