سوخت کم‌سولفور نیم درصد برای ناوگان ملی دریایی تامین شد/ برنامه‌ریزی برای توسعه ساحل و فراساحل سوخت‌رسانی در بندر سلخ در جزیره قشم بیانیه سازمان بنادر درباره توقیف بار کشتی ایرانی در آب‌های یونان/ اقدام یونانی‌ها؛ دزدی دریایی و برخلاف موازین بین‌المللی است/ دولت یونان فورا به تعهدات بین‌المللی خود عمل کند زیرساخت بانکرینگ در بندر چابهار ایجاد می‌شود/ توزیع روزانه ۱۲۰۰ تن سوخت‌ کم‌سولفور به ناوگان ملی از سایت بندر شهید رجایی آمادگی بندر تیاب برای جذب سرمایه گذار جهت احداث انبارهای نگهداشت کالا / ساخت اسکله چند منظوره بندر سیریک درحال اتمام است ضرورت تسهیل تردد کشتی‌های با پرچم ایران به تمامی بنادر روسیه/ تسریع در راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر روسیه و بنادر شمالی ایران/ اعلام آمادگی ایران برای سرمایه گذاری در خرید و ساخت کشتی برای فعالیت در خزر روسیه و‌ ایران برای توسعه همکاری دریایی مصمم هستند/ حداکثر بار از دریای خزر باید به بنادر ایران برسد/ لزوم عمیق‌سازی دریای خزر برای افزایش حمل‌ونقل دریایی اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان
تدوین طرح جامع سواحل استان بوشهر
جلسه تدوین طرح جامع سواحل استان بوشهر با حضور معاون عمرانی استاندار بوشهر،مدیرکل مهندسی سواحل وبنادر سازمان بنادر و دریانوردی ،مدیرکل بنادر و دریانوردی استان و دیگر مدیران دستگاههای اجرایی مرتبط در سالن جلسات برج بندر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی،در ابتدای این نشست مدیر کل بنادر ودریانوردی استان بوشهر و دبیر کارگروه سواحل وبنادر استان ضمن خوش آمد گویی به میهمانان به تشریح مطالبی پرداخت.

محمد راستاداظهار داشت: ساماندهی سواحل فرایندی است که با هدف بهبود شرایط مناطق ساحلی از لحاظ هماهنگی میان کاربری‌های مختلف و فعالیت‌های انسانی در محدوده مناطق ساحلی انجام می‌گیرد.

 راستاد در ادامه افزود: حفاظت از محیط زیست، جلوگیری از دخل و تصرف غیرمجاز در محدوده ساحل، استفاده بهینه از توان نهادها و دستگاه‌های ذیربط در مناطق ساحلی، هماهنگی فعالیت‌های اقدامات صورت گرفته و آتی در جهت توسعه پایدار از جمله اهداف کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل به شمار می‌رود.

در ادامه جلسه مهندس اللهیار مدیر کل مهندسی سواحل وبنادر سازمان بنادر و دریانوردی به بیان مطالبی در مورد وظایف وتکالیف حاکمیتی سازمان بنادر ودریانوردی در مناطق ساحلی اشاره کرد.

الهیار افزود: به استناد آیین نامه سازمان بنادر و دریانوردی مصوب مجلس شورای اسلامی، نظارت بر سواحل کشور برای جلوگیری از ساخت وساز و بهره برداری های غیر مجاز بر عهده اداره کل مهندسی سواحل وبنادر بعنوان بازوی اجرایی سازمان در این حوزه است.

وی اظهار داشت: گستردگی سواحل کشور در جنوب وشمال وتعدد ساخت وساز وفعالیت های انجام گرفته در این حوزه سبب گردیده مشکلاتی در حوزه های مختلف زیست محیطی، سازه ای، رسوب گذاری، شیلاتی و محیط های پیرامونی بوجود آید.

وی باتاکید برتدوین قانون جامع سواحل ، خاطر نشان کرد: در راستای طرح مدیریت یکپارچه سواحل کشور لازم است طرح جامع سواحل در نقاط ساحلی استان بوشهرتهیه وتدوین شود.

 

در پایان جلسه نیز معاون عمرانی استانداری بوشهر بر لزوم استخراج و تجمیع قوانین مرتبط با سواحل در دستگاههای اجرایی زیربط تاکید کرد و گفت :

جهت عملیاتی شدن قوانین سواحل لازم است متولی اجرای قوانین نیز تعیین گردد.

۲۴ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۱۰
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۲۹,۰۶۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید