اعتراض انجمن حفاظت از محیط زیست کاریستوس یونان به توقیف نفتکش حامل نفت ایران/ محیط زیست کاریستوس نباید بهای سنگین گزینه های سیاسی دولت یونان را پرداخت کند/ نفتکش باید فورا بندر کاریستوس را ترک‌ کند سوخت کم‌سولفور نیم درصد برای ناوگان ملی دریایی تامین شد/ برنامه‌ریزی برای توسعه ساحل و فراساحل سوخت‌رسانی در بندر سلخ در جزیره قشم بیانیه سازمان بنادر درباره توقیف بار کشتی ایرانی در آب‌های یونان/ اقدام یونانی‌ها؛ دزدی دریایی و برخلاف موازین بین‌المللی است/ دولت یونان فورا به تعهدات بین‌المللی خود عمل کند زیرساخت بانکرینگ در بندر چابهار ایجاد می‌شود/ توزیع روزانه ۱۲۰۰ تن سوخت‌ کم‌سولفور به ناوگان ملی از سایت بندر شهید رجایی آمادگی بندر تیاب برای جذب سرمایه گذار جهت احداث انبارهای نگهداشت کالا / ساخت اسکله چند منظوره بندر سیریک درحال اتمام است ضرورت تسهیل تردد کشتی‌های با پرچم ایران به تمامی بنادر روسیه/ تسریع در راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر روسیه و بنادر شمالی ایران/ اعلام آمادگی ایران برای سرمایه گذاری در خرید و ساخت کشتی برای فعالیت در خزر روسیه و‌ ایران برای توسعه همکاری دریایی مصمم هستند/ حداکثر بار از دریای خزر باید به بنادر ایران برسد/ لزوم عمیق‌سازی دریای خزر برای افزایش حمل‌ونقل دریایی اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری
رونق حمل و نقل ترکیبی کالا در بندر شهید رجایی در چهارماه نخست سال
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از رشد چشمگیر 688درصدی ترانزیت کالاهای غیرنفتی و رونق فعالیت های صادراتی در بزرگترین بندر تجاری ایران طی چهار ماهه اول سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ، "ابراهیم ایدنی" ضمن تشریح عملکرد منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در چهارماهه نخست سال 93، اظهار کرد: طی این مدت، در مجموع 24 میلیون و 416هزار و 569 تن کالای نفتی و غیر نفتی از طریق این بندر تخلیه و بارگیری شد.

وی ادامه داد: از کل عملیات انجام شده در این بندر، 15 میلیون و 754 هزار و 980 تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و 8 میلیون و 661 هزار و 589 تن نیز به مواد نفتی اختصاص دارد که این میزان جابجایی کالا از طریق 345 هزار و 117 دستگاه کامیون و یک هزار و 258 واگن قطار صورت گرفت.

صادرات مواد نفتی به مرز دو میلیون تن رسید

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از افزایش 5 درصدی صادرات مواد نفتی در بزرگترین بندر تجاری کشور خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، یک میلیون و 962 هزار و 919 تن مواد نفتی از طریق پایانه های نفتی بندر شهید رجایی به خارج از کشور صادر شد.

ایدنی میزان ترانزیت این گونه کالاها را 179 هزار و 679 تن اعلام کرد و افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه گذشته، 25 درصد افزایش داشته است.

به گفته این مقام مسوول، طی مدت یاد شده، همچنین 519هزار و 312 تن مواد نفتی از طریق این بندر، به داخل کشور وارد شد.

وی میزان کاپوتاژ مواد نفتی انجام شده در این چهار ماه را 5 میلیون و 999 هزار و 679 تن عنوان کرد.

رشد چشمگیر 688درصدی ترانزیت غیر نفتی

عالی ترین مقام حوزه دریایی و بندری هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی طی 4 ماهه نخست سال جاری را یک میلیون و 824 هزار و 480 تن عنوان کرد و از رشد چشمگیر 688درصدی این بخش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، خبر داد.

ایدنی از رونق عملیات ترانشیپ برای تبدیل بندر شهید رجایی به بندر کانونی منطقه خبر داد و گفت: در این مدت افزون بر 534 هزار تن با خطوط فیدری از این بندر ترانشیپ شد که 45 درصد افزایش داشته است.

کاهش 32 درصدی واردات غیرنفتی در بزرگترین بندر تجاری کشور

وی اضافه کرد: در همین مدت، همچنین بیش از 4 میلیون تن کالای غیر نفتی وارد کشور شد که این رقم نشانگر کاهش 31 درصدی است.

ایدنی میزان کاپوتاژ اینگونه کالاها طی سال جاری را بالغ بر 84 هزار تن عنوان کرد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به آخرین حجم صادرات غیرنفتی انجام شده در بزرگترین بندر تجاری کشور، میزان آن را 8 میلیون و 841 هزار و 78 تن اعلام کرد.

پهلوگیری بیش از یکهزار کشتی در بندر رجایی

این مقام مسئول تعداد شناورهای ورودی به بندر شهید رجایی طی 4 ماهه نخست سال 93 را بیش از یکهزار و 288 فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، یکهزار و 42 فروند شناور بالای هزار تن و 246 فروند از کشتی های پهلو گرفته در بندر شهید رجایی، زیر هزارتن وزن داشته اند.

بازگشت نخستین لاینر به بندر رجایی پس از لغو تحریم ها

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در پایان از تخلیه و بارگیری 525 هزار و 555 TEU کانتینر در این بندر از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: در آخرین روز تیرماه امسال، کشتی تایوانی 512 WAN HAI تحت مالکیت یکی از 20 خط برتر کانتینری جهان به عنوان نخستین لاینر در ترمینال دوم کانتینری بندر شهید رجایی پهلو گرفت.

یادآور می شود، منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه حدود 100 میلیون تن کالا، بیش از 55 درصد صادرات و واردات و 70 درصد ترانزیت بنادر کشور را برعهده دارد.

این بندر با برخورداری از 18 دستگاه جرثقیل دروازه ای(گنتری کرین) و 4800 هکتار محدوده عملیاتی و پس کرانه، تخلیه و بارگیری 90 درصد کالاهای کانتینری کشور را انجام می دهد.

بندر شهید رجایی ضمن بهره مندی از حدود 40 پست اسکله و با در اختیار داشتن بزرگترین و پیشرفته ترین ترمینال های کانتینری کشور، توانایی پهلودهی انواع کشتی های اقیانوس پیما را داراست.

 

۱۲ اَمرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۳۲
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۲۹,۴۵۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید