سوخت کم‌سولفور نیم درصد برای ناوگان ملی دریایی تامین شد/ برنامه‌ریزی برای توسعه ساحل و فراساحل سوخت‌رسانی در بندر سلخ در جزیره قشم بیانیه سازمان بنادر درباره توقیف بار کشتی ایرانی در آب‌های یونان/ اقدام یونانی‌ها؛ دزدی دریایی و برخلاف موازین بین‌المللی است/ دولت یونان فورا به تعهدات بین‌المللی خود عمل کند زیرساخت بانکرینگ در بندر چابهار ایجاد می‌شود/ توزیع روزانه ۱۲۰۰ تن سوخت‌ کم‌سولفور به ناوگان ملی از سایت بندر شهید رجایی آمادگی بندر تیاب برای جذب سرمایه گذار جهت احداث انبارهای نگهداشت کالا / ساخت اسکله چند منظوره بندر سیریک درحال اتمام است ضرورت تسهیل تردد کشتی‌های با پرچم ایران به تمامی بنادر روسیه/ تسریع در راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر روسیه و بنادر شمالی ایران/ اعلام آمادگی ایران برای سرمایه گذاری در خرید و ساخت کشتی برای فعالیت در خزر روسیه و‌ ایران برای توسعه همکاری دریایی مصمم هستند/ حداکثر بار از دریای خزر باید به بنادر ایران برسد/ لزوم عمیق‌سازی دریای خزر برای افزایش حمل‌ونقل دریایی اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان
مدیرکل امور بندری : شرایط برای حضور مجدد کشتیرانی بین المللی در بنادر ایران فراهم است
مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی در حاشیه مراسم پهلوگیری نخستین کشتی لاینر در بندر شهید رجایی از برگزاری همایشی با حضور نمایندگان خطوط بین‌المللی کشتیرانی برای متمرکز شدن حضور لاینرها در ایران خبر داد و گفت: خطوط خارجی همواره منتظر ورود به ایران هستند.

به گزارش روابط عمومی ، جلیل اسلامی که برای حضور در مراسم پهلوگیری نخستین کشتی خط مستقیم  ( لاینر)در بندر شهید رجایی به هرمزگان سفر کرده بود، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه پس از پشت سر گذاشتن یک دوره رکود، شاهد حضور اولین کشتی بین‌المللی در بندر شهیدرجایی هستیم.

وی با اشاره به اینکه اعمال تحریم‌ها باعث متوقف شدن تردد برخی از خطوط بین‌المللی به کشور شده بود، افزود: در حال حاضر با تغییر شرایط، امکان حضور مجدد این خطوط در بنادر تجاری ایران وجود دارد.

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی کشور خاطرنشان کرد: برای متمرکز شدن حضور لاینرها (خطوط مستقیم کشتیرانی) در ایران، بیستم مردادماه سال جاری همایشی بزرگ در تهران با حضور نمایندگان خطوط بین‌المللی و فعالین کشتیرانی برگزار می‌شود.

اسلامی خاطرنشان کرد: طی ماه های گذشته، مذاکراتی برای بازگشت تمامی خطوطی که در گذشته به بندر شهیدرجایی تردد داشته‌اند، صورت گرفته و حضور مجدد آنها در حال پیگیری است.

وی با اشاره به اینکه ایران برای خطوط معتبر کشتیرانی یک بازار جذاب محسوب می‌شود، ادامه داد: البته خروج این خطوط از کشورمان، علیرغم میل باطنی‌شان صورت گرفته است.

مدیرکل بندری سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام این مطلب که خطوط کانتینری لاینر خارجی همواره منتظر ورود به ایران هستند، اضافه کرد: با تحولات مثبتی که در فضای دیپلماسی کشور صورت گرفته و ایجاد شرایط جدید در بندر شهید رجایی، سایر خطوط نیز برای حضور در ایران ابراز تمایل کرده اند.

اسلامی در پایان توسعه ظرفیت عملیات با بهره‌گیری از توان بخش خصوصی و ارائه یک چهره منطقی از عملکرد بنادر را جزو مهمترین دستاوردهای دولت یازدهم در حوزه بندری عنوان کرد.

 یادآور می شود، نخستین کشتی لاینر خارجی متعلق به خط کانتینری "ون های" تایوان طی مراسمی با حضور مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی و مدیران بندر شهید رجایی صبحگاه روز سه شنبه، 31 تیرماه در بزرگترین بندر تجاری کشور پهلو گرفت. این کشتی با ظرفیت 6 هزارTEU کانتینر از بندر سنگاپور به بندر شهید رجایی سفرکرد. کشتی مذکور دارای 260 متر طول و 33 متر عرض بوده و عملیات تخلیه و بارگیری حدود 3 هزارTEU کانتینر از محموله آن در ترمینال دوم این بندر به انجام رسید.

لازم به ذکر است، در مراسم پهلوگیری این کشتی لاینر خارجی، "دکتر علی جهاندیده" عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی، "ابراهیم ایدنی" مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، نماینده خط کشتیرانی ون های در ایران و جمعی از مسئولین و مدیران حوزه دریایی و بندری حضور داشتند.

۴ اَمرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۰۵
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۲۹,۳۷۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید