سوخت کم‌سولفور نیم درصد برای ناوگان ملی دریایی تامین شد/ برنامه‌ریزی برای توسعه ساحل و فراساحل سوخت‌رسانی در بندر سلخ در جزیره قشم بیانیه سازمان بنادر درباره توقیف بار کشتی ایرانی در آب‌های یونان/ اقدام یونانی‌ها؛ دزدی دریایی و برخلاف موازین بین‌المللی است/ دولت یونان فورا به تعهدات بین‌المللی خود عمل کند زیرساخت بانکرینگ در بندر چابهار ایجاد می‌شود/ توزیع روزانه ۱۲۰۰ تن سوخت‌ کم‌سولفور به ناوگان ملی از سایت بندر شهید رجایی آمادگی بندر تیاب برای جذب سرمایه گذار جهت احداث انبارهای نگهداشت کالا / ساخت اسکله چند منظوره بندر سیریک درحال اتمام است ضرورت تسهیل تردد کشتی‌های با پرچم ایران به تمامی بنادر روسیه/ تسریع در راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر روسیه و بنادر شمالی ایران/ اعلام آمادگی ایران برای سرمایه گذاری در خرید و ساخت کشتی برای فعالیت در خزر روسیه و‌ ایران برای توسعه همکاری دریایی مصمم هستند/ حداکثر بار از دریای خزر باید به بنادر ایران برسد/ لزوم عمیق‌سازی دریای خزر برای افزایش حمل‌ونقل دریایی اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان
رونق 45 درصدی ترانشیب دربنادرهرمزگان

به گزارش روابط عمومی ، "ابراهیم ایدنی" طی نشستی ضمن تشریح عملکرد چهار ماهه نخست سال 93 در مجموعه کل بنادر استان هرمزگان، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، در مجموع 32 میلیون و 202هزار و 166 تن کالای نفتی و غیر نفتی از طریق بنادر تجاری استان تخلیه و بارگیری شد.

وی ادامه داد: از کل عملیات انجام شده در سطح بنادر استان طی این مدت، 20 میلیون و 743 هزار و 418 تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و 11 میلیون و 458 هزار و 748 تن نیز به مواد نفتی اختصاص دارد.

به گفته ایدنی، این کالاها با استفاده از 345 هزار و 117 دستگاه کامیون و یکهزار و 258 واگن قطار به اقصی نقاط کشور و منطقه جابجا شد.

رونق 45 درصدی ترانشیپ در بنادر تجاری استان

عالی ترین مقام حوزه دریایی و بندری هرمزگان ضمن اعلام این مطلب که طی چهار ماهه گذشته بالغ بر 534هزار تن کالای غیرنفتی از طریق این بنادر ترانشیپ شده است، از رشد 45درصدی این بخش از فعالیت های تجاری خبر داد.

وی گفت: طی مدت یاد شده، 9میلیون و 340 هزار و 798 تن از چنین کالاهایی، به خارج از کشور صادر شد.

ایدنی اضافه کرد: در همین مدت، همچنین بیش از 4 میلیون و 219 هزار و 44 تن کالای غیر نفتی وارد کشور شد که این رقم نشانگر کاهش 29 درصدی است.

 

رشد چشمگیر 500 درصدی ترانزیت غیر نفتی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی طی چهار ماهه نخست سال جاری را یک میلیون و 938 هزار و 579 تن عنوان کرد و از 6 برابر شدن این بخش از فعالیتهای بندری و رشد چشمگیر 500درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

وی حجم کاپوتاژ اینگونه کالاها را افزون بر 4 میلیون و 224هزار و 227 تن عنوان کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته آن، 4 درصد رشد داشته است.

 

آخرین وضعیت عملیاتی مواد نفتی در بنادر هرمزگان

ایدنی در بخش دیگری از سخنان خود از صادرات سه میلیون و 573 هزار و 399 تن انواع مشتقات و فرآورده های نفتی از طریق پایانه های نفتی بنادر این استان به خارج از کشور سخن به میان آورد که رشد 10 درصدی داشته است.

به گفته این مقام مسئول، همچنین 519هزار و 334 تن مواد نفتی طی چهار ماهه سال 93 از طریق بنادر این استان، وارد کشور شد.

وی میزان ترانزیت مواد نفتی در این بنادر را بیش از 180هزار تن با رشد 26 درصدی و حجم کاپوتاژ اینگونه مواد را 7 میلیون و 185 هزار و 987 تن عنوان کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از تخلیه و بارگیری 538هزار و 713 TEU کانتینر در پایانه های بنادر تجاری استان خبر داد.

ثبت بیش از 5.5 میلیون نفر- سفر در بنادر مسافری

وی همچنین ضمن یادآوری این مطلب که هرمزگان در کشور به عنوان پایتخت مسافرت های دریایی شناخته می شود، گفت: طی مدت یاد شده، حدود 5میلیون و 503 هزار نفر- سفر در بنادر مسافری و چندمنظوره این استان به ثبت رسید.

عالی ترین مقام حوزه دریایی و بندری هرمزگان تعداد شناورهای ورودی به بنادر تجاری این استان از ابتدای سال جاری تاکنون را بیش از 56هزار و 655 فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، یکهزار و 933 فروند شناور بالای هزار تن(رشد16 درصدی) و 54هزار و 722 فروند از کشتی های پهلو گرفته در بنادر تجاری هرمزگان، زیر هزارتن(رشد 46 درصدی) وزن داشته اند.

رونق 45درصدی پهلوگیری شناورها در بنادر

ایدنی در پایان ضمن اشاره به رونق تردد شناورها در بنادر تجاری این استان طی چهار ماهه گذشته، گفت: پهلوگیری کشتی ها در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته، در مجموع 45درصد رشد داشته است.

یادآور می شود، اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان راهبری بیش از 70 بندرکوچک و بزرگ را بر عهده دارد که بندر شهید رجایی، بندر شهید باهنر و بندر لنگه به عنوان مطرح ترین بنادر تجاری کشور تحت نظر این اداره کل مدیریت می شوند.

۱۵ اَمرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۰۷
کد خبر : ۲۹,۴۵۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید